Portret jednog ubice
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 267

Tema: Portret jednog ubice

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Angry Portret jednog ubice

Piše: Nataša Biorac, zamenica predsednika ORCA

... Psi su porasli, ali su strašno zakržljali i nije mi jasno kako do sada nisu uginuli. Poslednji strašni detalj jeste da su im metalni šiljci od „davilica“ ušli preko santimetar dubine u raskrvavljen vrat... Njega drži u zatvorenoj garaži. Pas je, verovatno izgladneo, nekako uspeo da ščepa pile i pojede ga. Tu svoju želju za opstankom krvavo je platio, VM ga je toliko tukao grabuljama da ih je na kraju polomio o kičmu životinje. To mu nije bilo dovoljno, pa je psa vezao za drvo, ali toliko kratko da mu je onemogućio i da sedne i da legne; samo je mogao da stoji sa glavom tik uz drvo i to vezan visoko da bi se davio ako glavu malo spusti ili pomeri. Ni to nije bilo dovoljno VM, pa je na psu „vežbao“ gađanje iz vazdušne puške, ne zna se koliko puta. Kada je neko pokušao da mu objasni da je životinja samo imala nagon za održanjem kada je pojela pile, odgovorio je da druga dva psa to nikada nisu uradila.

Ovo su detalji iz prijave koja je podneta pravnom savetovalištu ORCA 2007. Policija, nakon prijave ORCA, nije reagovala jer "nije imala dovoljno dokaza".

Meštani Novog sela, u blizini puta Šabac - Obrenovac gde živi Vojislav M., tvrde da je od uvek bio problematičan i sklon alkoholu. Kada je iste godine, nakon dugogodišnjeg maltretiranja svoje žene i ljubimaca, naoružan noževima nasrnuo na dvanaestogodišnju devojčicu iz susednog sela, dete je jedva izvuklo živu glavu i spaslo se. Međutim prošlo je više godina, a Vojislav M. ni za ovo delo nije odgovarao.

Pre tri meseca potvrđena nam je informacija da je Vojislav M. iz Novog sela, protiv koga je ORCA u više navrata podnosila prijave, uhapšen od strane šabačke policije zbog ubistva. Tokom vikenda u svojoj kući u Novom Selu kod Vladimiraca, posle svađe zbog nerešenog imovinskog odnosa u vezi s vikendicom, dotični je hicem iz pištolja ubio svog kuma Milana Pavlicu (49), pucavši mu u potiljak.

U poslednje vreme dosta smo slušali o porastu nasilja u društvu. Zlostavljanje životinja je, nažalost, deo naše svakodnevnice. Pravno savetovalište ORCA u poslednjih godinu dana beleži povećan broj slučajeva zlostavljanja i ubijanja životinja u Srbiji. Od 01. Januara 2006. godine mučenje i ubijanje životinja postalo je krivično delo, a od prošle godine kazne su i pooštrene na maksimalne kazne zatvora od 1 do 3 godine. Takođe, prošle godine posle gotovo 10 godina ORCA kampanje »Zakon rešava haos«, Srbija je konačno dobila i Zakon o dobrobiti životinja. Da bi se smanjio broj sličnih slučajeva nije dovoljno samo imati odgovarajuću zakonsku regulativu, već i efikasno sprovoditi propise. Prošle godine na inicijativu ORCA formiran je Koordinacioni tim za primenu propisa iz oblasti zaštite dobrobiti životinja, koji za jednim stolom okuplja sve nadležne institucije za prevenciju i suzbijanje slučajeva zlostavljanja i ubijanja životinja (policiju, tužilaštvo, veterinasku inspekciju, eksperte iz različitih oblasti).

Kao ljudska vrsta ne samo da imamo moralnu obavezu da štitimo bića za koje je naučno dokazano da osećaju bol, patnju, strah i stres, već smo to dužni da činimo i za dobrobit nas samih. Brojne studije su dokazale da je zlostavljanje životinja tesno povezano sa drugim oblicima nasilja u društvu i da ono najčešće predstavlja uvertiru za nasilničko ponašanje prema ljudima i druge oblike kriminogenog ponašanja.

Šta je potrebno da se dogodi u čoveku da postane toliko imun na patnju drugog bića, bilo to dete, star, bolestan čovek, pas ili ptica?

Ipak, ostaje na svima nama da damo doprinos humanijem društvu, da okrutno ponašanje prepoznamo i prijavimo nadležnim institucijama, bez obzira nad kim se ono vrši... da ne okrećemo glavu... da gradimo društvo gde se život svih živih bića još uvek poštuje i za koji se vredi boriti.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Podrazumevano Re: Portret jednog ubice

Pa sta da prijavljujemo kad kreteni nece da reaguju dok se ne desi krivicno delo..a onda dodje pandur pa kaze jel znate vi da se ubija za 100e..oni na ulici nikad ne pricaju s intelektualcima nego se znaju s najgorim oloshem
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Nagon za održanjem? Kakvi su ovo idiotizmi?

Ni jedan seljak neće ostaviti na životu psa koji napada stoku ili živinu. To je elementarno.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Nagon za održanjem? Kakvi su ovo idiotizmi?

Ni jedan seljak neće ostaviti na životu psa koji napada stoku ili živinu. To je elementarno.
    Citiram uvodni post:
    "... Psi su porasli, ali su strašno zakržljali i nije mi jasno kako do sada nisu uginuli. Poslednji strašni detalj jeste da su im metalni šiljci od „davilica“ ušli preko santimetar dubine u raskrvavljen vrat... Njega drži u zatvorenoj garaži. Pas je, verovatno izgladneo, nekako uspeo da ščepa pile i pojede ga. Tu svoju želju za opstankom krvavo je platio, VM ga je toliko tukao grabuljama da ih je na kraju polomio o kičmu životinje. To mu nije bilo dovoljno, pa je psa vezao za drvo, ali toliko kratko da mu je onemogućio i da sedne i da legne; samo je mogao da stoji sa glavom tik uz drvo i to vezan visoko da bi se davio ako glavu malo spusti ili pomeri. Ni to nije bilo dovoljno VM, pa je na psu „vežbao“ gađanje iz vazdušne puške, ne zna se koliko puta. Kada je neko pokušao da mu objasni da je životinja samo imala nagon za održanjem kada je pojela pile, odgovorio je da druga dva psa to nikada nisu uradila."

Dosta nas zna kako se seljaci ophode prema zivotinjama od kojih nemaju dovoljno koristi. Nije to nista nepoznato, ali je pitanje da li im za to treba dodeliti medalju ili okaciti davilicu kao psu iz teksta, vezbati na njima mlacenje grabuljama, pucanje iz vazdusne puske, izgladnjivati ih, privezivati za drvo da ne mogu mrdnuti ili sve skupa.

Zamisli sebe koji prozivljavas ovako izivljavanje. Kako bi se ponasao, ako bi preziveo ? Verovatno kao tezi slucaj psihopate. Ili si toliko naivan da mislis da se ovakve grozote desavaju samo zivotinjama ? Ukljuci malo humanosti i emocija, ako imas nesto od toga (pretpostavicemo da je nesto, ipak, preostalo iako to danas nije cest slucaj). I nemoj, molim te sloziti pricu, kako su to samo psi, a mi smo ljudi pa to nije isto (a svi smo ziva bica), pa sta sa decom i tako dalje i tako blize. Iole normalan covek vodi racuna o drugom bicu bez obzira koje je u pitanju.

Izvinjavam se zbog stava, nista licno nemam protiv tebe niti volim da vredjam ljude bez potrebe, ali tvoj post daje povoda za odredjene reakcije.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

To povlačenje znaka jednakosti između tretmana ljudi i životinja je jedna od većih gluposti koje sam na ovim, i inače glupim, forumima video.

Onaj ko ubije psa ubiće i čoveka. Onaj ko ne ubije psa neće ubiti ni čoveka. Hitler je imao mnogo pasa koje je iskreno voleo. Hitler nije ubijao pse i zato nije ubijao ni ljude. Itd.

Da li shvataš kolika je to enormna glupost i kako slaboumno deluje taj tvoj argument? Verovatno nemaš kapaciteta da shvatiš jer inače ne bih morao da objašnjavam na ovakav način, ali eto, probao sam, zabave radi.

