Sta je ovde lose ???
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: Sta je ovde lose ???

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Sta je ovde lose ???

U čisto srpskom selu Svilanovo ispod planine Golije đake već dvije godine uči "pokrivena" učiteljica Muradija Rizvanović koja je u početku izazivala strah i podozrenje pravoslavnih mališana i njihovih roditelja, a potom je, ljubavlju prema djeci i svom učiteljskom pozivu, postala toliko omiljena da su djeca plakala kada je trebalo da dobije premještaj u Novi Pazar. Muradija kaže da se odavno oblači po islamskim nazorima, ali da to ničim ne remeti njen posao, njen odnos prema djeci i žiteljima Svilanova kojima se pridružuje u gotovo svim seoskim akcijama.

http://www.sandzaknews.com/slikao.php?image=slike/vijest-3222.jpg

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Podrazumevano Re: Sta je ovde lose ???

како шта је лоше, по троје у клупи!

Poznat ForestGreen (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio Fixa Pogledaj poruku
    како шта је лоше, по троје у клупи!
    Bona!

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

U selu postoji istureno odeljenje matične OŠ „Dositej Obradović“ u kome ide samo šest đaka od prvog do četvrtog razreda. Neki od njih žive blizu, drugi pešače više kilometara do škole, a učiteljica koja živi u novopazarskom naselju Mur putuje 35 kilometara od kuće do posla.

Priča naizgled ista kao u mnogim drugim slučajevima. Nešto ipak izdvaja ovu školu. Učiteljica Muradija Rizvanović (29) nosi hidžab, tradicionalnu muslimansku odeću. „Kada su me prošlog oktobra zvali i pitali da li bih radila na zameni u ovoj školi malo sam se nećkala. Meni nije problem, ali me je bio strah kako će reagovati učenici i ljudi u ovom selu koje je čisto srpsko. Mnogi od njih retko idu u Novi Pazar i verovatno nikada nisu videli „pokrivenu“ muslimanku, a znate i sami kakva je danas situacija“, priča Muradija Rizvanović. Već posle prvog dolaska u školu, njene nedoumice su nestale. „Došla sam sa ocem i dočekao nas je školski portir Ivan. Objasnio mi, pokazao školu i odmah sam znala da treba da prihvatim posao. Jednostavno Ivan je bio toliko fin i korektan da sam osetila da će sve biti u redu“, dodaje ova učiteljica.

Kaže da su je prvih dana đaci malo čudno posmatrali, ali da je svojim ophođenjem prema njima, brzo sve došlo na svoje. „Oslobodili su se već posle nedelju dana. Sad učimo, šalimo se, igramo, pričamo...Žao mi je samo što su deca u ovim udaljenim seoskim školama u lošijem položaju u odnosu na gradsku. Nemaju jednake mogućnosti za školovanje i mnogo im je teže da uče i napreduju. Jedan moj đak je u četvrtom razredu znao samo da čita i piše i ništa više. Bio je zato stidljiv i nije se ni javljao na časovima. Sada je savladao osnove svih predmeta i jedva čeka da pitam tablicu množenja naprimer. Prvi se javi“, objašnjava Muradija Rizvanović. Roditelji ove dece takođe su zadovoljni njenim radom. „Kad sam jednom roditelju rekla da sam brinula kako će me prihvatiti zbog toga što sam „pokrivena“, odgovorio mi je da nemam šta da brinem. Njima je bitno da njihova deca napreduju. Nije što su moji đaci, nego su stvarno u pitanju mnogo dobra, bistra, pametna deca. Vredni su i željni učenja i znanja“, ponosno priča učiteljica Rizvanović.

http://www.danas.rs/dodaci/sandzak/nikome_ne_smeta_pokrivena_uciteljica.42.html?news_id=186691

Zainteresovan član Milić od Mačve (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    U selu postoji istureno odeljenje matične OŠ „Dositej Obradović“ u kome ide samo šest đaka od prvog do četvrtog razreda. Neki od njih žive blizu, drugi pešače više kilometara do škole, a učiteljica koja živi u novopazarskom naselju Mur putuje 35 kilometara od kuće do posla.

Priča naizgled ista kao u mnogim drugim slučajevima. Nešto ipak izdvaja ovu školu. Učiteljica Muradija Rizvanović (29) nosi hidžab, tradicionalnu muslimansku odeću. „Kada su me prošlog oktobra zvali i pitali da li bih radila na zameni u ovoj školi malo sam se nećkala. Meni nije problem, ali me je bio strah kako će reagovati učenici i ljudi u ovom selu koje je čisto srpsko. Mnogi od njih retko idu u Novi Pazar i verovatno nikada nisu videli „pokrivenu“ muslimanku, a znate i sami kakva je danas situacija“, priča Muradija Rizvanović. Već posle prvog dolaska u školu, njene nedoumice su nestale. „Došla sam sa ocem i dočekao nas je školski portir Ivan. Objasnio mi, pokazao školu i odmah sam znala da treba da prihvatim posao. Jednostavno Ivan je bio toliko fin i korektan da sam osetila da će sve biti u redu“, dodaje ova učiteljica.

Kaže da su je prvih dana đaci malo čudno posmatrali, ali da je svojim ophođenjem prema njima, brzo sve došlo na svoje. „Oslobodili su se već posle nedelju dana. Sad učimo, šalimo se, igramo, pričamo...Žao mi je samo što su deca u ovim udaljenim seoskim školama u lošijem položaju u odnosu na gradsku. Nemaju jednake mogućnosti za školovanje i mnogo im je teže da uče i napreduju. Jedan moj đak je u četvrtom razredu znao samo da čita i piše i ništa više. Bio je zato stidljiv i nije se ni javljao na časovima. Sada je savladao osnove svih predmeta i jedva čeka da pitam tablicu množenja naprimer. Prvi se javi“, objašnjava Muradija Rizvanović. Roditelji ove dece takođe su zadovoljni njenim radom. „Kad sam jednom roditelju rekla da sam brinula kako će me prihvatiti zbog toga što sam „pokrivena“, odgovorio mi je da nemam šta da brinem. Njima je bitno da njihova deca napreduju. Nije što su moji đaci, nego su stvarno u pitanju mnogo dobra, bistra, pametna deca. Vredni su i željni učenja i znanja“, ponosno priča učiteljica Rizvanović.

http://www.danas.rs/dodaci/sandzak/nikome_ne_smeta_pokrivena_uciteljica.42.html?news_id=186691
    Bila tema. Čak se i ja kao posmatrač sećam ovoga.

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Milić od Mačve Pogledaj poruku
    Bila tema. Čak se i ja kao posmatrač sećam ovoga.
    Fora je u tome, da se ne daj Boze desio kakav incident, bilo bi na ovoj temi vec jedno stotinak postova, vec pripremljeni autobusi za Tursku , a na ove pozitivne primere suzivota pravoslavaca i muslimana u Sandzaku niko ne obraca paznju ... Al zato kada se desi najmanji incident ...

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Prijepolje - Na Jabuci kod Prijepolja 2. avgusta održana je međunarodna smotra narodnog izvornog stvaralaštva „Mostovi Balkana 2010“. Oko 500 članova iz više kulturno-umetničkih društava, izvornih narodnih muzičkih grupa i pevača iz Makedonije, Bugarske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije, kao zemlje domaćina i uz jedan hrvatski KUD iz BiH, predstavili su se tradicionalnom narodnom muzikom sa akcentom na arhaično višeglasno pevanje, sviranjem na instrumentima karakterističnim za pojedine regione kao i narodnim igrama.

Na Jabuci, do raspada bivše Jugoslavije, tromeđi između tri republike, a sada tri države - BiH, Crne Gore i Srbije na kojoj se na jarbolima između visokih četinara viorilo pet zastava zemalja zapadnog Balkana dobrodošlicu učesnicima smotre narodnog izvornog stvaralaštva poželeo je Dragoljub Zindović, čelnik prijepoljske opštine istakavši da je „...ovo mesto simbol toleracije i naše teške prošlosti. Na Jabuci se samo u prečniku od pedesetak kvadratnih metara nalaze biste u NOR-u izginulih omladinskih partizanskih narodnih heroja iz svih republika i pokrajina nekadašnje Jugoslavije, kao i spomenici iz ranije i bliže prošlosti. Naša je želja da ova manifestacija postane simbol i spomenik prijateljstvu, međusobnom poštovanju i uvažavanju i da kroz pesmu i muziku pokažemo svoje različitosti koje će nas na taj način ujediniti, zbližiti i dati podstrek za dalju saradnju i slogu“, poručio je Zindović.

