KRUSIFIKSIJA ili KRUSIFIKCIJA?

fighter vs 9/11

Ističe se
Poruka
2.239
Isusovo raspece

Krusifiksija je prostim rijecima fiksiranje nekog na krstu. ;)
Da li je to (Isusovo raspece) cinjenica ili fikcija je ovdje glavna tema.

Ko nema sta pametno za reci, tj. ne moze dokazati da je to cinjenica ili fikcija neka samo posmatra.

Hriscanstvo je religija koja vjeruje u Isusove raspece. Vjeruje da se Isus zrtvovao za grijehe ljudi.
Islam je jedina ne-hriscanska religija koja zahtijeva vjerovanje u Isusa. Ko ne vjeruje da je Isus rodjen bez oca nije musliman. (u ovo cak ne vjeruju ni mnogi hriscani danas) Muslimani vjeruju da je Isus cinio cudo. Lijecio gluve... Slijepe... Ozivljavao mrtve... Itd.
Razlika je sto muslimani ne vjeruju da je razapet (ali da je bilo raspeca (ali ne Isusovog)). Ne vjeruju da Boziji sin, nego Boziji poslanik (kao Muhammed, Mojsije, David...) I ne vjeruju da je umro vec da je uzdignut na nebesa jer ga je Bog sacuvao za vrijeme pred Sudnji dan kada ce se vratiti da ubije Antihrista.

Shodno ovome, koristicemo stihove iz Novog zavjeta, Starog zavjeta i Kur'ana da bi pokusali da dokazemo da je raspece cinjenica ili fikcija!

Nema razloga za uvrede jedne ili druge strane. (Istina je da je tema hriscani protiv nehriscana (za razliku od vecine tema), ali mozemo lijepo i civilizovano govoriti).

Ako namjeravate govoriti stvari tipa: "100% je razapet" onda batalite vec uzmite svoje Biblije i citirajte stvari.

Pozdrav (u sledecoj poruci cu napisati nesto o ovome sa moje tacke gledista koristeci neki materijal koji vec imam)
 
Nakon raspeca Isus je otisao u gornju sobu gdje su imali onu poslednju veceru.
Kada je usao rekao je "Shalama lekum" na hebrejskom "Neka je mir na vas".
Kada je to rekao apostoli su se prestravili!
Pitanje: Zasto su se prestravili?
Logika stvari je da kada su ga vidjeli trebali su se obradovati, zagrliti ili sta vec. Umjesto toga, apostoli su bili prepalseni. Zasto su bili preplaseni?

Ovo je odgovor hirscana:

"Uplasili su se zato sto su za njega mislili da je duh."
(Evandjelje po Luki, 24:37)

MISLILI su da je duh!

Pitanje: Da li je izgledao kao duh?
Hriscani kazu NE!

A zasto su mislili da je duh ako tako nije izgledao??? (nijedan hriscanski ucenjak nije znao odgovoriti na ovo pitanje!)

Razlog je taj sto su Isusovi apostoli culi sta pricaju ljudi: da je Ucitelj razapet na krstu!
CULI su kako ljudi pricaju da je on sada duh, da je umro. CULI su ljude kako pricaju da je sahranjen vec tri dana! Za takvog covjeka ocekujete da vec trune u svom grobu nakon tri dana. Jer sve sto su apostoli znali je bilo je na osnovu onoga sto su culi!

"Tada ga ostavise i pobjegose svi."
(Evandjelje po Marku 14:50)

SVI njegovi apostoli su ga napustili. To znaci da nisu bili prisutni kada se bilo raspece dogodilo! Sve sto su znali bilo je na osnovu onoga sto su culi.

Ako ste culi za nekoga da je mrtav vec tri dana, pa ga nakon toga vidite, normalno je da cete se uplasiti jer cete misliti da je duh. Pa ih Isus Hrist uvjerava da on nije ono sto misli da jeste pa kaze:

"Vidite moje ruke moje i noge moje! Ja sam glavom... Opipajte me i vidite. Duh nema mesa i kostiju, kako to vidite na meni."

Ovo je opsteprihvacena cinjenica. Niko ne moze tvrditi suprotno (da duh moze imati kosti i meso)

Pa zasto je Isus morao ovo da im kaze ako je to opsteprihvacena cinjenica?

