Albanci spasli Srpskog turistu

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
Ispovest srpskog turiste: Sam na pučini 24 sata!

Turista Dušan Kekić (23), student medicine iz Beograda, proveo je dan i noć sam u vodi jer su ga jake struje odvukle sa Ade Bojane na pučinu Kekića u poslednji čas spasli ribari u blizini mesta Lež u Albaniji

Dušan Kekić (23), student medicine iz Beograda, koji letuje na Crnogorskom primorju, proveo je 24 sata sam u moru jer su ga jake struje odvukle sa Ade Bojane na pučinu! Srbina koji je dan i noć proveo u vodi spasli su u poslednji čas ribari iz Albanije! Kekić kaže da je preživeo zahvaljujući lopti koja ga je održavala na površini i da je sve vreme pevušio omiljene pesme!

Drama se odigrala proteklog vikenda na Adi Bojani kod Ulcinja. Dušan Kekić i njegovi prijatelji koji ovih dana letuju u Sutomoru otišli su u subotu na Adu. Nikola Popadić (16), Dušanov drug, kaže da su njih dvojica ušli oko 13 časova u vodu.

Igrali odbojku u plićaku

- Igrali smo odbojku u plićaku, a onda su nas zahvatile jake morske struje i brzo odvukle daleko od obale. Imali smo loptu i nekako se održavali na površini. Dušan me je držao za nogu, ali nas je jedan talas razdvojio. Video sam da neki momci plivaju prema nama pa sam, pošto sam bio bliži obali, bacio loptu Dušanu. Od tada ga nisam video - ispričao je Nikola Popadić za podgoričke „Vijesti". Njega su u subotu oko 14 časova iz uzburkanog mora spasli članovi posade broda „Sveti Sava", koji su bili na krstarenju do Ade!


Novinari spasli turiste!


Novinari iz nekoliko medija iz Crne Gore koji su u subotu bili na turističkom brodu „Sveti Sava" spasli su Nikolu Popadića, Darka Zečevića i Smaila Vućića!

- Ispred samog ušća Bojane u more, dva mladića su mahala i grčevito pozivala u pomoć. Novinari i posada su odmah reagovali i na palubu su izvukli iznemogle Darka Zečevića i Smaila Vućića. Oni su rekli da su plivali da spasu mladića koji je bio na stotinak metara prema pučini. Posada broda videla je i Popadića i ubrzo ga izvukla iz vode - kaže jedan od očevidaca ove drame.

- Zahvaljujem ovim momcima, rizikovali su živote da bi me spasli. U subotu je duvao jak vetar, bili su i veliki talasi i struje. Drago mi je da se ova drama srećno završila - rekao je Nikola Popadić.

Dušana Kekića spasli su u nedelju oko 13 časova ribari u blizini Leža u albanskim vodama. Kekić je rekao da je izvučen iz mora bukvalno u poslednji čas!

- Ne znam da li bih preživeo da nije bilo lopte! Zahvaljujući njoj održavao sam se na površini! Sve vreme bio sam priseban. Znao sam da mi je slana voda najveći neprijatelj. Pokušavao sam da se domognem obale i nekoliko puta bio blizu, ali struje su bile jače. Onda sam promenio taktiku, pa sam odlučio da ostanem na pučini i da čekam da naiđe neki brod - priča Dušan, i dodaje:

Dušan juče bio na plaži!

- Ni sam ne znam kako sam izdržao 24 sata na pučini. More je bilo uzburkano, struje jake. Izgubio sam orijentaciju! Nadao sam se da ću videti obalu ili neki brod. Kada je pao mrak, mislio sam da neću dočekati jutro! Ipak, nisam paničio, mislio sam samo kako da preživim! Dok sam bio u vodi razmišljao sam o nekim mojim omiljenim pesmama i pevušio ih. Zamišljao sam šta bi mi prijalo da pojedem. Mislio sam o nekim sasvim neobičnim stvarima. Ipak, kako je vreme prolazilo, osećao sam da gubim snagu, bio sam i žedan. Da su ribari stigli malo kasnije, verovatno bi bilo kasno. Bio sam mnogo iscrpljen. Pamtiću ovaj dan do kraja života - rekao je Kekić, i zahvalio ribarima. On je dodao da će nastaviti letovanje i juče je odmarao na Velikoj plaži kod Ulcinja.

Dušanova najbolja prijateljica Maja Stopalov ljubila je loptu koja je njenom drugu iz detinjstva spasla život.

- Kupali smo se u subotu na ušću Ade Bojane u more. Moja prijateljica i ja smo posle izvesnog vremena izašle na obalu, a Dušan i Nikola ostali su da igraju odbojku. Posle smo čule da se neko davi. Uspaničile smo se kada smo saznale da je reč o našim prijateljima, a onda smirile nakon informacije da ih je „pokupio" neki brod. Našoj sreći nije bilo kraja kada smo videle Nikolu, ali je šok nastao nakon saznanja da na brodu nema Dušana. Tada je počela potraga, koja je, hvala Bogu, uspešno okončana - ispričala je Maja.

Zahvaljujući Dušanu Kekiću, na Adi Bojani u subotu je spaseno još dvoje turista iz Srbije! Tragajući za Kekićem, pripadnici granične pomorske policije Bara i Ulcinja iz mora su izvukli turiste Igora Miloševića (35) iz Sremske Mitrovice i Miloša Bogdanovića (46) iz Beograda, koje su struje takođe odvukle daleko od obale!


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...+srpskog+turiste:+Sam+na+pučini+24+sata!.html


:per:
 
samo da dodam, plivac je imao belu loptu sa sobom.:hahaha::hahaha::hahaha:

Nije čisto bela.:rtfm:
TURISTA-1.jpg
 

Back
Top