Pre nastupa na „Mostovima Balkana“ učesnici manifestacije, u živopisnim narodnim nošnjama i uz pesmu i igru, prošli su u defileu centralnim ulicama Prijepolja, kada su ih toplo dočekali i burnim aplauzima pozdravili građani ovog grada.

http://www.danas.rs/dodaci/sandzak/zblizavanje_kroz_predstavljanje_tradicije_i_razlicitosti_.42.html?news_id=196648

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U čisto srpskom selu Svilanovo ispod planine Golije đake već dvije godine uči "pokrivena" učiteljica Muradija Rizvanović koja je u početku izazivala strah i podozrenje pravoslavnih mališana i njihovih roditelja, a potom je, ljubavlju prema djeci i svom učiteljskom pozivu, postala toliko omiljena da su djeca plakala kada je trebalo da dobije premještaj u Novi Pazar. Muradija kaže da se odavno oblači po islamskim nazorima, ali da to ničim ne remeti njen posao, njen odnos prema djeci i žiteljima Svilanova kojima se pridružuje u gotovo svim seoskim akcijama.

A gde je betmobil?

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    A gde je betmobil?

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

kako sta je lose samo 6 deca
    Nema Boga nema djavola .
    A ko se to smeje nad covekom.

Iskusan
    Učlanjen
    09.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nema nista lose ,niko nebrani srbima muslimanima da postuju svoja prava i oblace se kako hoce ...sve dok postuju drzavu u kojoj zive .

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E a sad uporedi sa ovim... I sam ćeš shvatiti šta je tu loše..

Aktivan član
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

A šta pa tu ne valja ?

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

ja sam musliman, ali ako bih mogao da biram koju cu uciteljicu da gledam dok predaje ipak bih gledao.... tvoju uciteljicu.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    ja sam musliman, ali ako bih mogao da biram koju cu uciteljicu da gledam dok predaje ipak bih gledao.... tvoju uciteljicu.
    Za ovakvu izjavu u S. Arabiji kamenuju na sred pijace

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Buda-Deda Pogledaj poruku
    Za ovakvu izjavu u S. Arabiji kamenuju na sred pijace
    Ebote, nismo u Saudi Arabiji, a zar ti nisi imao neku profanku koja se ovako guzila i izbacivala sike na gotovs...ako nisi, e ebg, onda si baš baksuz

Iskusan
    Učlanjen
    09.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    interesuje me posto koliko sam shvatio ti si albanac ,e sad pitam iz cisto naucnih i obrazovnih razloga ,dali je medju vama poznato koja plemena vode poreklo od srpskih ?Pretrazio sam strane izvore ,informisao se o tome ,ima odredjen broj ...pa meinteresuje dali je to poznato ili ,i kako se gleda na to danas ?

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio dscp Pogledaj poruku
    interesuje me posto koliko sam shvatio ti si albanac ,e sad pitam iz cisto naucnih i obrazovnih razloga ,dali je medju vama poznato koja plemena vode poreklo od srpskih ?Pretrazio sam strane izvore ,informisao se o tome ,ima odredjen broj ...pa meinteresuje dali je to poznato ili ,i kako se gleda na to danas ?
    vjeruj mi nije on u zabludi ti si ako mislis da on to zna
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

Iskusan
    Učlanjen
    09.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio AVTOVAZ Pogledaj poruku
    vjeruj mi nije on u zabludi ti si ako mislis da on to zna
    pa sta znam ,mozda zna ,pa reko da pitam

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio dscp Pogledaj poruku
    pa sta znam ,mozda zna ,pa reko da pitam
    eto sta on zna nista ne zna a đe i da zna!
    salim se samo ti pitaj ..
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

Iskusan
    Učlanjen
    09.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio AVTOVAZ Pogledaj poruku
    eto sta on zna nista ne zna a đe i da zna!
    salim se samo ti pitaj ..
    haha ,bolji je purasevic ,vrati mene dvijesta eura

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Loše je to što religija od čoveka pravi konzervu. To rade sve religije, al' je kod Islama najzapaženije (kako gde, doduše).
    No, svako je svom životu gazda, pa nek radi šta hoće. Naravno da nju ne bih cenio po tome šta nosi, ali jasno je da je ona samo žrtva jedne od najstarijih načina manipulacije i to ne mogu da ne prokomentarišem niti da smatram normalnim. To opet ne znači da je ona loša učiteljica ili bilo šta drugo. To su samo glupe predrasude.

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Učiteljica Lidija???
    Sećam se, uvek smo mi dečaci dizali po jedan prst više...

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Jel zna Muradija da sprema gurabije?
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ako odrzava licnu higijenu ispod tog vela i ne smrdi nek ide zabradjena , njena stvar .
    The Show Must Go On...

Slične teme

1. Zlo i lose...
    Autor Übermensch u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 26.02.2010., 11:48
  2. Odlican sajt!Klikni ovde!OVDE!OVDE!
    Autor Master Of The Air u forumu Muškarci
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.09.2007., 18:39
  3. Odlican sajt!Klikni ovde!OVDE!
    Autor Master Of The Air u forumu Politika