Zato sto su njegovi apostoli mislili da se on vratio iz mrtvih, da je vaskrsnut.
To je razlog. Zato je i rekao Ja nisam ono sto mislite. (nisam duh)
Tada su ga oni dodirivali, pa su mu se mnogo obradovali. I pitali su ga: Sta se desilo? Mislili smo da si mrtav. Pa im on dokazuje da je covjek od krvi i mesa.

"41 Nisu mu odmah poverovali od silne radosti. Da bi im dao jasan dokaz, Isus ih pita: "Imate li ovdje nesto mesa?"
42 Oni su mu dali parce ribe i med.
43 On uze i jeo je pred njihovim ocima, sto preosta dade njima."

(Evandjelje po Luki 24:41)

Sta su sa ovim htjeli da dokazu? Da je DUH!? - NE! Vec da je on to licno i da nije vaskrsnut! ZATO STO VASKRSNUTE OSOBE POSTAJU DUHOVI!
Ko to kaze?! PAVLE!
Ko to kaze? ISUS!
Ko to kaze? PA SVAKO!

Svaki od vas ce se sloziti da krv i meso nece biti vaskrsnuti, vec osoba biva prozivljena u duhovnom obliku!

Ali, glavni osnivac hriscanstva, Pavle, u svojoj Poslanici Koricanima u 15. poglavlju o Isusovom raspecu, u trecem stihu kaze:

"... i da je Krist umro za nase grijehe po Pismima, i da je pokopan, i da je uskrsnuo treci dan po Pismima..."
(Koricani, 15:3)

Jasno vam je da kada govori o "Pismima" ne misli na evandjelja po Marku, Luki, Mateju i Ivanu, jer ona tada nisu ni jos uvijek bila napisana.
Ovo je napisano 56 godina nakon Hrista, a evandjelja 60 godina nakon Hrista.
Dakle, ne govori o evandjeljima, vec govori iz svog znanja o Starom zavjetu!

U 14. stihu kaze:
"A ako Krist nije uskrsnuo, uzalud je dakle propovijedanje nase, a uzalud je i vjera vasa."
(Koricani, 15:14)

Drugim rijecima, hriscanstvo nema sta da ponudi covjecanstvu. Jedina stvar koju znate reci je: "Vi nemate spasenje! (Jer spasenje dolazi samo kroz Isusovu krv a vi je ne prihvatate.)"
Da ne iznosim stvari iz drugih religija sada. (evo samo kao primjer: etika, moral, higijena...)

Dakle, Pavle kaze da se ovo nije desilo, uzalud bi bilo propovijedanje vase, beskorisno, nistavno a takva bi vam bila i vjera! Jedina stvar o kojoj mozete govoriti je Isusova raspece.

U 35. stihu Pavle kaze:

"Ali ce reci neko: "Kako ce uskrsnuti mrtvi? I u kakvom ce tijelu doci?"
(Koricani, 15:35)

Retoricko pitanje, ne ocekujuci odgovor od onog koji cita. Ali ipak odgovara u 42. stihu:

"Tako i uskrsnuce mrtvih. Sije se u raspadljivosti, ustaje u neraspadljivosti. Sije se u sramoti, ustaje u slavi. Sije se u slabosti, ustaje u sili. Sije se tijelo tjelesno, ustaje tijelo duhovno. Ako ima tjelesno ima i duhovno."
(Koricani, 15:42)

Kada jednom umrete, fizicko tijelo ide pod zemlju. Ono sto je od zemlje nastalo ide pod zemlju i to je to. Ali kada jednom uskrsenete, to nije vise fizicko tijelo vec duhovno tijelo, prema onome sto kaze sveti Pavle. I na tome se baziraju njegovih 14 knjiga u Novom zavjetu (to je vise od polovine Novog zavjeta (14 od 27)). Citava sustina njegovog pisanja je da je Isus uskrsnuo iz mrtvih duhovno, u duhovnom tijelu! To je prikaz Prikazao se u duhovnom tijelu. Sta vi vidite? Vidite nesto sto lici na ljudsko bice. Ali duh se ne moze dotaci niti uzeti. Ako se materijalizuje, onda kazemo da se pojavio u nekakvom obliku. Tako kaze sveti Pavle, duhovno tijelo, oblik (prikaz). Ko god bude uskrsnut bice u duhovnom obliku.

Pavle je tu samo potvrdio ono sto je Isus rekao u Lukinom evandjelju (poglavlje 20). Pise da su dosli zidovi kod Isusa (koji su inace dolazili u vezi nekih nebitnih stvari)
"Ucitelju, medju nama je bila jedna zena koja je (po zidovskom obicaju) imala 7 muzeva."
Kod zidova je bio obicaj da kada jedan brat umre a ne ostavi potomstvo onda drugi brat uzima njegovu zenu. Isto tako i sa sledecim... Cetvrtim, petim, sestim, sedmim... (7 brace su imali jednu te istu zenu, redom) Ali u tome nije bio problem, jer su bili jedan za drugim. Pa pitaju Isusa - na prozivljenju (uskrsnucu), cija ce ona biti? (zamislite malo situaciju, 7 brace svi se bude a samo jedna zena - cija ce biti!?)
Htjeli su da znaju cija ce biti na buducem svijetu posto su je svi imali na ovom!
U odgovoru na to, Isus kaze:
"ONI NE MOGU VISE UMRIJETI!"
Odnosno, kada jednom budu prozivljeni bice besmrtni!
Drugim rijecim, ono sto je ovdje bilo neophodno: hrana, odmor, odjeca, sex...
Kada jednom umres neces umrijeti drugi put! Postajes besmrtan!
Fizicko tijelo ima svoje fizicke potrebe! Uskrnutom tijelu ne treba hrana, odjeca, stan, sex, odmor... (bar ne u obliku koji je nama poznat, bice nesto na metafizickom nivou)

"Onda oni ne mogu vise ni umrijeti; oni su kao andjeli i djeca Bozja jer su uskrsnuti."
(Evandjelje po Luki, 20:36)

Tj. imace duhovni oblik!

Bice takvi... DUHOVI!

Pavle kaze DUHOVI! Isus kaze DUHOVI!

Isus kaze apostolima: "Duh nema meso i kosti!" Drugim rijecima, nisam ono sto mislite. Vi mislite da sam se vratio iz mrtihv. E pa nije tako jer nisam vaskrsao!

Uprkos tome citav hriscanski svijet kaze da je Isus umro i da je uskrsnuo!

Covjek vam kaze: "Nisam ono sto mislite" i jeo je pecenu ribu i med. To su potrebe fizickog tijela! Zakljucak: "Programirani ste!"

Jer ne nalazimo nigdje da je nakon raspeca Isus imao osobinu da je on bio duh!

Za sada dovoljno, samo kratko jedan ajet iz Kur'ana:

... i zbog rijeci njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika:... A nisu ga ni ubili ni raspeli, vec im se pricinilo. Oni koji su se o njemu u misljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu nista pouzdano znali, samo su nagadjali; a sigurno je da ga nisu ubili,
vec ga je Allah uzdigao Sebi. – a Allah je silan i mudar.

(Kur'an 4:157-158)

NASTAVAK: (O JONINOM ZNAKU)
(na 4. strani ove teme)
1. dio:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14934484&postcount=81
2. dio
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14934488&postcount=82
 
Poslednja izmena:
jel si ti pogledao onaj klip što sam od 3:50 minuta posvetio tebi?

Embrio!?
NE SPAMUJ! A jesi ti poslusao onog naucnika koji je otkrioi sve ono i sta je uzeo za glavnu temu u jednoj od najboljih naucnih radova ikada? Tako da, molim te, ne blamiraj se. A je li mozes jednom fino da ispratis temu i da ne lupas bez veze vec ozbiljno da posmatras stvari a ne furas svoje misljenje u smislu "ko yebe druge samo sam ja vazan".
 
I shodno svom dubokom postovanju koje gajite za Isu, bozjeg poslanika, njegove sledbenike nabijaste na kolcheve i klaste

Sta bi tek bilo da nemate to duboko postovanje za Isusa

Ja ovo zovem SPAMOM, nemogucnoscu da se odgovori i teskom predrasudom o islamu.
Imas li sta reci vezano za temu jer mi nije cilj da govorim o islamu ovdje vec o hriscanstvu. Pa ako imas ikakav argument, daj da vidimo... Ili mozda vjerujes na slijepo?
 
Ja ovo zovem SPAMOM, nemogucnoscu da se odgovori i teskom predrasudom o islamu.
Imas li sta reci vezano za temu jer mi nije cilj da govorim o islamu ovdje vec o hriscanstvu. Pa ako imas ikakav argument, daj da vidimo... Ili mozda vjerujes na slijepo?

