Dobra obuka

Pipi Langstrumpf

Buduća legenda
Poruka
31.793
Chao drugari! Jel mozzete da mi preporuchite neke autoshkole sa bash dobrim instruktorima koji su strpljivi, profesionalni, ne trazze da se potpishu chasovi unapred?
Gde je bolje uchiti, na ravnom ili na brdovitom terenu? Da li izbor automobila za polaganje ima bitnijeg uticaja? Treba li se kloniti obuke na Yugu ili bash naprotiv?
Gde je dobra obuka a da nije dranje u finansijskom smislu?
Jel ima neko iskustva sa auto shkolom renome L ? Preporuchena mi je kao najbolja a onda sam naishla na oprechna mishljenja.
 
Ja sam obucavao u skoli CVELE na Novom Beogradu, kod Tihomira na jugu. Sve preporuke za strpljenje i profesionalnost ovog coveka (ima vise instruktorskog staza nego ja godina). Inace kod njega sam prvi (a verovatno i zadnji) put video 100% ispravnog jugica :D
 
Izbegavaj logistiku na novom beogradu...
i gledaj neku rasterecenu skoplu da ne bi vozila 3-4 meseca..
sto se tice aua kazu da je najbolje uciti na jugu, i jeste ali na polaganju mzoe dosta da ti oteza posao..
 
Ja, moja drugarica, njen stariji, njen mladji brat, svi smo isli u skolu S&T Kup, Vozdovac, poligon Banjica, svi smo isli kod instruktora Vlade na yuga, i svi smo polozili iz prve.

Ja ga svima preporucujem...
 
Chao drugari! Jel mozzete da mi preporuchite neke autoshkole sa bash dobrim instruktorima koji su strpljivi, profesionalni, ne trazze da se potpishu chasovi unapred?
Gde je bolje uchiti, na ravnom ili na brdovitom terenu? Da li izbor automobila za polaganje ima bitnijeg uticaja? Treba li se kloniti obuke na Yugu ili bash naprotiv?
Gde je dobra obuka a da nije dranje u finansijskom smislu?
Jel ima neko iskustva sa auto shkolom renome L ? Preporuchena mi je kao najbolja a onda sam naishla na oprechna mishljenja.

...:lol:


...najbolja obuka je u gradu, nikako Jugo...trebalo bi biti veće od Juga, da ti kasnije posle Juga veći automobili ne izgledaju ko kamioni, jer je Jugo baš kratak auto...e sad...u pravu je trucker kad kaže da ako naučiš da voziš Juga, sve ti je posle laganica...al *******...ili ili...
...da sam beograđanin i posle svega imala bi besplatnu obuku, al nisam beograđanin...
 
E hvala ti dilajte ko da jesi :lol:

Hvala vam svima puno, poslushala sam savete i odabrala shkolu danas. Biche obuka na Jugichu jer i posle nemam ni vecha ni bolja kola, rasterechena shkola, instruktor stariji gospodin, bivshi reli vozach. Ne mozze biti loshe, jel da?
 
Ne slazem se sa primo 1.
no.. dobro...

Uopste ne treba da uci na istom automobilu koji ce voziti i posle.
Jeste devojka, ali ne trebamo potcenjivati u startu njene sposobnosti...
I u ovoj zemlji ne mozes biti siguran sta ces voziti posle..
A veliko je iskustvo da kao mlad mlad vozac probas i ovaj i onaj auto.
Pa je bolje da uci na jednom, pa posle neka kupi sta god hoce, lako ce taj novi savladati.

meni licno postoje dve vrste automobila - sa klimom i bez klime.
sve ostalo mi je isto. da li je jugo ili je clio ili je spark ili sta god sve je to samo prevozno sredstvo.

A polaganje na jugu... Ne vidim ZASTO ne?
osim ukoliko imate 1.90, preko 85kg, onda je malo nezgodno...
Inace jugo je odlican za ucenje. To nije samo moje iskustvo, vec govorim u ime svih mojih drugara/drugarica/braca koji su polagali na jugu..

Srecno sa voznjom, sta god da odaberes :)
 
Ne slazem se sa primo 1.
no.. dobro...

Uopste ne treba da uci na istom automobilu koji ce voziti i posle.
Jeste devojka, ali ne trebamo potcenjivati u startu njene sposobnosti...
I u ovoj zemlji ne mozes biti siguran sta ces voziti posle..
A veliko je iskustvo da kao mlad mlad vozac probas i ovaj i onaj auto.
Pa je bolje da uci na jednom, pa posle neka kupi sta god hoce, lako ce taj novi savladati.

meni licno postoje dve vrste automobila - sa klimom i bez klime.
sve ostalo mi je isto. da li je jugo ili je clio ili je spark ili sta god sve je to samo prevozno sredstvo.

A polaganje na jugu... Ne vidim ZASTO ne?
osim ukoliko imate 1.90, preko 85kg, onda je malo nezgodno...
Inace jugo je odlican za ucenje. To nije samo moje iskustvo, vec govorim u ime svih mojih drugara/drugarica/braca koji su polagali na jugu..

Srecno sa voznjom, sta god da odaberes :)

:ok: za bold.

Sto se tice autoskole, ja sam vozio skoro sve na ravnom u NBG, 2 puta smo se popeli malo uzbrdo na bezanijsku kosu i u zemun i to je to. Ne smatram da sam ista izgubio time sto nisam u autoskoli vozio po brdima :) Bar nije bilo hebanije oko rucne. Na polaganju je sve bilo ravno.
Autoskola, neka u bloku 45. na NBGu, nije bilo previse "ucenika" i relativno brzo sam zavrsio a bilo bi i brze da instruktor nije zapalio na godisnji na nekom 20. casu.

Vozio sam punta u autoskoli, mada ne vidim zasto je yugo los, svaki auto radi posao, ne bi valjalo bas da je predugacak.
Kad sam polozio na puntu, vozio sam svog yuga i nije mi bio problem. Vozio sam firmine SUVeve, karavane i moju fiestu i nije bio problem nigde.

Zakljucak, nema nikakve veze koji je auto (samo da je ispravan) ni kakav je teren, i ovako cete morati voziti i po brdascima beograda i po ravnom, naucicete kad tad, dal u autoskoli ili posle. Mada ima beznadeznih slucajeva, tipa moja drugarica koja je polozila ko zna kad i, i dalje ima problem kad se zaustavi na brdu :hahaha: . Po mom misljenju autoskola u nasoj zemlji sluzi da se polozi vozacki i to je to samo da bude sto lakse i sto jeftinije. Na zalost takvo nam je stanje u zemlji.

I da, zaobilazite instruktore koji ce vas za vreme casa voditi na benzisku pumpu (mada ovo za neke zene nije lose, da nauce da sipaju same kad zatreba, da ne sipaju dizel u benzinca i slicno), u pekaru, po rezervne delove, u apoteku da kupi majci lek i slicne zahebancije
 
Poslednja izmena:
Bolje na brdovitom da se polaze - po ravnom ce ici bez problema :)
Bolje na jugu, jer posle toga ces sigurno imati servo i sve ce da ide mnogo lakse :)

I naravno, sve moze da zavisi od pojedinacnog instruktora. Moze da bude sjajan, a moze i da ti ne odgovara uopste.
Moj instruktor je za mene bio sjajan. Na pocetku je bio dosta cesto bucan - ali sa razlogom. Kako sam postao dovoljno dobar, govorio je samo gde da skrecem.
 
uvek sto veci auto biraj.. Ja sam polagao u jugu, i kad sam seo u passat slogirao sam se, a i dalje imam utisak da vozim kamion... verovatno cu jos godinama imati taj osecaj. Veliki i jaci auto je mnogo teze voziti, parkrati i navici se ako si vozio jugo, koji je jako mali i uzak.
 

Back
Top