pozitivna tema.

ja sam je namerno okacio tu veliku zenu bas sada. sto znaci da jedan musliman moze postovati jednog katolika ili pravoslavca, ako je on[a] radio za dobrobit svih ljudi, ako nije delio ljude po veri ili po boji ili...

tu ''veliku'' zenu si mogao da okacis za katolicki bozic ako i taj praznik osecas svojim.. ne moras biti toliki vernik pa da bas pred ramazan okacis sliku te velike zene
 
Dobro!Aj'startuj neku pozitivu:klap::klap::klap:

kada bi veci deo forumasa znao koliko je pozitivnog islam doneo svetu, promenili bi misljenje o njemu. dovoljno bi bilo prouciti samo uticaj na spaniju.
evo jednog citata iz nekog teksta.

"Muslimanski ljekari ismijali su se krstaškim vidarima zbog njihove trapavosti i elementarnog neznanja. Evropljani nisu znali vrijednost knjiga Ibn Sinaa (Avicenna), Džabira (Jaber), Hassana bin Havthama, Razija, ali su dali da se te knjige prevedu na latinski. Ti prijevodi još uvijek postoje bez imena prevodilaca. U 16. vijeku knjige Ibn Rušda (Averos) i Ibn Sinaa su u Italiji prevedene na latinski jezik i korištene kao osnova za obrazovanje na talijanskim i francuskim univerzitetima."
 
sutra je prvi dan ramazana. nadam se da ce ceo muslimanski svet prestati sa bilo kakvim ispoljvanjem mrznje prema bilo kome, da ce prestati sva ubistva, bez obzira na razloge, da ce mir nastupiti i potrajati sto duze i da se vise nece narusavati,., ili da ce tako biti makar ovog meseca.
po meni glavni razlog mrznje je neznanje, nepoznavanje one druge strane, nerazumevanje da neko moze biti razlicit, da je to ipak pozitivno, jer razlicitost je najvrednija osobina ovog sveta. strah od druge osobe samo zato sto je druge boje, samo zato sto veruje u drugog boga, samo zato sto govori nepoznatim jezikom...
poenta ove teme je razbijanje nekog od tih strahova. znaci, da pokusamo da kazemo bilo sta pozitivno i islamu, ako znamo za tako sto, ako pak ne znamo, onda da se uzdrzimo od postovanja nasih negativnih saznanja/iskustava, da pokusamo da citamo ono sto drugi imaju da kazu. znaci ili cemo reci nesto pozitivno, ili necemo nista reci na ovoj temi. verujem da ce to nekima biit tesko, ali mislim da nije lose probati za promenu biti malo drugaciji, pozitivniji, tolerantniji,
ja bih unapred zahvalio svim forumasima koji se budu drzali poente teme i koji ce reci nesto lepo ili pozitivno o islamu, isto tako i onima koji mozda nece nista lepo reci, ali nece minirati temu.
i za kraj da dodam, ovo nije religijska tema, u kojoj bi trebali pokazati svoje poznavanje religije islama, ovo je politicka tema u kojoj bi trebali pokazati malo tolerancije prema islamu, pokusati reci nesto lepo o ljudima koji veruju u jednog "drugog" boga.
ja licno znam puno lepih prica i dogadjaja, neke cu podeliti sa vama.

Uh kako ja volim ovakve teme...srecan praznik:heart:

Elem imam jedno pitanjce,,,kako je moguce da ne ogladnite od jutra do mraka? Nas post jeste tezak ali ipak moze da se jede. Kako sprecavate napade gladi? Jel pijete vodu?
 
ja muslimanima cestitam praznik...valjda ce se uzdrzavati i na forumu od zlih misli..od laganja..propagande i svega drugog loseg i necovecnog..

Срећан свим Бошњацима у Србији и нек је на мир и срећу.

Ramazan Mabruk, neka Bog blagoslovi i prihvati vasu dijetu! Inchallah !

Hvala svima onima od kojih ova cestitka bila iskrena ...Samo sto cemo vam od sad visiti na forumu do 04 ujutru :mrgreen:
 

Back
Top