Pusti ti druze predrasude.
Ja samo gledam kako se islam sprovodio i sprovodi u praksi
To je sustina.
A ne ono sto pise u bilo kojoj svetoj knjizi
 
Pusti ti druze predrasude.
Ja samo gledam kako se islam sprovodio i sprovodi u praksi
To je sustina.
A ne ono sto pise u bilo kojoj svetoj knjizi

Ako Baracka Obamu (i ostale US predsednike) mozemo smatrati hriscaninom, onda je on ubio pola miliona muslimana u poslednjih desetak godina. (da ne govorim o pravim hriscanima)
Pa i pored toga ne kazem da je to ucenje hriscanstva. Hriscanstvo zabranjuje blud... Ako ti pocinis blud je li to znaci da je hriscanstvo takvo? Ne. Zato batali te prazne price i okreni se temi. pozdrav
 
Ako Baracka Obamu moze smatrati hriscaninom, onda je on ubio pola miliona muslimana u poslednjih desetak godina. (da ne govorim o pravim hriscanima)
Pa i pored toga ne kazem da je to ucenje hriscanstva. Hriscanstvo zabranjuje blud... Ako ti pocinis blud je li to znaci da je hriscanstvo takvo? Ne. Zato batali te prazne price i okreni se temi. pozdrav

Ma ebes ti sta je ucenje zapisano u knjigama.
Tu su sve religije slicne.
Ono kako se iste sprovode u praksi, cini svu razliku
A tu su sve religije iste. Licemerne
Ubijaju u ime svog boga i svoje istine
A navodno duboko, neiskazano postuju tudju
 
Ma ebes ti sta je ucenje zapisano u knjigama.
Tu su sve religije slicne.
Ono kako se iste sprovode u praksi, cini svu razliku
A tu su sve religije iste. Licemerne
Ubijaju u ime svog boga i svoje istine
A navodno duboko, neiskazano postuju tudju

Pazi malo sta pricas. Grijese i muslimani i hriscani. To ne znaci da je to odobreno. Rat/Dzihad je dozvoljen i ja to u potpunosti podrzavam. A rat je rat i ne mogu obe strane biti krive! Kakav je stav islama o ratovanju: (kopiram)

Šta islam kaže o ratu?

Kao i kršćanstvo, islam dopušta borbu u samoodbrani, u odbrani vjere i za povratak u svoje domove, ukoliko je neko protjeran. Islam propisuje stroga pravila ratovanja, koja uključuju zabranu nanošenja povrede i štete civilima, zabranu uništavanja ljetine, izvora svih vrsta voda, drveća i stoke.

S muslimanskog gledišta, nepravda bi pobjeđivala u svijetu kada dobri ljudi ne bi bili spremni žrtvovati živote za opće dobro. Kur’an kaže:

I borite se na Allahovom putu protiv onih kojise bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.
(Kur’an, sura El-Bekare, ajet 190)

"Ako oni budu skloni miru, budi i ti sklon i pouzdaj se u Allaha jer On uistinu sve čuje i sve zna."
(Kur’an, sura: El-Enfal, ajet 61)

Rat je, dakle, posljednje sredstvo i podliježe strogim pravilima koja propisuje sveti zakon. Riječ džihad doslovno znači borba. Muslimani vjeruju da postoje dvije vrste džihada. Drugi džihad je unutarnja borba koju svaki pojedinac vodi protiv sebičnih želja, a radi postizanja unutarnjeg mira.

I da... Nemoj samo da spamujes temu jer sam grdnu muku video da bih ovo napisao. Ako hoces nastavicemo u nekoj drugoj temi. Odgovarajuca tema je Serijatski zakon.
pozdrav
 
Nakon raspeca Isus je otisao u gornju sobu gdje su imali onu poslednju veceru.
Kada je usao rekao je "Shalama lekum" na hebrejskom "Neka je mir na vas".
Kada je to rekao apostoli su se prestravili!
Pitanje: Zasto su se prestravili?
Logika stvari je da kada su ga vidjeli trebali su se obradovati, zagrliti ili sta vec. Umjesto toga, apostoli su bili prepalseni. Zasto su bili preplaseni?

Ovo je odgovor hirscana:



MISLILI su da je duh!

Pitanje: Da li je izgledao kao duh?
Hriscani kazu NE!

A zasto su mislili da je duh ako tako nije izgledao??? (nijedan hriscanski ucenjak nije znao odgovoriti na ovo pitanje!)

Razlog je taj sto su Isusovi apostoli culi sta pricaju ljudi: da je Ucitelj razapet na krstu!
CULI su kako ljudi pricaju da je on sada duh, da je umro. CULI su ljude kako pricaju da je sahranjen vec tri dana! Za takvog covjeka ocekujete da vec trune u svom grobu nakon tri dana. Jer sve sto su apostoli znali je bilo je na osnovu onoga sto su culi!



