kako da cujem zvuk na tv-u kada ga povezem sa kompjuterom?

Nisam baš najbolje razumeo ali "žuta banana" me asocira na činč video priključak. Ono što je bitno nisi napisala a to je da li želiš sliku sa monitora da prebaciš na TV ili obrnutno. U prvom slučaju za zvuk ti je potrebno da drugim kablom povežeš Line-out iz muzičke sa Line-In na TV (u drugom slučaju ide obrnuto). A bitno je i to da SCART priključak ima prekidač IN-OUT ili da naglasiš kod prodavca šta želiš (nije isto).
Toliko od mene.
P.S. Gledaj da kablovi budu kvalitetni.Najbolje bi bilo da za sliku koristiš S-Video priključke.
 
jasmina_s:
povezala sam racunar i tv.sliku imam ali ton ne.na tv-u mi je skart prikljucak a na kompu ona zuta banana (ne znam ja te nazive prikljucaka).kako da resim ovaj problem?

kupis kabal i jedan njegov kraj utaknes u zvucnu - tamo gde su utaknuti zvucnici (ako nema mesta onda trazi od prodavca cenc kojim dobijas dva ili vise izlaza). Drugi kraj kabla utakni u skart (naravno skart mora imati i video i audio ulaz).
 
Da ne bih zapochinjao novu temu, odluchih da je najbolje da se nadovezem na ovu :

Na mom TV-u je syeban scart prikljuchak (nikad nije ni radio). Podrazumeva se da je TV star, i da nema S-video prikljuchak. E sad je pitanje, kako ja da povezem tv karticu sa jedinim preostalim ulazom na TV-u (antenski ulaz)???
hint: Kada sam nekad davno iznajmio sony PS1, rekao sam liku da mi ne radi scart i on mi je dao neku spravicu koju sa ubacio u antenski ulaz, a u tu spravicu sam ushtekao chinch-eve. Pa pretpostavljam da to moze i kod TV-kartice, ali ne znam kako se "to" zove.

Ako ima neko neku ideju, bilo kakvu, bio bih mu zahvalan.

poz
 
Serijski_Ubica:
Da ne bih zapochinjao novu temu, odluchih da je najbolje da se nadovezem na ovu :

Na mom TV-u je syeban scart prikljuchak (nikad nije ni radio). Podrazumeva se da je TV star, i da nema S-video prikljuchak. E sad je pitanje, kako ja da povezem tv karticu sa jedinim preostalim ulazom na TV-u (antenski ulaz)???
hint: Kada sam nekad davno iznajmio sony PS1, rekao sam liku da mi ne radi scart i on mi je dao neku spravicu koju sa ubacio u antenski ulaz, a u tu spravicu sam ushtekao chinch-eve. Pa pretpostavljam da to moze i kod TV-kartice, ali ne znam kako se "to" zove.

Ako ima neko neku ideju, bilo kakvu, bio bih mu zahvalan.

poz

Mislim da se dodatak zove pal konvektor, ne znam da li ces moci preko njega. Ja sam probao direktno u ant. ulaz pomocu kablova i nije islo. Sigurno resenje ti je povezivanje preko videa, naravno ako ga imas. Puno srece i pozdrav
 

Back
Top