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Nisam ni ocekivala da ces shvatiti , a svoje dragoceno vreme ni nemoj trositi na slicne meni, vec svoje "kapacitete" bolje ulozi . Mozda negde u stvarnom svetu, a ne u ovom virtuelnom ... .
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

To povlačenje znaka jednakosti između tretmana ljudi i životinja je jedna od većih gluposti koje sam na ovim, i inače glupim, forumima video.

Onaj ko ubije psa ubiće i čoveka. Onaj ko ne ubije psa neće ubiti ni čoveka. Hitler je imao mnogo pasa koje je iskreno voleo. Hitler nije ubijao pse i zato nije ubijao ni ljude. Itd.

Da li shvataš kolika je to enormna glupost i kako slaboumno deluje taj tvoj argument? Verovatno nemaš kapaciteta da shvatiš jer inače ne bih morao da objašnjavam na ovakav način, ali eto, probao sam, zabave radi.
    Ova obrnuta logika sa Hitlerom kao primerom je jedno, i ne drži baš vodu, statistika devijantnosti i nasilja nad životinjama i nad ljudima je nešto sasvim deseto. Poduži je spisak sadista, ubica i psihopata koji su kao mali "vežbali" na životinjama. Pomenuću samo Čarlsa Mensona, da ne kopamo dalje.

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Hitler nije ubijao pse i zato nije ubijao ni ljude. Itd
    Staljin je mucio pse kao mladic tinejdzer.

Nema potrebe povlaciti paralelu izmedju ponasanja prema zivotinjama i ponasanja prema ljudima. Svakome sa gramom mozga u glavi jasno je da ovo ne moze da uradi normalna osoba. Dalje cu da citiram, da se ne mucim, zena je ionako rekla sve tacno onako kako ja mislim:

Teško mi je i da čitam ovakve stvari, a pogotovo da shvatim da su one realnost. Ovaj čovek nije imun na patnju, već uživa u tuđoj patnji i u tom uživanju ne razlikuje vrstu biće koje zlostavlja, što se vidi iz navedenih događaja. To je psihopatologija koja je veoma rasprostranjena u poslednje vreme i tretira se kao bolest. Međutim, tužno je što naše socijalno okruženje podstiče upravo takvo ponašanje, jer je sistem vrednosti potpuno poništen, a najplemenitije ponašanje izvrgnuto ruglu.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Iskusan krauterbox (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    Staljin je mucio pse kao mladic tinejdzer.

Nema potrebe povlaciti paralelu izmedju ponasanja prema zivotinjama i ponasanja prema ljudima. Svakome sa gramom mozga u glavi jasno je da ovo ne moze da uradi normalna osoba. Dalje cu da citiram, da se ne mucim, zena je ionako rekla sve tacno onako kako ja mislim:
    Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi navela u kojoj si Staljinovoj biografiji to pročitala.
    Poslednji put ažurirao/la krauterbox : 09.08.2010. u 18:12
    Ein Gespenst geht um in Europa - das Gespenst ...

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    Piše: Nataša Biorac, zamenica predsednika ORCA

... Psi su porasli, ali su strašno zakržljali i nije mi jasno kako do sada nisu uginuli. Poslednji strašni detalj jeste da su im metalni šiljci od „davilica“ ušli preko santimetar dubine u raskrvavljen vrat... Njega drži u zatvorenoj garaži. Pas je, verovatno izgladneo, nekako uspeo da ščepa pile i pojede ga. Tu svoju želju za opstankom krvavo je platio, VM ga je toliko tukao grabuljama da ih je na kraju polomio o kičmu životinje. To mu nije bilo dovoljno, pa je psa vezao za drvo, ali toliko kratko da mu je onemogućio i da sedne i da legne; samo je mogao da stoji sa glavom tik uz drvo i to vezan visoko da bi se davio ako glavu malo spusti ili pomeri. Ni to nije bilo dovoljno VM, pa je na psu „vežbao“ gađanje iz vazdušne puške, ne zna se koliko puta. Kada je neko pokušao da mu objasni da je životinja samo imala nagon za održanjem kada je pojela pile, odgovorio je da druga dva psa to nikada nisu uradila.

Ovo su detalji iz prijave koja je podneta pravnom savetovalištu ORCA 2007. Policija, nakon prijave ORCA, nije reagovala jer "nije imala dovoljno dokaza".

Meštani Novog sela, u blizini puta Šabac - Obrenovac gde živi Vojislav M., tvrde da je od uvek bio problematičan i sklon alkoholu. Kada je iste godine, nakon dugogodišnjeg maltretiranja svoje žene i ljubimaca, naoružan noževima nasrnuo na dvanaestogodišnju devojčicu iz susednog sela, dete je jedva izvuklo živu glavu i spaslo se. Međutim prošlo je više godina, a Vojislav M. ni za ovo delo nije odgovarao.

Pre tri meseca potvrđena nam je informacija da je Vojislav M. iz Novog sela, protiv koga je ORCA u više navrata podnosila prijave, uhapšen od strane šabačke policije zbog ubistva. Tokom vikenda u svojoj kući u Novom Selu kod Vladimiraca, posle svađe zbog nerešenog imovinskog odnosa u vezi s vikendicom, dotični je hicem iz pištolja ubio svog kuma Milana Pavlicu (49), pucavši mu u potiljak.

U poslednje vreme dosta smo slušali o porastu nasilja u društvu. Zlostavljanje životinja je, nažalost, deo naše svakodnevnice. Pravno savetovalište ORCA u poslednjih godinu dana beleži povećan broj slučajeva zlostavljanja i ubijanja životinja u Srbiji. Od 01. Januara 2006. godine mučenje i ubijanje životinja postalo je krivično delo, a od prošle godine kazne su i pooštrene na maksimalne kazne zatvora od 1 do 3 godine. Takođe, prošle godine posle gotovo 10 godina ORCA kampanje »Zakon rešava haos«, Srbija je konačno dobila i Zakon o dobrobiti životinja. Da bi se smanjio broj sličnih slučajeva nije dovoljno samo imati odgovarajuću zakonsku regulativu, već i efikasno sprovoditi propise. Prošle godine na inicijativu ORCA formiran je Koordinacioni tim za primenu propisa iz oblasti zaštite dobrobiti životinja, koji za jednim stolom okuplja sve nadležne institucije za prevenciju i suzbijanje slučajeva zlostavljanja i ubijanja životinja (policiju, tužilaštvo, veterinasku inspekciju, eksperte iz različitih oblasti).

Kao ljudska vrsta ne samo da imamo moralnu obavezu da štitimo bića za koje je naučno dokazano da osećaju bol, patnju, strah i stres, već smo to dužni da činimo i za dobrobit nas samih. Brojne studije su dokazale da je zlostavljanje životinja tesno povezano sa drugim oblicima nasilja u društvu i da ono najčešće predstavlja uvertiru za nasilničko ponašanje prema ljudima i druge oblike kriminogenog ponašanja.

Šta je potrebno da se dogodi u čoveku da postane toliko imun na patnju drugog bića, bilo to dete, star, bolestan čovek, pas ili ptica?

Ipak, ostaje na svima nama da damo doprinos humanijem društvu, da okrutno ponašanje prepoznamo i prijavimo nadležnim institucijama, bez obzira nad kim se ono vrši... da ne okrećemo glavu... da gradimo društvo gde se život svih živih bića još uvek poštuje i za koji se vredi boriti.

Klasicno ponasanje agresivca ali se ne slazem da je osoba sklona nasilju prema zivotinjama apriori sposobna da ubija ljude kao sto mislim da postoje ubice koje su vrlo nezne prema zivotinjama.

Problem je mucenje zivotinja ali je problem i ponasanje pojedinih vlasnika zivotinja. Nezgodno je videti izglednele i nemocne pse na ulici ali je nezgodno i kada lutalice trce u coporu, mene izbezume licno iako sam clan organizacija za zastitu. Zastita ne podrazumeva dominaciju zivotinja i hiljadu puta sam pisala o teroru jednog rotvajlera nad celim komsilukom...Sloboda podrazumeva slobodu svakog bica, da li je narusavanje slobode kastriranje lutalica? Nije jer ipak najvecu slobodu u drzavi uzivaju ljudi, problem manjeg i veceg dobra.

Konkretno u ovom slucaju se radi o poremecenom coveku koji ne bira bice nad kojim bi iskalio agresiju...bilo kako bilo, vrse se krivicna dela nad zivotinjama ali moj svet je veoma cesto ugrozen od strane vlasnika pasa i agresivnih lutalica...gazde vrlo cesto ne shvataju da njihov hobi nikoga vise na svetu ne zanima, nemam razumevanje za ljude koji od mene ocekuju da imam razumevanja za njihove ljubimce...