SVI njegovi apostoli su ga napustili. To znaci da nisu bili prisutni kada se bilo raspece dogodilo! Sve sto su znali bilo je na osnovu onoga sto su culi.

Ako ste culi za nekoga da je mrtav vec tri dana, pa ga nakon toga vidite, normalno je da cete se uplasiti jer cete misliti da je duh. Pa ih Isus Hrist uvjerava da on nije ono sto misli da jeste pa kaze:



Ovo je opsteprihvacena cinjenica. Niko ne moze tvrditi suprotno (da duh moze imati kosti i meso)

Pa zasto je Isus morao ovo da im kaze ako je to opsteprihvacena cinjenica?

Zato sto su njegovi apostoli mislili da se on vratio iz mrtvih, da je vaskrsnut.
To je razlog. Zato je i rekao Ja nisam ono sto mislite. (nisam duh)
Tada su ga oni dodirivali, pa su mu se mnogo obradovali. I pitali su ga: Sta se desilo? Mislili smo da si mrtav. Pa im on dokazuje da je covjek od krvi i mesa.



Sta su sa ovim htjeli da dokazu? Da je DUH!? - NE! Vec da je on to licno i da nije vaskrsnut! ZATO STO VASKRSNUTE OSOBE POSTAJU DUHOVI!
Ko to kaze?! PAVLE!
Ko to kaze? ISUS!
Ko to kaze? PA SVAKO!

Svaki od vas ce se sloziti da krv i meso nece biti vaskrsnuti, vec osoba biva prozivljena u duhovnom obliku!

Ali, glavni osnivac hriscanstva, Pavle, u svojoj Poslanici Koricanima u 15. poglavlju o Isusovom raspecu, u trecem stihu kaze:



Jasno vam je da kada govori o "Pismima" ne misli na evandjelja po Marku, Luki, Mateju i Ivanu, jer ona tada nisu ni jos uvijek bila napisana.
Ovo je napisano 56 godina nakon Hrista, a evandjelja 60 godina nakon Hrista.
Dakle, ne govori o evandjeljima, vec govori iz svog znanja o Starom zavjetu!

U 14. stihu kaze:


Drugim rijecima, hriscanstvo nema sta da ponudi covjecanstvu. Jedina stvar koju znate reci je: "Vi nemate spasenje! (Jer spasenje dolazi samo kroz Isusovu krv a vi je ne prihvatate.)"
Da ne iznosim stvari iz drugih religija sada. (evo samo kao primjer: etika, moral, higijena...)

Dakle, Pavle kaze da se ovo nije desilo, uzalud bi bilo propovijedanje vase, beskorisno, nistavno a takva bi vam bila i vjera! Jedina stvar o kojoj mozete govoriti je Isusova raspece.

U 35. stihu Pavle kaze:



Retoricko pitanje, ne ocekujuci odgovor od onog koji cita. Ali ipak odgovara u 42. stihu:



Kada jednom umrete, fizicko tijelo ide pod zemlju. Ono sto je od zemlje nastalo ide pod zemlju i to je to. Ali kada jednom uskrsenete, to nije vise fizicko tijelo vec duhovno tijelo, prema onome sto kaze sveti Pavle. I na tome se baziraju njegovih 14 knjiga u Novom zavjetu (to je vise od polovine Novog zavjeta (14 od 27)). Citava sustina njegovog pisanja je da je Isus uskrsnuo iz mrtvih duhovno, u duhovnom tijelu! To je prikaz Prikazao se u duhovnom tijelu. Sta vi vidite? Vidite nesto sto lici na ljudsko bice. Ali duh se ne moze dotaci niti uzeti. Ako se materijalizuje, onda kazemo da se pojavio u nekakvom obliku. Tako kaze sveti Pavle, duhovno tijelo, oblik (prikaz). Ko god bude uskrsnut bice u duhovnom obliku.

Pavle je tu samo potvrdio ono sto je Isus rekao u Lukinom evandjelju (poglavlje 20). Pise da su dosli zidovi kod Isusa (koji su inace dolazili u vezi nekih nebitnih stvari)
"Ucitelju, medju nama je bila jedna zena koja je (po zidovskom obicaju) imala 7 muzeva."
Kod zidova je bio obicaj da kada jedan brat umre a ne ostavi potomstvo onda drugi brat uzima njegovu zenu. Isto tako i sa sledecim... Cetvrtim, petim, sestim, sedmim... (7 brace su imali jednu te istu zenu, redom) Ali u tome nije bio problem, jer su bili jedan za drugim. Pa pitaju Isusa - na prozivljenju (uskrsnucu), cija ce ona biti? (zamislite malo situaciju, 7 brace svi se bude a samo jedna zena - cija ce biti!?)
Htjeli su da znaju cija ce biti na buducem svijetu posto su je svi imali na ovom!
U odgovoru na to, Isus kaze:

Odnosno, kada jednom budu prozivljeni bice besmrtni!
Drugim rijecim, ono sto je ovdje bilo neophodno: hrana, odmor, odjeca, sex...
Kada jednom umres neces umrijeti drugi put! Postajes besmrtan!
Fizicko tijelo ima svoje fizicke potrebe! Uskrnutom tijelu ne treba hrana, odjeca, stan, sex, odmor... (bar ne u obliku koji je nama poznat, bice nesto na metafizickom nivou)



Tj. imace duhovni oblik!

Bice takvi... DUHOVI!

Pavle kaze DUHOVI! Isus kaze DUHOVI!

Isus kaze apostolima: "Duh nema meso i kosti!" Drugim rijecima, nisam ono sto mislite. Vi mislite da sam se vratio iz mrtihv. E pa nije tako jer nisam vaskrsao!

Uprkos tome citav hriscanski svijet kaze da je Isus umro i da je uskrsnuo!

Covjek vam kaze: "Nisam ono sto mislite" i jeo je pecenu ribu i med. To su potrebe fizickog tijela! Zakljucak: "Programirani ste!"

Jer ne nalazimo nigdje da je nakon raspeca Isus imao osobinu da je on bio duh!

Za sada dovoljno, samo kratko jedan ajet iz Kur'ana:

:roll::roll::roll::roll::roll: ovo boldovano vise se odnosi na tvoju pricu nego na moju,a ovde sam ja hriscanka :aha:
da li mislis da ce ove lazi postati istina ako budu ponovljene dovoljno puta?
zasto ne pricas o islamu i umes li uopste da pricas o svojoj veri a da ne napadas tudju?
 
:roll::roll::roll::roll::roll: ovo boldovano vise se odnosi na tvoju pricu nego na moju,a ovde sam ja hriscanka :aha:
da li mislis da ce ove lazi postati istina ako budu ponovljene dovoljno puta?
zasto ne pricas o islamu i umes li uopste da pricas o svojoj veri a da ne napadas tudju?

Naravno da cu tebi odgovoriti. :)

Umijem da pricam o islamu. Ali islam je kriv shvacen. Ako ja pocnem da pricam o islamu kao vjeri mira, postenja, strpljenja, ljubavi... Znas sta ce se desiti!? Doci ce Sandanski i postaviti nekakve fotke koje veze nemaju sa islamom. Cinjenica: O Islamu se ovdje ne moze razgovarati objektivno.

Ne razumijem cemu uvreda. Sve sto sam rekao je citirano fino iz vase Biblije i nista nije netacno. Mislio sam da otvorimo temu i da kazemo zasto mislimo da je cinjenica a zasto mislimo da je fikcija. Jedna hriscanin - nehriscanin debate. Muslimansko - nemuslimanskih debata ima jako puno.

A sto se tice ove teme, tice se koliko muslimana koji vjeruju u Isusa kao i vi, isto kao i hriscana koji ga obozavaju danas.

Necemo dakle pristrasno, vec samo cinjenicno. pozdrav
 
ovakvim pisanjem samo pokazujes da je islam hriscanska sekta--samo sekte svoje ucenje zasnivaju na opovrgavanju ucenja maticne crkve :aha:

Ja o islamu mogu da govorim do sjutra. I uvijek cu biti ubijedjen da je jedina prava vjera i vjera koju je sirio Isus, dakle i trebala bi da bude vasa vjera.
Prvi put reagujes na takav nacin... Razlog: Procitala si drugu poruku!

Shvati ovo kao savjete... Muslimanu je duznost da proucava... Tako da kada ucim Programiranje, ne ucim ajete iz Kur'ana vec ucim C++ ili Javu... Isto tako ovdje... Ova tema nema previse veze sa islamom, vec sam nasao vremena da proucavam hriscanstvo. Kakav bi to ja bio kada bi svoje znanje o religiji ogranicavao samo na svojoj. Kada upoznas istinski svaku religiju pa onda za svoju tvrdis i dalje da je istinita onda je ok.
 
Naravno da cu tebi odgovoriti. :)

Umijem da pricam o islamu. Ali islam je kriv shvacen. Ako ja pocnem da pricam o islamu kao vjeri mira, postenja, strpljenja, ljubavi... Znas sta ce se desiti!? Doci ce Sandanski i postaviti nekakve fotke koje veze nemaju sa islamom. Cinjenica: O Islamu se ovdje ne moze razgovarati objektivno.

Ne razumijem cemu uvreda. Sve sto sam rekao je citirano fino iz vase Biblije i nista nije netacno. Mislio sam da otvorimo temu i da kazemo zasto mislimo da je cinjenica a zasto mislimo da je fikcija. Jedna hriscanin - nehriscanin debate. Muslimansko - nemuslimanskih debata ima jako puno.

A sto se tice ove teme, tice se koliko muslimana koji vjeruju u Isusa kao i vi, isto kao i hriscana koji ga obozavaju danas.

Necemo dakle pristrasno, vec samo cinjenicno. pozdrav

:) tvojia analiza stihova iz Evandjelja ne nalazi se u bibliji;)
tvoja analiza tih stihova jeste iskrivljena slika hriscanstva koju ce kupiti samo onaj ko nema pojmao hriscanstvu.
narocito ti je zanimljiv komentar kako hriscanstvo osudjuje (sto je u hriscanstvu greh) ostale na vecne muke--a ja ovde sretoh jedino JSvedoke i muslimane kako govore svima ostalima da ce goreti u paklu:mrgreen:
jedan hriscanin ne bi mogao da uziva u raju a da zna da se prekoputa neki krckaju na tihoj vatri. to nije nash stil. a narocito ne verujemo da cemo izgubiti pamcenje kad umremo (sto sam takodje cula jedino od dve pomenute verske zajdnice)
Mi verujemo da je Isus Hrist Bog,dakle to nije isto kao verovanje da je prorok ili propovednik,vec Bog.
Ako vec ne verujes da je evandjelje autenticno,zasto se sluzis njime da bi dokazao svoje tvrdnje ?
 
Ja o islamu mogu da govorim do sjutra. I uvijek cu biti ubijedjen da je jedina prava vjera i vjera koju je sirio Isus, dakle i trebala bi da bude vasa vjera.
Prvi put reagujes na takav nacin... Razlog: Procitala si drugu poruku!

Shvati ovo kao savjete... Muslimanu je duznost da proucava... Tako da kada ucim Programiranje, ne ucim ajete iz Kur'ana vec ucim C++ ili Javu... Isto tako ovdje... Ova tema nema previse veze sa islamom, vec sam nasao vremena da proucavam hriscanstvo. Kakav bi to ja bio kada bi svoje znanje o religiji ogranicavao samo na svojoj. Kada upoznas istinski svaku religiju pa onda za svoju tvrdis i dalje da je istinita onda je ok.

setih se teme--rat protiv islama--e ovde imas primer rata protiv hriscanstva (makar pravoslavlje ne mozes da optuzis ni za jednu od pomenutih nebuloza:) )
 
:) tvojia analiza stihova iz Evandjelja ne nalazi se u bibliji;)
tvoja analiza tih stihova jeste iskrivljena slika hriscanstva koju ce kupiti samo onaj ko nema pojmao hriscanstvu.
narocito ti je zanimljiv komentar kako hriscanstvo osudjuje (sto je u hriscanstvu greh) ostale na vecne muke--a ja ovde sretoh jedino JSvedoke i muslimane kako govore svima ostalima da ce goreti u paklu:mrgreen:
jedan hriscanin ne bi mogao da uziva u raju a da zna da se prekoputa neki krckaju na tihoj vatri. to nije nash stil. a narocito ne verujemo da cemo izgubiti pamcenje kad umremo (sto sam takodje cula jedino od dve pomenute verske zajdnice)
Mi verujemo da je Isus Hrist Bog,dakle to nije isto kao verovanje da je prorok ili propovednik,vec Bog.
Ako vec ne verujes da je evandjelje autenticno,zasto se sluzis njime da bi dokazao svoje tvrdnje ?

