Ambasador Norveške traži puštanje Haradinaja

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
bilo je vise tema o haradinaju na ovom forumu. i ja sam vise puta napisao, ne postoji osoba na kosovu koja uziva vece ugled, koja ima veci renome, podrsku, nazovite to kako hocete, od bivseg premijera kosova ramusha haradinaja medju stranim diplomatskim predstavnicima na kosovu. zasto je to tako ne znam, ali sam gledao na desetine emisija, gde strane diplomate govore o politicarima kosova, on ima posebnu mesto kod vecine njih, i za sve je faktro stabilnosti na kosovu.

Ambasador Norveške u Prištini traži puštanje Haradinaja
Tanjug | 09. 08. 2010. - 19:42h | Foto: AP | Komentara: 0

Ambasador Norveške na Kosovu Svere Johan Kvale pozvao je, u svojstvu privatnog lica, Haški tribunal da privremeno pusti na slobodu bivšeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja, saopšteno je danas iz Haga.
Ramuš Haradinaj

Haradinaj je u prvostepenom procesu pred Tribunalom u aprilu 2008. godine oslobođen optužbi za zločine na Kosovu 1998. godine.

Apelaciono veće Tribunala je, međutim, 21. jula ove godine naložilo da se suđenje ponovi po šest od prvobitnih 37 tačaka optužnice, koje se odnose na zločine nad pritvorenicima u logoru OVK u selu Jablanica, kod Dečana, od marta do septembra 1998. godine.

* "Haradinaj je potreban kao važan igrač na kosovskoj političkoj sceni, ne samo svojoj stranci, već pre svega radi uspostavljanja kredibilne demokratije", naveo je norveški ambasador

Bivši lider Oslobodilačke vojske Kosova uhapšen je istog dana, po zapečaćenom nalogu Haškog suda, i prebačen u pritvor.

Ambasador Kvale je u pismu, priloženom uz ponovni zahtev odbrane da Haradinaj bude privremeno pušten na slobodu, naveo da lično poznaje lidera Alijanse za budućnost Kosova (AAK) i da u potpunosti podržava njegovo puštanje na slobodu do početka suđenja.

Kosovo je nova država koja pokušava da nađe put ka potpuno razvijenoj parlamentarnoj demokratiji, a AAK je jedina opoziciona partija na Kosovu koja ima jasan profil, pre svega zahvaljujući Haradinaju, ocenio je Kvale.
"Ramuš Haradinaj je, otkad ga poznajem, bio stabilizujući politički faktor kako na lokalnom nivou, tako i na nivou čitavog Kosova. Njegovo odsustvo s Kosova sada stvara politički vakuum koji bi mogao da destabilizuje Kosovo, što je scenario koji niko ne želi."

Kvale je izrazio uverenje da ne postoji opasnost da se Haradinaj neće vratiti na suđenje pošto se, kako je napomenuo, dosad uvek dobrovoljno i u najkraćem roku odazivao na pozive.
Pismo je priloženo uz podnesak odbrane, koji predstavlja odgovor na podnesak tužilaštva koje se usprotivilo zahtevu odbrane za privremeno puštanje na slobodu bivšeg premijera, ukazujući na moguću opasnost po svedoke i integritet suđenja.
 
ne postoji osoba na kosovu koja uziva vece ugled, koja ima veci renome, podrsku, nazovite to kako hocete, od bivseg premijera kosova ramusha haradinaja medju stranim diplomatskim predstavnicima na kosovu

баш зато. што је неко крвавији на косову то ужива већи углед. где ће бити да је америка подржала тероризам против кога се "бори"
 

bas tog.

баш зато. што је неко крвавији на косову то ужива већи углед. где ће бити да је америка подржала тероризам против кога се "бори"

radi se mahom o evropljanima, medju nijima i ambasadora, i vladara, i politicara, i kraljeva... razne licnosti koje su krace ili duze boravile na kosovu, jednostavno se "kunu" u njega. kao sto rekoh, zasto je to tako, ne znam, ali da je to cinjenica, jeste.
 
haradinaj.jpg


ovog haradinaja???

ПАЗИ ОВУ ТРОЈИЦУ У ПОЗАДИНИ!

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 

Back
Top