Porodicna istorija...

Vrlo malo znam o porodicnoj istoriji...mada imam neku svesku punu beleski koje je pisao neki deda (eto koliko je nekome dosadno pa trazi sve ljude koji su mu neki rod.. po celom svetu smara narod) koji mi je neki rod (veoma dalek rod) i tu su svi moji rodjaci iz najdaljih krajeva i najdaljeg kolena...pa bih mogao to nekad procitati...
 
Vrlo malo znam o porodicnoj istoriji...mada imam neku svesku punu beleski koje je pisao neki deda (eto koliko je nekome dosadno pa trazi sve ljude koji su mu neki rod.. po celom svetu smara narod) koji mi je neki rod (veoma dalek rod) i tu su svi moji rodjaci iz najdaljih krajeva i najdaljeg kolena...pa bih mogao to nekad procitati...

Onda kada shvatis koliko je to vazno - bice kasno.
 
Znam poprilicno, barem sa oceve strane. Sa majcine i ne bas.

A da li je vazno, uopste nije, bitno je kakav si ti, bas ce te pitati neko sjutra da li ti je djed bio u cetnike ili partizane. Mada jos uvijek ima takvih maloumnika.
 
Crnogorskog porekla, pleme iz jednog sela pored Nikshica. Poreklo delim sa Matijom Beckovicem, Rudjerom Boskovicem, Seseljem... nidje veze ni sa jednim od njih (?), i svima koji se prezivaju Vlahovic/Bulatovic/Gojak... bar prema knjizici...
Tu sam nash'o i podatak da je pleme bilo jako hrabro, ponosito, desavalo se da njih nekoliko krenu u jurish na Tursku vojsku, a pod vladavinom istih je bilo pojedinaca koji su religiju menjali po 90 puta :mrgreen:

Inace, najdraze mi je shto sam prochitao da su neki najpoznatiji guslari potekli iz tog plemena, pa bar znam odakle mi zica za tamburanje :cool:
 
Koliko se razumete u porodicnu istoriju...ko su vam predci.....
sta su bili..sta su radili...kog ste porekla...itd....

U, alal ti za ovu monomaxe.

Elem, ne mnogo, mozda do tamo cukun-dede, manje-vise koje koleno. :D Sto znam, je da je jedan cukun-deda valjda poginuo u I Svetski rat tako sto je mrtav pijan izasao sa staru kremenjacu i poceo da **** kevu nemcima.

18+ spoiler
Posle su ga rascerecili konjima.

Jedan drugi deda je bio narednik u II Svetskom ratu, i kazu mi da je poginuo pred kraj rata, tako sto ga je oborio nemacki snajper kada je promolio glavu iz bunkera da izvidi situaciju.On mi je, moze se reci, jedan od idola.
Dalje, prababa od majkinu stranu nije bila skolovana, ali je uspela da iskoluje svoje dve cerke na razlicite nacine.E sad, obe njene cerke su zavrsile medicinu.Jedna je bila medicniska sestra, a muz tj. moj deda je bio direktor u tehnolosku skolu Rade Metalac.Druga baba je isto bila zaposljena u medicinu, ali se ne secam gde, a ne znam ni gde je njen muz bio zaposljen.
Sa caletove strane, znam samo babu i dedu, tj. njegove roditelje.Mislim da su oboje bili profesori, a deda se bavio i glumom mislim.Cale kaze da je takodje bio svaler.:mrgreen:

Eto, to mu dodje moja porodicna istorija, barem ono sto ja znam.A sto se tice porekla, ne tvrdim da sam cist srbin, vec prihvatam cinjenicu i da mogu da imam turske krvi u sebi, ili mozda austrijske ili koje vec.

:D
 
Koja je ovo ucmalost umova, depresija.
Zasto je bitno ako je nekoj mojoj skolskoj, primera radi, deda Hrvat, a ona rasla i odrasla na ovoj zemlji.
A i ko da nasa nacija kosta mnogo pa uopste ima potrebe da se neko proklamuje Srbinom i iskljucivo Srbinom.
 
Sa caletove strane deda i ta familija po kojoj nosim prezime, zivi u istom gradu vec oko 150 godina i duze , a i pre su tu bili u okolini kao sajkasi i vojnici , al nisu bili neka elita nego sve neki sloseri , radnici , pijanci , sitni trgovci ,kockari,beoemi,kurvari ... i slicno :rumenko:
 
Poslednja izmena:
Sa očeve strane, prapočeci su mi iz Boke Kotorske, dakle iz Crne Gore, i sa majčine strane prapočeci su mi takodje iz Crne Gore... tako da se može reći da sam čistokrvni Srbin iz Crne Gore.

Sjajna tema, inače. Bravo, Ubermensch.
 

Back
Top