Kao prvo, jedno od temelja islama je vjerovanje u prozivljenje. Dakle, ostaje pamcenje. Analiza je na mjestu. A da iskljucimo analizu, svako moze ovo i zakljuciti. Ali ovo nije jedino. Ima jos dosta.
Cinjenica je da ce neko u Pakao neko u Raj. Da te pitam... Ako je neko ratni zlocinac... Ubije npr. desetak hiljada ljudi... Je li zasluzio Raj!? NE! Zasluzio je da gori! Kod vas je i suvise prosto uci u Raj. Vrlo nerealno.
Ako samtras da je Isus Bog (mislio sam da si mislila samo da je Boziji Sin) onda se to lako moze opovrgnuti, samo treba malo razmisljanja. Nego, da ne idemo Off topic.

Zasto koristim Bibliju? Zato sto tako mogu dokazati i nesto vama ne koristeci Kur'an, koristece nesto u sta vjerujete. (tako rade i advokati :) )
 
Ja o islamu mogu da govorim do sjutra. I uvijek cu biti ubijedjen da je jedina prava vjera i vjera koju je sirio Isus, dakle i trebala bi da bude vasa vjera.
Prvi put reagujes na takav nacin... Razlog: Procitala si drugu poruku!

Shvati ovo kao savjete... Muslimanu je duznost da proucava... Tako da kada ucim Programiranje, ne ucim ajete iz Kur'ana vec ucim C++ ili Javu... Isto tako ovdje... Ova tema nema previse veze sa islamom, vec sam nasao vremena da proucavam hriscanstvo. Kakav bi to ja bio kada bi svoje znanje o religiji ogranicavao samo na svojoj. Kada upoznas istinski svaku religiju pa onda za svoju tvrdis i dalje da je istinita onda je ok.


pravoslavac uopste e mora da razmislja o islamu ili budizmu da bi bio uveren u ispravnost svoje vere
kako sam to reagovala?
i sta znaci ovaj razlog:think:
 
Kao prvo, jedno od temelja islama je vjerovanje u prozivljenje. Dakle, ostaje pamcenje. Analiza je na mjestu. A da iskljucimo analizu, svako moze ovo i zakljuciti. Ali ovo nije jedino. Ima jos dosta.
Cinjenica je da ce neko u Pakao neko u Raj. Da te pitam... Ako je neko ratni zlocinac... Ubije npr. desetak hiljada ljudi... Je li zasluzio Raj!? NE! Zasluzio je da gori! Kod vas je i suvise prosto uci u Raj. Vrlo nerealno.
Ako samtras da je Isus Bog (mislio sam da si mislila samo da je Boziji Sin) onda se to lako moze opovrgnuti, samo treba malo razmisljanja. Nego, da ne idemo Off topic.

Zasto koristim Bibliju? Zato sto tako mogu dokazati i nesto vama ne koristeci Kur'an, koristece nesto u sta vjerujete. (tako rade i advokati :) )

znaci advokat:zper:
iz ovih stihova se ne zakljucuje nista nalik na ove tvoje zakljucke..
Pravoslavci veruju onako kako je Isus propovedao--tako da je Isus Bog i nije postao duh,niti cemo mi da budemo duhovi kad vaskrsnemo:)
covek je duh i telo
 
pravoslavac uopste e mora da razmislja o islamu ili budizmu da bi bio uveren u ispravnost svoje vere
kako sam to reagovala?
i sta znaci ovaj razlog:think:

Ne mora!? Znaci vi sto se rodite iskljucujete mogucnost da ste rodjeni u porodici cija vjera nije ispravna!? Sta je sa budistom!? Je li i on treba slijepo da vjeruje!?

Ikre' bismi-Rabbikelezi halek!
(Čitaj, uči, u ime Gospodara tvoga, koji stvara)


Naucis sta proucava svaka religija. Sklopis sve djelove u jednu sliku i shvatis sta je zivot. Nije bas najmudrije prihvatati nesto bez razmisljanja. Mogucnost greske tako je OGROMNA!
 
znaci advokat:zper:
iz ovih stihova se ne zakljucuje nista nalik na ove tvoje zakljucke..
Pravoslavci veruju onako kako je Isus propovedao--tako da je Isus Bog i nije postao duh,niti cemo mi da budemo duhovi kad vaskrsnemo:)
covek je duh i telo

Pa da... A gdje je advokat koji treba da brani optuzenog? :)

Onda se ne slazes sa 14 djelova Biblije koji govore o tome sto ti porices. Procitaj opet stihove. Vrlo je logicno. Ali svejedno... Jonina knjiga bi trebalo da rijesi misteriju. poz
 

Back
Top