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    Klasicno ponasanje agresivca ali se ne slazem da je osoba sklona nasilju prema zivotinjama apriori sposobna da ubija ljude kao sto mislim da postoje ubice koje su vrlo nezne prema zivotinjama.

Problem je mucenje zivotinja ali je problem i ponasanje pojedinih vlasnika zivotinja. Nezgodno je videti izglednele i nemocne pse na ulici ali je nezgodno i kada lutalice trce u coporu, mene izbezume licno iako sam clan organizacija za zastitu. Zastita ne podrazumeva dominaciju zivotinja i hiljadu puta sam pisala o teroru jednog rotvajlera nad celim komsilukom...Sloboda podrazumeva slobodu svakog bica, da li je narusavanje slobode kastriranje lutalica? Nije jer ipak najvecu slobodu u drzavi uzivaju ljudi, problem manjeg i veceg dobra.

Konkretno u ovom slucaju se radi o poremecenom coveku koji ne bira bice nad kojim bi iskalio agresiju...bilo kako bilo, vrse se krivicna dela nad zivotinjama ali moj svet je veoma cesto ugrozen od strane vlasnika pasa i agresivnih lutalica...gazde vrlo cesto ne shvataju da njihov hobi nikoga vise na svetu ne zanima, nemam razumevanje za ljude koji od mene ocekuju da imam razumevanja za njihove ljubimce...
    Naravno da ne treba generalizovati i da ništa nije 100% sigurno, ali činjenica je da je u ogromnoj većini slučajeva gde se neko setio da pita, zabeleženo da su oni koji su počinili monstruozne zločine nad ljudima u prošlosti tj. mladosti zlostavljali i životinje.

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Re: Portret jednog ubice

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Naravno da ne treba generalizovati i da ništa nije 100% sigurno, ali činjenica je da je u ogromnoj većini slučajeva gde se neko setio da pita, zabeleženo da su oni koji su počinili monstruozne zločine nad ljudima u prošlosti tj. mladosti zlostavljali i životinje.

Ne verujem da sam ovo procitala .... ...ajde ponovo cu

Navedi bar jedan primer ali naucno ilustrovan i da nije iz zute stampe...jedan za ovu nebulozu ?

Stvarno je dokon um djavolje igraliste

U prevodu na srpski > dokon pop i jarice krsti

Jos srpskije >

Zaludna domacica sa viskom , odnosno, kojoj je sve vreme ovog sveta slobodno i zaludno , izmislja loodilo i tamo gde ga ni u tragovima nema ...strasno

msm serijske i ine ubice u mladosti sve do reda imale detaljnu psihoanalizu i ...ma ne mogu ja ovo , vise mi nije ni smesno.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

dokazano je da serijske ubice pocinju prvo mucenjem i ubijanjem zivotinja.

Prema međunarodnim statistikama, partner 71 odsto žena koje su potražile "sigurnu kuću" ranio je ili ubio jedno ili više njihovih ljubimaca; 32 odsto tih žena izjavilo je da su njihova deca uradila isto. FBI je utvrdio da okrutnost prema životinjama vodi do serijskih ubica i silovatelja koji ljude i druga živa bića doživljavaju kao predmete. Osobe koje u ratu ubijaju ljude, u mirno vreme iživljavaju se nad životinjama.
    Poslednji put ažurirao/la shojo maho : 09.08.2010. u 18:48

Aktivan član Duh_iz_lampe (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku

Daj smenite ovu !!!
    Sta se smijes? To jeste tako...tko je citao knjige o raznim ubojicama po svijetu zna da 99% tako pocinju...

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio EGYPTIAN CAT Pogledaj poruku
    Nisam ni ocekivala da ces shvatiti , a svoje dragoceno vreme ni nemoj trositi na slicne meni, vec svoje "kapacitete" bolje ulozi . Mozda negde u stvarnom svetu, a ne u ovom virtuelnom ... .
    A jel si ubila ti nekad neku zivotinju???
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Citat Original postavio krauterbox Pogledaj poruku
    Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi navela u kojoj si Staljinovoj biografiji to pročitala.
    Da, da, druže, ovde se ne preže ni od napada na najveće ikone radničkog pokreta

Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Da, da, druže, ovde se ne preže ni od napada na najveće ikone radničkog pokreta
    Ma nije zbog toga matere mi

Od 20-tak najjačih biografija Staljina, pročitao sam 4/5 i nigdje nisam naišao na taj podatak.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Ma leglo im je u momentu kao protivotrov na dobro dokumentovanu Hitlerovu ljubav prema njegovim psićima, ništa više.

