Рецепт за мађарски гулаш?
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Рецепт за мађарски гулаш?

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Podrazumevano Рецепт за мађарски гулаш?

Ја бих оригинални, ако га неко зна.

Хвала.

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Podrazumevano Re: Рецепт за мађарски гулаш?

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Ја бих оригинални, ако га неко зна.

Хвала.

Ne postoji.
    Molim.

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Ljudi, otac vas prokart'o...sa ta'kim stvarima se ne shali. Raspitajte se i pishite, ja vec gladan...!

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Pa ne postoji jedan jedini originalni , vec ima vise vrsta originalnih i to bas dosta
    evo jedan madzarski sa severa backe

Teleci perkelt -gulas

oko 700 g teletine (za 4-5 osoba)
    isto toliko crnog luka
    2-3 cena belog luka
    3 kasike aleve paprike
    2-3 lista lovora
    2 sveze ljute paprika
    jedana sveza slatka
    oko 100 g masti
    so
    biber u zrnu i mleveni
    vegeta
    2,5 dl kuvanog paradajza ,ili iz tetrapaka sve jedno

...
    U dublju serpu se na zagrejanu mast stavi sitno isecen crni luk i sitno nasecena sveza paprika 1 ljuta i slatka ,pospe se vegetom i ostavi se da se dinsta na srednoj vatri oko 20 min da luk postane staklast
    -posle toga se ubaci meso , biber u zrnu prethodno malo izgnjecen nozem, , sitno seckani beli luk i lovorov list , po zelji moze da se u ovoj fazi nalije i 2-3 dl belog vina da se meso krcka u njemu , a ne mora ...
    -kada mesto pusti svoj sok( i vino ispari ako ga koristite ) , nalije sa malo vode i doda ona druga ljuta sveza paprika da se cela(ne seckana ) kuva zajedno sa gulasem , ostavi se na laganoj vatri oko 45 min ...
    -onda se dodaje aleva paprika so i biber mleveni i kuva se jos oko pola sata ( i jos malo vode u zavisnosti od zelje za gustinom ,kolicinom safta i slicno )
    -na kraju se dodaje sok od paradajza i ostavi da se kuva jos oko pola sata i gotovo .
    ...
    ja pored lovora stavim i par zrna kima sto je slovacka varijanta ,al to takodje zavisi od ukusa
    ...
    Madjari to je jedu sa tzv. "turos cusom " tj . testom sa sirom , pavlakom i pecenom slaninom , sto je po meni malo previse "jako" za kombinaciju sa gulasem i predstavlja poseban obrok , pa je sasvim dovoljno samo testo sa sirom , bez slanine i pavlake ... a moze i sa krompirom ili nekim noklama , knedlama i ko sta vec voli ...
    prijatno
    Poslednji put ažurirao/la al bundy : 10.08.2010. u 00:43
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Kovač (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    2531

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    ja pored lovora stavim i par zrna kima sto je slovacka varijanta ,al to takodje zavisi od ukusa
    ...
    Madjari to je jedu sa tzv. "turos cusom " tj . testom sa sirom , pavlakom i pecenom slaninom , sto je po meni malo previse "jako" za kombinaciju sa gulasem i predstavlja poseban obrok , pa je sasvim dovoljno samo testo sa sirom , bez slanine i pavlake ... a moze i sa krompirom ili nekim noklama , knedlama i ko sta vec voli ...
    prijatno
    Eee ovako ga isto i ja kuvam,bez kima samo,mislio sam da kim ide po"originalnom"receptu..nisam znao da je to slovačka varijanta.
    Sa lakoćom oslobadjam sva negativna verovanja.Dobro će mi činiti da se promenim.
    Moj put je sada prav.Oslobodjen sam prošlosti.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Pa ne postoji jedan jedini originalni , vec ima vise vrsta originalnih i to bas dosta

Teleci perkelt -gulas

isto toliko crnog luka
    2-3 cena belog luka
    3 kasike aleve paprike
    2-3 lista lovora
    2 sveze ljute paprika
    jedana sveza slatka
    oko 100 g masti
    so
    biber u zrnu i mleveni
    vegeta

...
    U dublju serpu se na zagrejanu mast stavi sitno isecen crni luk i sitno nasecena sveza paprika 1 ljuta i slatka ,pospe se vegetom i ostavi se da se dinsta na srednoj vatri oko 20 min da luk postane staklast
    -posle toga se ubaci meso , biber u zrnu prethodno malo izgnjecen nozem, , sitno seckani beli luk i lovorov list , po zelji moze da se u ovoj fazi nalije i 2-3 dl belog vina da se meso krcka u njemu , a ne mora ...
    -kada mesto pusti svoj sok( i vino ispari ako ga koristite ) , nalije sa malo vode i doda ona druga ljuta sveza paprika da se cela(ne seckana ) kuva zajedno sa gulasem , ostavi se na laganoj vatri oko 45 min ...
    -onda se dodaje aleva paprika so i biber mleveni i kuva se jos oko pola sata ( i jos malo vode u zavisnosti od zelje za gustinom ,kolicinom safta i slicno )
    -na kraju se dodaje sok od paradajza i ostavi da se kuva jos oko pola sata i gotovo .
    ...
    ...
    prijatno
    'фала Свето!
    Ја једем перкелт са тестом, али без сира.

Јавим како ми је ''испао''.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio kovac06 Pogledaj poruku
    Eee ovako ga isto i ja kuvam,bez kima samo,mislio sam da kim ide po"originalnom"receptu..nisam znao da je to slovačka varijanta.
    Pa nisam ni ja znao , al mi neki starivojvodjanski kulinari i gurmani rekli , a i Slovaci inace koriste dosta kima i u kulenu , raznim pecivima i brojnim jelima .
    Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    'фала Свето!
    Ја једем перкелт са тестом, али без сира.

Јавим како ми је ''испао''.
    Ako se budes pridrzavala recepta bice dobro verujem , prijatno .
    Naravno sa ljutom paprikom radi po ukusu , ja(a i madzari ) volim kad je bas ljut , al ima onih koji ne vole ili ne smeju ,pa ti vidi .
    Poslednji put ažurirao/la al bundy : 11.08.2010. u 15:14
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Teleci perkelt -gulas

isto toliko crnog luka
    2-3 cena belog luka
    3 kasike aleve paprike
    2-3 lista lovora
    2 sveze ljute paprika
    jedana sveza slatka
    oko 100 g masti
    so
    biber u zrnu i mleveni
    vegeta

...
    ...
    ...
    prijatno
    svaka cast

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Pa nisam ni ja znao , al mi neki starivojvodjanski kulinari i gurmani rekli , a i Slovaci inace koriste dosta kima i u kulenu , raznim pecivima i brojnim jelima .

Ako se budes pridrzavala recepta bice dobro verujem , prijatno .
    Naravno sa ljutom paprikom radi po ukusu , ja(a i madzari ) volim kad je bas ljut , al ima onih koji ne vole ili ne smeju ,pa ti vidi .
    Да, љуто је закон.
    Ја бих све могла да једем љуто. Чак и кад правим сендвич, као намаз користим харису.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

a ja postim ..
    " Only fools and horses"

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

Taj recept od gore je paprikas (jer se dodaje paprika) gulas se kuva samo sa mesom i lukom.
    Ja kad ga pravim na oko pola kile govedine stavim oko dve vece glavice crnog luka (zapreminski da luka ima vise od 50% nego mesa). Prvo se luk izdinsta dok ne pusti sok, posle toga se doda meso (iseceno na kocke dimenzija 1x1x1 cm) i dok meso ne pobeli ono se dinsta sa lukom i posle se doda voda ali ne previse, taman toliko da pokrije meso i onda smanjis temperaturu (ali da voda idalje vri) i tako kuvas dok se meso ne skuva (sta znam meni obicno bude 2,5-3 sata) i na kraju dodad samo brasna (mozda kafenu kasicicu) i promesas da se ono ne zgrudva. Ja sam nekad dodavao brasno ali sada vise ne radim jer uvek zaboravim Zacine namerno nisam spominjao jer ja ne stavljam nikakve ali mozes da poslis i pobiberis po zelji. Takodje mozes i da koristis neku drugu vrstu mesa, nije problem. I to je recept za madjarski gules, dobijen direkt od madjara

ps Po mom nekom ukusu od viska luka glava ne boli (samo ces se rasplakati dok ga iseces ) i posle kad pomesas sa makaronima taj luk bude sasvim lep, ali to vec mozes raditi po ukusu
    Poslednji put ažurirao/la . . . : 18.08.2010. u 04:00

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

Citat Original postavio Prisoner Pogledaj poruku
    a ja postim ..
    Stavi soju umesto teleceg mesa. . .

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Citat Original postavio . . . Pogledaj poruku
    Taj recept od gore je paprikas (jer se dodaje paprika) gulas se kuva samo sa mesom i lukom.
    Ja kad ga pravim na oko pola kile govedine stavim oko dve vece glavice crnog luka (zapreminski da luka ima vise od 50% nego mesa). Prvo se luk izdinsta dok ne pusti sok, posle toga se doda meso (iseceno na kocke dimenzija 1x1x1 cm) i dok meso ne pobeli ono se dinsta sa lukom i posle se doda voda ali ne previse, taman toliko da pokrije meso i onda smanjis temperaturu (ali da voda idalje vri) i tako kuvas dok se meso ne skuva (sta znam meni obicno bude 2,5-3 sata) i na kraju dodad samo brasna (mozda kafenu kasicicu) i promesas da se ono ne zgrudva. Ja sam nekad dodavao brasno ali sada vise ne radim jer uvek zaboravim Zacine namerno nisam spominjao jer ja ne stavljam nikakve ali mozes da poslis i pobiberis po zelji. Takodje mozes i da koristis neku drugu vrstu mesa, nije problem. I to je recept za madjarski gules, dobijen direkt od madjara

ps Po mom nekom ukusu od viska luka glava ne boli (samo ces se rasplakati dok ga iseces ) i posle kad pomesas sa makaronima taj luk bude sasvim lep, ali to vec mozes raditi po ukusu
    Паз' стварно! Паприка- паприкаш!

Хвала и теби .

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Него сам да јавим да је al bundy-jev одличан.
    Прпоручујем да пробате. .

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Stavi soju umesto teleceg mesa. . .
    hvala što me potseti.
    " Only fools and horses"

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

a, paradajz ne stavljaš?

od viška crnog luka sladi jelo
    " Only fools and horses"

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

@ Софија
    Sve za gulas

@ Prisoner

Ne stavljam nista sem mesa, luka i posle makarone.
    Sto se tice toga koliko je slano, sta znam. . . Ja kuvam sve bez soli (da budem iskren ja ni nemam so u kuci) i meni se necini nimalo slatkim, vec sasvim lepo bude. Onako, taj luk posluzi da malo doda neki ukus i da obogati jelo da nebude suvoparno meso i makaroni. Mada zavisi i kako si navikao, ja sam vec neke dve godine na kuhinji bez soli (u proseku jednom nedeljno odem u restoran pa tamo jedem nesto, ali opet trazim bez soli) tako da sada sasvim moguce vise i nemam pojma sta je so i da vise ne osecam nista, mada kad je nesto slatko to ipak osetim i za ovo ne bih rekao ali OK Ima nas raznih Inace za one koji imaju problema sa solju ovo je sasvim dobar recept jer ne sadrzi nesto puno soli (osim one u govedjem mesu) tako da sasvim lepo moze da se uklopi u dijetu i da nekome posluzi kao rucak za tri dana npr. i da se pri tome lepo najede.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.12.2009., 21:28
  2. Мађарски НАЦИЗАМ
    Autor Marty Misterija u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.10.2005., 01:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku