Nov auto do 8000 eura?

Ticma91

Početnik
Poruka
20
Gledam sta ima za te pare,pa koji je po vama najbolji od njih:

Fiat Punto 7.000 eura uz zamenu staro za novo(sa klimom,2 airbaga),
Toyota aygo 7850 eura(ima klimu,4 airbaga,radio,abs,ebd),
Dacia sandero 7.300 eura(klima,servo,abs,1airbag),
Skoda Fabia 7980 eura(servo,abs,1airbag),
Renault Twigo 7600 eura(servo,abs,2 vazd.jastuka),
Sevrolet Spark 7240 eura(servo,6 airbag-ova,abs).

Dacia jedina ima 75KS,ostali 60KS.Najbolja ponuda je po meni za sandera i ayga,jer u sanderu ima najvise prostora i najbrzi je,dok u aygo ima najvise opreme,ali nema toliko prostora,tako da bih voleo da cujem i Vasa misljenja.Hvala unapred.
 
Gledam sta ima za te pare,pa koji je po vama najbolji od njih:

Fiat Punto 7.000 eura uz zamenu staro za novo(sa klimom,2 airbaga),
Toyota aygo 7850 eura(ima klimu,4 airbaga,radio,abs,ebd),
Dacia sandero 7.300 eura(klima,servo,abs,1airbag),
Skoda Fabia 7980 eura(servo,abs,1airbag),
Renault Twigo 7600 eura(servo,abs,2 vazd.jastuka),
Sevrolet Spark 7240 eura(servo,6 airbag-ova,abs).

Dacia jedina ima 75KS,ostali 60KS.Najbolja ponuda je po meni za sandera i ayga,jer u sanderu ima najvise prostora i najbrzi je,dok u aygo ima najvise opreme,ali nema toliko prostora,tako da bih voleo da cujem i Vasa misljenja.Hvala unapred.

ja prporucujem skodu fabiu :mrgreen:pouzdano znam da su dobra kola:mrgreen:
 
Za Toyotu je to mislila drugareva keva pa joj je posle 8 meseci riknuo kompletan menjač!!!
Nista vise nije kao sto je bilopre 20 godina i kad su se koristili kvalitetniji materijali.
U Americi su prestali da kupuju japance i sad americkih kola ne mogu da naprave koliko se traze.Cak se i cekaju da se naprave! Informacija iz prve ruke jer mi ujak tamo zivi.
 
Ja bih dodao jos malo para za Sandero dizel. Najvise prostora i najudobniji od svih nabrojanih. A sto se tice pouzdanosti, mislim da o tome ne treba da brines, ti kupujes nov auto a sad su svi dovoljno dobri da ni jednom neces razmisljati bar 5 godina, a ako prelazis desetak hiljada godisnje, mislim da ces se i duze voziti bez glavobolja. Zato od ovih predlazem Sandero.
 
Fiat Punto 7.000
+ cena
+ kamata 4.5%
+ jednostavan i jeftin za održavanje
+ dobar motor
+ mala potrošnja

- stara tehnologija
- prastari model
- škripanje i sitnice
- faktor sklapanje kod nas

Toyota aygo 7850 eura
+ toyota znak na haubi
+ mali i zgodan za grad i parkiranje

- tro cilindrični motor (traži obrtaje i zvuk kao kosilica)
- mali za duži put
- cene delova, mislim, verujem da su Toyote pouzdane ali dešavaju se i čukanja itd
- dostupnost servisa
- samo uslovno je Toyota, pravi se u češkoj i samo kozmetika ga razlikuje od puga 107 i citroena C1

Dacia sandero 7.300 eura
+ veličina
+ proverena mehanika sa starog clia
+ nov model (uslovno)
+ dosta servisa
+ rastojanje od puta

- značka
- veća registracija
- potrošnja goriva

Skoda Fabia 7980 eura
+ značka i krvno srodstvo
+ veličina ( dovoljno mali za grad a ipak dovoljno veliki za put)
+ dostupnost servisa

- tro cilindrični motor
- velika potrošnja (relativno, tj srazmerna zujanju motora) :)

Renault Twigo 7600 eura
+ dobar motor
+ mala potrošnja

- relativno mali
- reno (za mene)
- mali za duži put
- ženski imidž (a može i muški ali u "onom" smislu)

Sevrolet Spark 7240 eura
+ nov model (kome to nešto znači)

- ševrolet, čitaj daewoo ( poznati kao najviše lima za najmanje para)
- skup servis
dakle ipak zavisi šta tebi treba...
 
A zar nije i Chevrolet Aveo u igri? Mislim da sam video reklamu negde da je oko 8000.
Onda bi to bio najbolji auto na spisku.
Aygo je mali,Punto je klotara sa opremom(mada kome ne treba onda je dobar auto),Sandero je ok,skoda je sa bangavim 1,2 trocilindrasem FUJ,mali Chevrolet je sladak ali mali,i twingo je ok ali mali za razliku od starog koji je imao jako puno mesta.
 
A zar nije i Chevrolet Aveo u igri? Mislim da sam video reklamu negde da je oko 8000.
Onda bi to bio najbolji auto na spisku.
Aygo je mali,Punto je klotara sa opremom(mada kome ne treba onda je dobar auto),Sandero je ok,skoda je sa bangavim 1,2 trocilindrasem FUJ,mali Chevrolet je sladak ali mali,i twingo je ok ali mali za razliku od starog koji je imao jako puno mesta.

joj nemoj samo avea odvratan ej i u njemu se gine na 60 :)))
 
Znam samo da onome kome je sudjeno nece ga spasti ni tenk!
Svojevremeno sam leteo 6 traka i zavrsio na krovu da bi na kraju izasao neogreban i to u Kadetu koji vazi za sklopociju sto se tice lima.
Isto tako gledao sam licno kako je Yugo udario u neki auto(zaboravio sam koji) prevrnuo se na krov i stao na sva 4 tocka.Covek normalno izasao ko da nista nije bilo a steta skoro da se nije ni videla.
Zato opet kazem,nisu najvazniji rezultati na crash testovima nego sreća jer uslovi u saobracaju su mnogo gori nego ti na crash testovima.
 
Znam samo da onome kome je sudjeno nece ga spasti ni tenk!
Svojevremeno sam leteo 6 traka i zavrsio na krovu da bi na kraju izasao neogreban i to u Kadetu koji vazi za sklopociju sto se tice lima.
Isto tako gledao sam licno kako je Yugo udario u neki auto(zaboravio sam koji) prevrnuo se na krov i stao na sva 4 tocka.Covek normalno izasao ko da nista nije bilo a steta skoro da se nije ni videla.
Zato opet kazem,nisu najvazniji rezultati na crash testovima nego sreća jer uslovi u saobracaju su mnogo gori nego ti na crash testovima.

1000% tachno :super:
 
http://www.chery.rs/?strana=6
Bogami ako mislis na chery,on ima ubedljivo najvise opreme,i kosta 7.490eura.E sad nznm da li uopste neko ima iskustva sa tom markom?Ipak je to China,mada uopste ne deluje los autic.
@stroncijum-ok javljam;)

pogledaj malo tu opremu..njima je oprema ostava za sitnice ? molim ?
4 zvucnika, otvaranje rezervoara izunutra itd..?
to je nesto sto se danas ne zove oprema nego niski standard..
a instrument tabla mu izgleda ko bozicna jelka..
 
Poslednja izmena:
Uostalom nije sve u opremi.Do nedavno nismo znali sta je centralna brava a sad ne mozemo bez parking senzora!!!
Samo ti uzmi taj Sandero i bices zadovoljan jer nije los auto a drugar je imao Logana i presao s njim 200k km i samo redovno odrzavao.Tako ce verovatno biti i sa Sanderom.
 

Back
Top