Jednom sam pročitao da je Hitler toliko voleo životinje da je kao mladić hranio hlebom miševe koji bi virili u njegovu jednostavnu, jeftinu sobu noću. Dirljivo, jel'da?

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Забележено је и да су неки који су обожавали животиње починили монструозне злочине.

Тај податак о томе како су многе серијске убице и злочинци прво вежбали на животињама....одакле је он, је л' има неки извор за то?

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Citat Original postavio shojo maho Pogledaj poruku
    dokazano je da serijske ubice pocinju prvo mucenjem i ubijanjem zivotinja.
    Ко је доказао?

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Bilo bi stvarno dobro ovu tvrdnju potkrepiti nekim zvanicnim istrazivanjem koje su sproveli psihijatri ili psiholozi.
    Jer ima i ovakvih i onakvih primera.
    Sa jedne strane, tesko je poverovati da neko ko ispoljava takvu surovost prema zivotinjama, ne bi bio jednako surov prema ljudima....sa druge pak, ima ljudi koji vole zivotinje, a uzasno mrze ljude i verujem da bi bez grize savesti ubili coveka koji iz bilo kog razloga ubije zivotinju

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Ма та тврдња је обична глупост.
    Ја сам је једном прочитала у оном киоск издању ''највеће серијске убице које су обележиле свет'' или тако нешто...и тад сам, на основу примера који је написала (поменула је оног једног убицу који је чак и Стенфорд завршио и био неки правник који обећава) у једној расправи сличне тематологије, БорацЗаПраваЖивотиња сконтала да је ту небулозу преписала одатле. Пошто је навела буквално све оно што је писало у киск-издању, а на несрећу ја то исто прочитала дан-два пре тога., ондаК предлажен

Ако им је то релевантна литература, онда им предлажем да се упишу у предшколско.

За убице, посебно серијске, је баш карактеристично да су тотално незапажене особе.
    А признаћете, онај ко мучи животиње, па још на очиглед других, није баш незапажен.

Učlanjen
    14.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Ma leglo im je u momentu kao protivotrov na dobro dokumentovanu Hitlerovu ljubav prema njegovim psićima, ništa više.

Jednom sam pročitao da je Hitler toliko voleo životinje da je kao mladić hranio hlebom miševe koji bi virili u njegovu jednostavnu, jeftinu sobu noću. Dirljivo, jel'da?
    Da, o tome je Kubiček pisao u svojoj "Adolf Hitler, main Jugendfreund".

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Ne bih bas tako rezonovao. Serijske ubice su samo jedan, vrlo specifican tip psihopata
    Ima takodje ljudi koji vole samo jednu ili par vrsta zivotinja, a druge sa uzivanjem ubijaju, pa ne znam kud njih da smestimo i kako da ih objasnimo.
    Sa ljudima koji surovo postupaju prema zivotinjama, nesto prosto nije kako treba i ne bih se ja bas kladio da u njima nema potencijala da nesto slicno urade coveku.

Naravno, na selu i u tradiciji surovim se ne smatra klanje ili povremena cushka neposlusnoj zivotinji.
    Ali ovo sto je covek radio psu jednostavno je bolesno i to ne moze da radi uravnotezena i zdrava osoba

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Citat Original postavio krauterbox Pogledaj poruku
    Da, o tome je Kubiček pisao u svojoj "Adolf Hitler, main Jugendfreund".
    Da li je tu možda bilo još sličnih dirljivih detalja o ljubavi prema našim nemuštim prijateljima?

Slične teme

1. Portret mog života
    Autor Sokolica_M u forumu Filozofija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 17.01.2012., 14:14
  2. Portret : Andjelko Trpkovic
    Autor Neznanko u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2009., 18:14
  3. portret i karakterne osobine nikoletine bursaca
    Autor nikolici u forumu Razno