Lenonke-novi sad

^ a kako im se krecu cene? :)

tie dye majice se prave tako sto se kuvaju u loncu sa bojom. dakle, prvo kupis boju za tekstil u prahu [prodaje se u kesicama, firma koja proizvodi se zove 'dunav', ne znam gde se mogu kupiti u NSu, ali u BGu ima u Dermi u Kralja Petra]. onda po uputstvima sa kesice zakuvas boju i vezes majicu [tie+dye = vezati+farbati] u neki cvor ili vec, obmotas je nekim kanapom ili krpom koja ti ne treba i ubacis u boju. pustis da se kuva neko vreme [ne mora nuzno onoliko koliko pise na kesici [mislim da tamo pise 45min]], izvadis, isperes, odvezes majicu/kanap/krpu, operes u hladnoj vodi, ispeglas i to je to :)
 
Lenonke u NS-u? Na pijacama.

Ali klasicne, smedje ili crne.
Cena, zavisi od stanja u kojem su ali su jeftine.
Naravno pod uslovom da ne trazis originale.
To neces naci u NS-u.

Ja poslednj, crne sa malim stakalcima kupih na Satelitskoj pijaci za 20 dinara.
Eto na.
Jedne sam, igrom slucaja, neke neobicne svetle smedje boje nasla na najlonu za 100 dinara a jedne imam od caleta, u duginim bojama i prekrasne su:)

A jedne plave sam dobila od drugaricinog ujaka.

Sve u svemu ako trazis original, nema, ako trazis dobre imitacije - onda pravac pijaca
 
Imaju u bg-ocna kuca MONOKL Bulevar kralja Aleksandra 300

Lenonke u NS-u? Na pijacama.

Ali klasicne, smedje ili crne.
Cena, zavisi od stanja u kojem su ali su jeftine.
Naravno pod uslovom da ne trazis originale.
To neces naci u NS-u.

Ja poslednj, crne sa malim stakalcima kupih na Satelitskoj pijaci za 20 dinara.
Eto na.
Jedne sam, igrom slucaja, neke neobicne svetle smedje boje nasla na najlonu za 100 dinara a jedne imam od caleta, u duginim bojama i prekrasne su:)

A jedne plave sam dobila od drugaricinog ujaka.

Sve u svemu ako trazis original, nema, ako trazis dobre imitacije - onda pravac pijaca

Ako sam razumeo ti Monokl ili radis ili si vlasnik te radnje,i ako imas okvire za Lenonke,jel` im se moze znati cena,i imas li ih u sivoj(srebrnoj)varijanti?
Imas li vise modela ili samo jedan,dva,bio bih zahvalan na odgovoru.
Ja nosim dioptrijske.


Za Wild Child

Ja sam mislio na Lenonke za dioptriju,jer ove suncane su cesto toliko nekvalitetne,da ne vredi,ili se ne mogu u njih staviti dioptrijska stakla,sem nekih koje su malo kvalitetnije,ozbiljnije,a koje su bile retke....

E da,u mom kraju ih zvali Drazenke,po gospodinu koji ih je nosio puno pre Lenona.:)
 
E to ne znam.
Ako saznas javi mi posto obozavam muske sesire ali i cilindre ( a to nemam pojma gde da nabavim).

Mnogo davno, kod bioskopa Jadran je bila prodavnica sa sesirima ali stvarno davno tamo nisam zalazila - mozda jos postoji:)
Ali bila je poprilicno skupa.

Inace kapiram te skroz , i sama sam rodjena u pogresno vreme.

@Lallo
Zato sam se ja odmah ogradila i naglasila da su ovo jeftine cvikere ;D
Doduse secam se da je davnih davnih dana bilo lenonki u indie shopovima i izgledale su dosta kvalitetno ali cak i one mislim nisu bile dioptrijske...
 
:D

Ja cu na brzaka ,pa zurim.
Prvo - slabo iskreno ( sto ne znaci da mi nece dunuti neki period zivotni kada cu se vatrenije tome posvetiti) a drugo ne znam..nesto naaajpribliznije tome imas u indie shopovima( preporucujem onaj veliki East Point na Novom Naselju ( pored Tempa).
Ali njihovi motivi su uglavnom prugice, barem sto se tice muskih majica i pantalona:)
Za zene imaju veci izbor
 
Odlicnooo, moram je obici u skorije vreme onda
heart.gif


Premalo je retro radnji u NS :(
 
Odlicnooo, moram je obici u skorije vreme onda
heart.gif


Premalo je retro radnji u NS :(

Jeste. Beograd je bolji po tom pitanju, čini mi se. Oni su sačuvali komisionske i slične prodavnice. Mi smo (skoro) sve slično srušili. Počev od Tunela jevtinoće (koji nikako da prežalim :lol:), do Trikoteks i sličnih prodavnica. Lažem! Znam da je živ jedan Trikoteks! :lol:
Bitno da smo digli Lupus, u koji niko ne ide. Tamo jedino fontana radi. :lol:
 
:D
Načula sam nešto o jednoj radnjici na Novom Beogradu gde drže sve vintage i retro stvarčice, posebno u stilu 60ih ali nikako da se nakanim da odem ... večito il nemam para il nemam vremena...
Sećam se Tunela jevtinoće haha, nema teorije da se tako nešto zaboravi.
Mislim da sam u taj Lupus ušla tri puta i to samo zato što sam išla na sprat u net kafe
gigglesmile2.gif


Definitivno pod hitno moram da naučim da šijem :/
 

Back
Top