DOPING U SPORTU? Vase misljenje - DOBRE strane - LOSE strane

Zanimljva i uvek aktuelna tema ...
Treniram atletiku,profesionalno,onoliko koliko se u ovoj zemlji nekim sportom osim kosarke,odbojke i fudbala covek moze baviti profesionalno...
Imala sam priliku da se susretnemsa mnogim vrstama stimulativnih sredstava,sto licno,sto putem iskustava svojih kolega atleticara...a sve nas bije glas da se drogiramo "samo tako"
Moj trener mi je jednom rekao:"Veliki je zlocin dati coveku nedozvoljeno sredstvo,a podjednako je lose trenirati ga "na suvo" i izlagati ga istom naporu kom su izlozeni i oni koji nesto od pomenutih sredstava koriste."Tu se potpuno slazem sa njim.Da bi se dostigao vrhunski rezultat,rad je na prvom mestu,a u poslednjih 20ak godina hemija je stvar koja ozbiljno pretenduje da to prvo mesto podeli sa treningom.
ne mogu da kazem da sam zakleti protivnik dopinga,ali ne mogu reci ni da ga odobravam.De facto,stimulativna sredstva su danas deo stvarnosti i atleticari koje gledamo na TV ih bez izuzetka koriste.Ljudi koji ne zele da se dopinguju tesko mogu doci do medalje na velikim takmicenjima,sto je naravno san svakog sportiste.zato,smatram da doping treba dozvoliti,pa ko voli-nek izvoli.On svakako ima negativnih posledica po zdravlje,ali ima onih koji su spremni da tu cenu plate zbog trenutaka slave,i naravno velike sume novca koja uz to ide.
Sport svakako nije ono sto je nekada bio,i ma koliko se ljudi iz svetskih sportskih federacija trudili da to sprece,on se polako ali sigurno pretvara u moderne gladijatorske igre gde je sve dozvoljeno.krvni doping,doping hormonom rasta,razni sinteticki preparati,trudnoca kao doping kod zena...moral je zaboravljena kategorija...
Zato,bili mi ZA ili PROTIV to je stvarnost koju moramo prihvatiti...
Mogla bih o ovome da pricam satima,i da navodim razne primere...cucemo se kasnije kada budem imala vise vremena...
 
Sonja videh da si pisala na temi "atletika" gde sam i ja nesto nabaljezgo :D . Kazes, da treniras atletiku 7 god a vec 6 puta si prvak SCG :wink: Mislim, superiska, svak chast, verovatno si nesto pre toga dugo trenirala(kao Marion Jones :wink: )? Inace Mission Imposible i sa brdom shpriceva :D kolko se ja razumem u nasu atletiku ma koliko je pala na niske grane :D
A za doping se ne slazem da treba dozvoliti sve,doslo bi do toga da bi se pojavili kiborzi i mutanti na Olimpijadi 2024. a manifestacija je ipak zamisljena kao takmicenje ljudskih bica :D
Koju disiplinu treniras bas me zanima, tako vrtoglavi uspeh? Sta li ja radih ko' klinac onolike godine :D . Pozdrav
 
Pa tetka Marion je igrala kosarku a ja odbojku 4 godine...a discipline kojima se bavim su bacanje koplja,kugle i sedmoboj...mada u poslednje dve godine bacam samo kplje posto bas i nemam uslova za sedmoboj koji trazi mnogo odricanja pa ne mogu da ga uskladim sa pravnim fakultetom koji studiram...
A rekla sam da bi trebalo dozvoliti dop jer se ljudi i onako drogiraju pa neka se bar zna da rezultati koje postizu nisu prouzrokovani njihovim nadljudskim sposobnostima.Ne znam kojiko si upucen ali ljudska vrsta je vec dostigla svoj maksimum u bacackim disciplinama sto se tice prirodnih sposobnosti dok su one iskoriscene tek 70% u recimo maratonu.Dakle tu jos ima prostora za prirodnu nadgradnju rezultata dok ce bacaci za nove svetske rekorde morati da se oslone na hemiju...nazalost...
 
Dobro sam prepostavio da si kao "tetka" Marion :D . To da se kod vecine disciplina dostigao plafon tu se slazem, ali sport je takmicenje ljudi a ne jurenje za svetskim rekordom. Mislim da bi bilo bas super da recimo postoji neki rekord i vise od 100 god, tu je limit, sta je tu je. Zamisli taj uspeh oboriti takv neki rekord? A ako se dozvoli sve, kazem ti, imacemo kiborge, mutante a mozda i "transformerse" :D , na olimpijadi 2024 :) Pozdravcic od mene, i bacaj sto dalje
 

Back
Top