PROsjačenje u Beogradu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: PROsjačenje u Beogradu

Iskusan Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano PROsjačenje u Beogradu

Znate šta kažu malo bolji psiholozi apropo teme o prosjačenju uopšte, koje je i u Beogradu itekako zastupljeno?
    Ko daje nemilice pare prosjacima bez ikakvog kriterija, taj se i sam u podsvesti plaši da će jednoga doći u sličnu situaciju.
    Rekao bih laički, da nije to bez vraga.
    Nego, u subotu prolazim Knezom, negde na sredini te ulice, poviše one česme, startuje me jedna devojka ne starija od 19, ni mladja od 16 godina.
    Čak me je otpozadi snimila, jurila iza mene, stigla me i obratila mi se : izvinite, da li bi mogao da mi daš 100 dinara, fali mi toliko za kartu , to jest za put na MORE ! ?
    Hm, gledam je par sekundi, vidim u jednu ruku drži cigaru, u drugu pivo u plavoj limenci od 0, 5 litara.
    Ovaj moj slučaj je klasičan školski primer inteligencije i karaktera onog, kome se ta devojka obratila.
    Dakle, ko bi dao pare ovoj klasičnoj hohštaplerki, narkomanki u razvojnoj fazi, taj je gori od nje same, pošto ja nisam od te fele, morao sam da joj dam savet koji je glasio: vidi mala, paklo cigara tih tvojih, i limenka piva od pola litra koštaju oko 150 dinara...pa ti jednog dana preskoči to pijenje i pušenje, eto tebi para i za More i za sladoled.
    Ne treba da vam kažem, da je pobegla od mene glavom bez obzira, i ne sumnjam uopšte da je tog dana nažickala ta spodoba bar celih 1000 dinara.
    Pitanje moje glasi za ovaj društveno-socijalno-politički fenomen : da l dajete pare ovakvim prevarantiima, i uopšte dajete li novac prosjacima i zašto to činite ?
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: PROsjačenje u Beogradu

Citat Original postavio Neznanko Pogledaj poruku
    Znate šta kažu malo bolji psiholozi apropo teme o prosjačenju uopšte, koje je i u Beogradu itekako zastupljeno?
    Ko daje nemilice pare prosjacima bez ikakvog kriterija, taj se i sam u podsvesti plaši da će jednoga doći u sličnu situaciju.
    Nego, u subotu prolazim Knezom, negde na sredini te ulice, poviše one česme, startuje me jedna devojka ne starija od 19, ni mladja od 16 godina.
    Čak me je otpozadi snimila, jurila iza mene, stigla me i obratila mi se : izvinite, da li bi mogao da mi daš 100 dinara, fali mi toliko za kartu , to jest za put na MORE ! ?
    Hm, gledam je par sekundi, vidim u jednu ruku drži cigaru, u drugu pivo u plavoj limenci od 0, 5 litara.
    Ovaj moj slučaj je klasičan školski primer inteligencije i karaktera onog, kome se ta devojka obratila.
    Dakle, ko bi dao pare ovoj klasičnoj hohštaplerki, narkomanki u razvojnoj fazi, taj je gori od nje same, pošto ja nisam od te fele, morao sam da joj dam savet koji je glasio: vidi mala, paklo cigara tih tvojih, i limenka piva od pola litra koštaju oko 150 dinara...pa ti jednog dana preskoči to pijenje i pušenje, eto tebi para i za More i za sladoled.
    Ne treba da vam kažem, da je pobegla od mene glavom bez obzira, i ne sumnjam uopšte da je tog dana nažickala ta spodoba bar celih 1000 dinara.

Pitanje moje glasi za ovaj društveno-socijalno-politički fenomenn, da l dajete pare ovakvim prevarantiima, i uopšte dajete li novac prosjacima i zašto to činite ?
    Dajem onome ko nema mada ni ja nisam bolji.
    A toj su verovatno roditelji dobrostojeci i nisu imali vremena da je vaspitaju jer gospoda to ne radi.
    Politicari su sljam.

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

код мене ти то зависи од емоција. ако ме погоди дам, ако не не дам. а кад дајем брига ме на шта ће он/она да потроши, да ли на 'леба или цигаре или шмрк, није ми нешто битно, дао сам јер му/јој треба.

Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Imala para za kutiju cigara i pivo a fale joj 100 dinara za kartu.
    A od cega ce ziveti na moru.Nudice usluge?
    Politicari su sljam.

Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

и ово није тема за политику, него пдф београд

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio Fixa Pogledaj poruku
    код мене ти то зависи од емоција. ако ме погоди дам, ако не не дам. а кад дајем брига ме на шта ће он/она да потроши, да ли на 'леба или цигаре или шмрк, није ми нешто битно, дао сам јер му/јој треба.
    Vešti prosjaci upravo rade na toj emociji.
    Gro njih zaradjuje mesečno oko 1000 evra, a oni koji im daju jedva da imaju primanja upola manja, i za te pare rade najgore poslove, ali zato vole da daju drugima.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio Fixa Pogledaj poruku
    и ово није тема за политику, него пдф београд
    lupaš malo a., samo se u beogradu prosjači a*?
    beograd je 1/3 Srbije, zato je on jak prosjači centar, i ovo je veća tema o politici, no ijedna ovde koja je otrvorena u poslednjih godinu dana. Bolje reći koja je prekopirana iz Blica, Politike, Pressa, Kurira, Rts-vesti itd.

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

e zato ja ne dajem nikom nista, a onu bagru po prolazu na zelenjaku mi dodje da izgazim al gadno mi da prljam patike

Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Vešti prosjaci upravo rade na toj emociji.
    е па хвала ти на просветљењу, у будуће ћу да се сетим твојих речи

lupaš malo a., samo se u beogradu prosjači a*?
    beograd je 1/3 Srbije, zato je on jak prosjači centar, i ovo je veća tema o politici, no ijedna ovde koja je otrvorena u poslednjih godinu dana. Bolje reći koja je prekopirana iz Blica, Politike, Pressa, Kurira, Rts-vesti itd.
    ниси дао никакве смернице за политичку дискусију. болдовао си питање које нема везе са политиком.

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Pa toga ima u svakom gradu, ne kapiram zasto je BG poseban...? Ovde u NS mogu 10 puta za sat vremena da te spopadnu i traze pare, cak ima neka baba koja hoce da ti gata...
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio markons82 Pogledaj poruku
    Pa toga ima u svakom gradu, ne kapiram zasto je BG poseban...? Ovde u NS mogu 10 puta za sat vremena da te spopadnu i traze pare, cak ima neka baba koja hoce da ti gata...
    Ja sam mislio da ovoga ima samo u Beogradu , i nigde više na svetu ?
    Alo bre, nisam ja državni službenik, NVO-plaćenik, pa da celu Srbiju i svet obidjem i opišem kako je i koliko je prosjačenje u Ćupriji, Lebanu, Subotici, Kinšasi, Minhenu, Londonu, Njujorku?
    Živim u Beogradu, gledam tu šta se radi, i znaš šta se radi, da živim u Oslu napisao bi ovo isto, sa specifičnostima tog grada i tih prosejaka ako ih ima.
    Je l' ti jasno ovo, ili da uzimam bojce da ti crtam malo ovo?

Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Ja sam mislio da ovoga ima samo u Beogradu , i nigde više na svetu ?
    Alo bre, nisam ja državni službenik, NVO-plaćenik, pa da celu Srbiju i svet obidjem i opišem kako je i koliko je prosjačenje u Ćupriji, Lebanu, Subotici, Kinšasi, Minhenu, Londonu, Njujorku?
    Živim u Beogradu, gledam tu šta se radi, i znaš šta se radi, da živim u Oslu napisao bi ovo isto, sa specifičnostima tog grada i tih prosejaka ako ih ima.
    Je l' ti jasno ovo, ili da uzimam bojce da ti crtam malo ovo?
    Politicari su sljam.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni to Neznanko deluje na tzv. 'zicanje'. Sto i jeste prosijacenje, ali ovi sto to rade ne upotrebljavaju taj izraz jer su mladi, ludi i ljubitelji rok/pank/metal muzike.

Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Citat Original postavio kami83 Pogledaj poruku
    Meni to Neznanko deluje na tzv. 'zicanje'. Sto i jeste prosijacenje, ali ovi sto to rade ne upotrebljavaju taj izraz jer su mladi, ludi i ljubitelji rok/pank/metal muzike.
    Vido sam ja te rokere kako otkidaju na turbo folk.Sabani mamini i tatini.
    Politicari su sljam.

Aktivan član lena986 (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Ne dajem uglavnom,bas zato sto znam koliko zaradjuju i koliko vecina pravi biznis od toga.Ima ljudi kojima stvarno treba novac i ne mogu da ga zarade za sebe i tu mi nije problem da dam.Ali mi je i te kako problem da dam lovu kad vidim mlado,zdravo,normalno zivo bice kako sedi na nekom stepenistu i ispruzi ruku,Jos kad uzmu neko dete u narucje,onako prljavo,rascupano,am dodje mi da ih zadavim.Nije mi do 10,20 ili 100 dinara ali sto su oni bolji od milion drugih ljudi koji rade 8 sati dnevno za 200,300 evra,svaki dan.
    Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine!
    Beckett

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

[B]Pitanje moje glasi za ovaj društveno-socijalno-politički fenomen : da l dajete pare ovakvim prevarantiima, i uopšte dajete li novac prosjacima i zašto to činite ?[/B]
    Svasta, ko daje pare prosjacima ne zeli da ikad dodje u tu poziciju.

Ali hajde, neka ti bude da ima potajnog straha. Pa sta? Danas nista nije sigurno.

Drugo, ne sumnjam da je pobegla od tebe glavom bez obzira.

Trece, dam kad imam, opet zavisi kome i zavisi od mog raspolozenja a i trenutnog stanja u novcaniku. Nije obavezno.

Sesto, sta ti imas protiv prosjacenja? Jel' ti ne prosis? Ne prosis. Prema tome, niko te ne bije po usima da dajes onima koji prose, ali ni da ih osudjujes!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E sad kad bi jos znali da sve one kutujice sa crvenim krsticima pocev od velikih firmi pa meka itd veze nemaju sa dobrovoljnim prilozima

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Faveladores Pogledaj poruku
    E sad kad bi jos znali da sve one kutujice sa crvenim krsticima pocev od velikih firmi pa meka itd veze nemaju sa dobrovoljnim prilozima
    Ma znas sta, jednom juznjaku ne moze Beograd mnogo para da izvuce iz dzepa - jedno zbog prirodne stedljivosti, drugo, zbog toga sto i sam nema.

Prema tome, bas me briga za kutije sa crvenim krstom, to za nas treba da se skuplja dobrovoljni prilog.

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3049

Tako je mene jednom startovala jedna cigančica. Izlazim iz pekare, a ona mi prilazi sa detencetom u ruci i traži da joj "dam neku pare da nahrani dete".
    Pa reko' aj da je pitam jel hoće možda jednu pogačicu, ali ona neće... Oće pare...
    Ne dajem nikome ništa

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Pitanje moje glasi za ovaj društveno-socijalno-politički fenomen : da l dajete pare ovakvim prevarantiima, i uopšte dajete li novac prosjacima i zašto to činite ?
    Ebi ga, svestan sam da me ''rade'', ali kad ih vidim onako na izgled jadne potražim siću po džepovima. Možda ima malo i sujeverja.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ne dam ništa.Mada ovima sa južne pruge 'oću da kupim veknu 'leba i litar mleka ako vidim da su baš ubogi(glasači DS-a i tako to).

Veoma poznat Moračanin (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    309

Ja nikad nedam na taj način, jer je to ruglo grada.
    Ako nema zbog invalidnosti i ne može da radi, onda su zato državne i socijalne ustanove a ne prosjačenje po ulicama.
    Oni što im daju su gori od onih što prose.
    Ja bi kaznio i jedne i druge.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Ne dam ništa.Mada ovima sa južne pruge 'oću da kupim veknu 'leba i litar mleka ako vidim da su baš ubogi(glasači DS-a i tako to).
    O cemu ti?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pre,pre,pre ponekad i davao,sad jok i gadim se likova koji im udele.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    O cemu ti?
    Pa o prosjacima.Nisu prosjaci oni koji nemaju...

Slične teme

1. Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 03.09.2009., 01:18
  2. Prosjačenje....
    Autor ludopileglodjekosku u forumu Žene
    Odgovora: 226
    Poslednja poruka: 05.05.2009., 02:40
  3. o beogradu...
    Autor ž@C u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.08.2008., 11:07

Pravila za slanje poruka