Pascal

n_i_c_k_y

Obećava
Poruka
54
ljudi,treba mi pomoc! problem: profesor informatike nema pojma da objasni programiranje u Pascal-u. mali grad - nemam kome drugom da se obratim. :( zadatak npr. glasi : Napravi proceduru za uredjivanje clanova niza po rastucim odnosno opadajucim vrednostima? i ja to nemam pojma da resim... mozda je ovo nekome smesno... dakle,meni je potrebno da mi neko ovo "objasni" koliko je to moguce na ovaj nacin. ili da me uputi na neku literaturu ne bi' li sta naucila pre testa. hvala svima.
 
Nije tu samo rec o Pascalu, da bi resavala zadatke takvog tipa, treba da malo poznajes i teoriju algoritama, da znas kako treba resavati neki problem, a onda je samo kodiranje u nekom programskom jeziku manje vise cista fizikalija.
Sortiranje niza je jedan od najcescih problema koji se rade pri ucenju programiranja, i imas nekoliko algoritama, koji daju razlicite rezultate u pogledu brzine, trosenja resursa ili lakoce programiranja.
Proguglaj malo, videces da ima par osnovnih i jos nekoliko izvedenih algoritama: quicksort, bublesort, insertion, selection, shell i tako dalje. Sigurno ima i neki sajt na srpskom na tu temu.

pozdrav
 

Back
Top