Uvodjenje "crnogorskog"jezika u Vojvodini!

Иницијатива за увођење црногорског језика у општини Кула,
није добила потрбну већину на општинском већу,
тако да се о њој неће расправљати на следећем заседању СО.
ОБРАЗЛОЖЕЊЕ
Од последњег пописа становништва у овој општини, десиле су се многе ствари,
које су утицале и на национални састав становништва у њој.
Наиме, многи, који су се изјашњавали као Црногорци, због одвајања
Црне Горе из заједнице са Србијом, после, због признавања Косова,
незадовољни политиком државе из које потичу,
ВИШЕ СЕ НЕ ИЗЈАШЊАВАЈУ КАО ЦРНОГОРЦИ.
 
Не бих да вам кварим доживљај, али о каквом увођењу црногорског језика у Војводини говорите кад:

Inicijativu za uvođenje crnogorskog u maloiđoškoj opštini pokrenulo je Udruženje Crnogoraca Srbije "Krstaš", koje traži i da se crnogorski jezik uči u školi.

Ловћенац је село од 3 500 становника.

"Крсташ" је удружење које чини 20-ак житеља Ловћенца, познатих по пропалим иницијативама. На пример, за подизање храма ЦПЦ у Ловћенцу.
 
Ne zaboravite na ona dva slova...

zemljopis.jpg


ЗЕМЉОПИС КЊАЖЕВИНЕ ЦРНЕ ГОРЕ
1899.год



Наша домовина Књажевина Црна Гора


Људи живе у кућама. Гдје се више кућа налази у близини, зове се село или варош. Од више села постаје племе. Неколико племена састављају нахију, а више нахија државу.

Ми живимо у држави која се зове Књажевина Црна Гора и то је наша домовина, којом влада Књаз. Њу састављају десет нахија.

Около свакога села или вароши налази се: или брдо, или ријека, или равница, а тако исто и у племену и у нахији; а све што се налази у њима, то се налази и у држави, јер се држава на њих саставља.

Свако село, племе и нахија има своју границу. Па тако и наша домовина Књажевина Црна Гора има границе свога земљишта.

Сви људи, који живе у нашој домовини, јесу Срби, већином православне вјере, а има их мало римокатоличке и мухамеданске.

Сваки Србин у Црној Гори треба да искрено и свесрдно љуби своју слободну домовину - Црну Гору и свога Књаза, који се очински стара о њој и о нама; па зато треба да је сваки научи и позна, и да је сваки од непријатеља чува, више него свој живот.

zora.jpg



Има ли још нешто нејасно?
 
Не бих да вам кварим доживљај, али о каквом увођењу црногорског језика у Војводини говорите кад:



Ловћенац је село од 3 500 становника.

"Крсташ" је удружење које чини 20-ак житеља Ловћенца, познатих по пропалим иницијативама. На пример, за подизање храма ЦПЦ у Ловћенцу.

u lovcencu se pola sela izjasnjava kao srbi ,a drugi deo imas jugoslovene i crnogorce ...broj srba je u porastu
 
u lovcencu se pola sela izjasnjava kao srbi ,a drugi deo imas jugoslovene i crnogorce ...broj srba je u porastu

И ови што се изјашњавају као Црногорци, мање од пола их подржава те глупости одоздо.

Кажем, тај "Крсташ" је познат по пропалим иницијативама. Баш на фору што се 50% села изјашњава као Црногорци, 50% као Срби (а сви су колонсти из ЦГ), хтели су да саграде цркву ЦПЦ... па се испоставило да је и већина оних који се пишу као Црногорци жестоко против.
 
Тај Црногорски правопис има и у ЦГ да укину врло брзо.

Многи који јесу за "црногорски језик" се жале како им ово звучи превише сељачки и да је боље да већ постојећи српски ијекавски стандард само преименују у "црногорски" и да наставе као и до сад.
 
taj sistem nece raditi. Mrzece ga da se startuje a i ako se startuje dalje nece hteti
Ja mislim da će ga odma poslati u penziju :think: Verovatno boračku :hahaha:

A što se tiče uvodjenja Montengerijskog jezika (ja dobijam samo razglednice na kojima piše "pozdrav iz montenegra" nikakva crna gora se ne spominje)... pa postoji nešto što se zove reciprocitet :rtfm:
Da li oni što se izjašnjavaju kao srbi imaju ta prava u montenegru, crnoj gori, ili kako se već zove?
 
A što se tiče uvodjenja Montengerijskog jezika (ja dobijam samo razglednice na kojima piše "pozdrav iz montenegra" nikakva crna gora se ne spominje)... pa postoji nešto što se zove reciprocitet :rtfm:
Da li oni što se izjašnjavaju kao srbi imaju ta prava u montenegru, crnoj gori, ili kako se već zove?

Ај сад... ако треба 100 пута, онда 100 пута:

1. Село Ловћенац ту иницијативу није ни поднело скупштини Војводине, јер нема већину за то.

2. И да поднесе иницијативу, у скупштини Војводине то треба да се изгласа.

Јботе, можемо и ја и то да најавимо да ћемо да поднесемо иницијативу... Какав црни црногорски језик, то ни у ЦГ не постоји.

Да ли сте свесни да причате о политичким активностима удружења "Крсташ" које више личи на једну циркуску атракцију него на удружење?

Па ти из "Крсташа" у свом рођеном селу нису у стању да ударе темеље Мирашевој цркви, а "зидају" је већ 10 година...
 

Back
Top