Degeneracija periferne mrežnjače
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Degeneracija periferne mrežnjače

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Podrazumevano Degeneracija periferne mrežnjače

U okviru pripremnih pregleda za lasersko uklanjanje kraktkovidosti lekar je ustanovio degenraciju periferne mrežnjače i više ništa nije rekao. Ipak, utvrđeno je da ispunjavam uslove za operaciju.

Zna li neko šta je degeneracija periferne mrežnjače?

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Podrazumevano Re: Degeneracija periferne mrežnjače

"Ispunjavaš uslove" jer bi da ti uzmu pare. Odustani dok još nije kasno, informiši se na internetu, traži drugo mišljenje, jer dosta onih koji izvrše tu operaciju, kaju se do kraja života. Za te doktore SVAKO ispunjava uslove, jer moraju da otplate svoje aparate !

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Citat Original postavio OrangeC Pogledaj poruku
    "Ispunjavaš uslove" jer bi da ti uzmu pare. Odustani dok još nije kasno, informiši se na internetu, traži drugo mišljenje, jer dosta onih koji izvrše tu operaciju, kaju se do kraja života. Za te doktore SVAKO ispunjava uslove, jer moraju da otplate svoje aparate !
    Upravo zbog toga sam se brinuo i zato sam se odlučio za VMA jer sam pretpostavio da su njih manje pokreću komercijalni razlozi nego ove preostale čisto privatne klinike. A u pravu si za drugo mišljenje, potražiću. Mada verujem da je problem što "obični" oftalmolozi (koji se ne bave laserskom hirurgijom) jednostavno nemaju dovoljno znanja da procene ovakve situacije i da će da budu protiv iz istog razloga iz kojeg su laserski hirurzi uvek za.

A što kažeš da se mnogi kaju, evo ovde na Forumu ima nekoliko tema o tome i nisam naišao da se neko baš pokajao?

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Koja ti je doptrija, da li će raditi LASIK ili PRK metodom.LASIK je opasnija metoda i opravdana je samo kod visokih dioptrija. Postoji mogućnost da se stekne trajna suvoća očiju, oštećenje noćnog vida, doživotne senke u vidnom polju. Mislim da najsavremeniju opremu ima jedna klinika u sloveniji. Kod takvih stvari triput meri jednom seci !

Moj savjet: držati se podalje od LASIK metode i njenih derivata (sve što koristi klasične ili laserske mikrokeratome, primjenjuje vakuumski podtlak na oko i stvara doživotno labilne poklopce i mehanički ugrožene rožnice), a eventualno razmisliti o PRK ili LASEK metodama (s upotrebom Mytomicina C)
    Na zalost, imao sam LASIK.
    Ukratko, od tada jos ne radim, pokusavam se nekako rehabilitirati, i shvatio sam pojam depresije.
    Vid koji mi je LASIK podario, ne bih ni neprijatelju pozelio.
    Na jednom oku mi je roznica zguzvana tako da slici harmonici i sukladno tome imam dvoslike/troslike (ups! mikrokeratom je malo pogrijesio... ), a na drugom oku, koje je (kao) uspjesno izvedeno imam jaku aberaciju (pomak) slike u jednom smjeru pa npr. slova na TV-u ili neonski znakovi/semafori/osvijetljeni prozori itd. imaju tragove kao komete, uglavnom svi svijetli predmeti, pogotovo na tamnoj pozadini imaju dodatni sjaj/konturu u tom smjeru. Sad mi je jasno zasto LASIK doktori traze da se poslije LASIKA na plocu sa slovima/brojevima (za ocjenu vida) gleda istovremeno s oba oka (u nadi da svako oko ima aberaciju u razlicitom smjeru, pa je kombinirani vid bolji nego pojedinacni). Kako to da prije LASIK-a nas vid ocjenjuju za svako oko posebno?
    Inace, to su tzv. iregularni astigmatizmi, koji, kao sto im ime kaze, nisu korektibilni naocalima.
    Kad se sjetim kako sam dobro vidio s naocalima prije LASIK-a... A ovo sam jos i masno platio...
    Uglavnom, cekam da prodje dovoljno vremena od operacije da mogu isprobati tvrde kontaktne lece. Navodno posebno dizajnirane tvrde lece (oci poslije LASIKA nisu vise "normalne" oci, sto zbog novog oblika povrsine, sto zbog uglavnom povecane suhoce ociju tj. smanjenog suznog filma) mogu u odredjenoj mjeri vratiti koliko-toliko normalan vid. Tko ima srece, ima poslije LASIKA dovoljno suznog filma da ih moze tolerirati vecinu budnih sati, a netko ce biti sretan ako bar navecer moze pogledati film u kinu i odvesti se i dovesti autom. Zaboravite na naocale i meke lece, to je za netaknute oci, one mogu pokriti tek neke defekte poslije LASIKA (npr. premalu ili prejaku korekciju i/ili regularni astigmatizam), ali iregularne astigmatizme ne. A njih nemate prije LASIK-a, osim ako niste prije dozivjeli neku fizicku ili kemijsku ozljedu oka tj. roznice, ili bolujete od npr. keratokonusa ili ste imali neku tesku infekciju i/ili alergijsku reakciju s permanentnim posljedicama na roznici.
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 11.08.2010. u 19:11

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Smatraju da treba da rade PRK, a ne LASIK, upravo zbog konstatovane degeneracije mrežnjače. Ne znam šta je ta degeneracija mrežnjače niti mogu da nađem na netu, a zvuči zastrašujuće. Čini mi se da je lekar nešto usput natuknuo da nije neobično da se javlja kod kratkovidih.
    Dipotrija mi je -4, -5.
    Inače, usput mi je pomenuo da je gotovo polovinu pacijentata (tog dana) za operaciju odbio, jer je utvrđeno da nemaju zadovoljavajuću debljinu rožnjače.

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Dobro je treba i do mesec da zaraste ta zona kod PRK, ali posle ima mnogo manje briga, jer kod LASIK, često se vid pogorša i posle nekoliko meseci. Kod PRK nema opasnosti od progresivnog propadanja rožnjače, sretno !

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •