Deo intervjua za Sinise Vucinica o politickoj situaciji u regionu:

,,Nema preterane sentimentalnosti. Neiskreni i lukavi ljudi, za ostvarivanje svojih ciljeva, igraju na tu kartu koja se zove sentimentalnost ili Cezarov sindrom. Brut je ubio Cezara jer je Cezar bio sentimentalan prema njemu kao sinu. Preterana sentimentalnost kvari odnose medju ljudima i lagano ubija, uglavnom istinske i pravedne vodje, to pravi lideri moraju znati.’’

SINISINE IZJAVE U POSLEDNJIH GODINU DANA:

,,Apsolutno je tačno da sam dosledan političar, ali moram da istaknem da ja nijednog Srbina, bez obzira na to koje ideološke orijentacije bio, ne doživljavam kao protivnika. S obzirom na to da sam čovek sportskog duha, ja svoje političke neistomišljenike doživljavam isključivo kao političke rivale.''

,,Mnogi me pitaju zasto je Seselj jedini spas za Srbiju? Zato sto on zeli da ujedini sve srpske zemlje, a Srpska radikalna stranka da spoji ljude i porodice, a to je i nas zivotni cilj sjedinjavanje s Bogom.''

,,Šešelj i ja smo u redovnom kontaktu i javnost Srbije će se iznenaditi kakve će korake srpski Vojvoda preduzeti čim se vrati iz Haga.''

,,Šešelj je oduvek bio moj politički idol i ličnost koju sam u određenom periodu smatrao i političkim takmacom.''

,,Žeim da nastavim ideologiju srpskog nacionalizma i političku doktrinu doktora Vojoslava Šešelja.''

,,Ja ne znam čemu strah od mene i zašto se mene mnogi plaše. Ja ponavljam, nikome nikada nisam pretio. Nisam čovek mržnje. Mogu da prezirem, kao što mogu da volim, ali ne mogu da mrzim.''