Satanizam - filozofija ili religija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, jesi. I zasto ih zoves covecice, kada su to zene, nasuprot muskarcima. Zasto ih na taj nacin podcenjujes. Mislis, zato sto su napravljene od tvog KAREA.

Možeš reći i muškarac i možeš reći i žena, a da li je žena čovek ili je žena čovečica?

To pitanje nema veze sa zadatom temom. Vrati se na diskusiju o satanizmu. Na primer, reci mi koga je Satana ubio, i da li nekome preti da ce ga poslati u PAKAO? stavi se ljubavi od koje glave otpadaju. :per::cool::evil::rtfm:

Da li misliš da su satanska dela ona dela koja su počinili nacisti kada su ubijali malu decu i kada su veliku decu zlostavljali u gasnim komorama? Da li misliš da su ta mala i velika deca bila u paklu?
 
Zar ne moze da tema krene da lici na reklamu hriscanstva, islama ili, nedaj Satana, svetoslavsko pravoslavlje? Sta radis onda. Jos ne videh temu koju si zakljucala, a promovise svetosavsko pravoslavlje ili nacionalizam.
:zcepanje::besna:

Hoćeš iskreno..eto, tu sam danas pa mogu da pratim dešavanja na ovoj kontraverznoj temi...:manikir:
Ali izgleda da nema onih koji znaju da odgovore da li je satanizam religija ili filozofija..
..jer izgleda da odgovor ne leži ni u jednoj od te dve opcije..
 
Satanizam je religija ako posmatramo tumašenje satanizma koje daje hrišćanska crkva, pandan i neophodni neprijatelj hrišćanske religije. Ako gledamo Luciferovu izjavu "non serviam" onda je filosofija.
Ako gledamo poreklo "satanizma" u drevnom Egiptu, a koje je vezano za reč ShuT, onda je sistem samorazvoja koji za razliku od drugih inkorporira i sublimira tzv. tamnu stranu svesti i univerzuma. I ne, Set nije bio povezan sa zlom u drevnom Egiptu.
 
Ne bih ja takve nazivao hrišćanima. Moje mišljenje je da je hrišćanin onaj koji živi u skladu sa hrišćanskim načelima, a to znači u skladu sa načelima postavljenim u Svetom Pismu(Sveta Jevanđelja i dela apostolska) tj. u skladu sa učenjen Isusa Hrista.



Sekta ne mora da proizilazi samo iz manipulacije hrišćanskim spisima. Moje mišljenje je da sekta isto tako može da proizilazi iz manipulacije i drugim verskim spisima(budizam, Islam itd...). Kako god, mislim da je suština sekte u manipulaciji čovečijom svešću. Jer čovek je dete i poput deteta čovek je radoznao. A kada je čovek dobar onda je i naivan, a to je prostor koji sekte zloupotrebljavaju. U tom smislu i satanizam doživljavam kao sektu.

Po standardima crkve, oni su hrišćani. Poštuju dogme, daju priloge, redovno posećuju službu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hoćeš iskreno..eto, tu sam danas pa mogu da pratim dešavanja na ovoj kontraverznoj temi...:manikir:
Ali izgleda da nema onih koji znaju da odgovore da li je satanizam religija ili filozofija..
..jer izgleda da odgovor ne leži ni u jednoj od te dve opcije..

Pa ebte,sta sam ja reko? :dontunderstand:

Satanizam moze biti i filozofski i religiozni,zavisno od tacke gledanja...

Postoje tri vrste satanizma :

1. Klasicni/Biblijski Satanizam - kao sto naslov kaze.....znaci religiozni.
2. LaVeyanski Satanizam - to je ovaj filozofski,koji se zasniva na ateistickim shvatanjima.
i 3. Spiritualni Satanizam - religiozni... nije dobar,al nije ni zao kako ga biblija opisuje,jednotavno jeste...

na ovom forumu izgleda da,kad god kazem nesto pametno,moj post odjednom postane nevidljiv...
 
Satanizam je religija ako posmatramo tumašenje satanizma koje daje hrišćanska crkva, pandan i neophodni neprijatelj hrišćanske religije. Ako gledamo Luciferovu izjavu "non serviam" onda je filosofija.
Ako gledamo poreklo "satanizma" u drevnom Egiptu, a koje je vezano za reč ShuT, onda je sistem samorazvoja koji za razliku od drugih inkorporira i sublimira tzv. tamnu stranu svesti i univerzuma. I ne, Set nije bio povezan sa zlom u drevnom Egiptu.

http://www.oto.rs/index.html :per:
 
Možeš reći i muškarac i možeš reći i žena, a da li je žena čovek ili je žena čovečica?
A, zasto ne kazes COVECIC, vec samo COVECICA. Ocigledan muski sovinizam. Reci zeni zena, a ne covecica. Zasto za muskarca ne kazes ZENICICA. Za razliku od satanista, to su stavovi hriscanskih glavoseca. :super:
Da li misliš da su satanska dela ona dela koja su počinili nacisti kada su ubijali malu decu i kada su veliku decu zlostavljali u gasnim komorama? Da li misliš da su ta mala i velika deca bila u paklu?
To su dela hriscana, ako nisi znao. Stalno neko mora da ti drzi casove iz istorije, religije i logike. :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
 
Hoćeš iskreno..eto, tu sam danas pa mogu da pratim dešavanja na ovoj kontraverznoj temi...:manikir:
Ali izgleda da nema onih koji znaju da odgovore da li je satanizam religija ili filozofija..
..jer izgleda da odgovor ne leži ni u jednoj od te dve opcije..
Ne znam gde bi ga ti strpala. Doduse, oni glupi Ameri su ocenili da je to crkva. Filozofi bi da je i religija i filozofija, a teisti satanske ispovesti tvrde da je to, za sada, najplemenitija religija. Satana, kazu satanisti, nije nikoga ubio, niti je stvorio pakao, a Jahve je pobio svu prvorodjenu decu u jednoj zemlji (kakav zlocin) potopio celokujpno covecanstvo (uzas), spalio dva grada sa svim stanovnicima, itd. itd. Mozes li da zamislis ista groznije? Dakle, satanizam spada prevashodno u religije. Cinjenica da je otpadnik od Jahveha, a Jahveh i njegov vanbracni sin jesu bozanstva, jesu crkva, jesu religija, znaci i Satana je bozanstvo, hteo to neko ili ne.

Uzgred, ja nisam teista, pa samim tim nisam ni satanista. Ovo je moje slobodno ateisticko i profilozofsko razmisljanje.
 
A, zasto ne kazes COVECIC, vec samo COVECICA. Ocigledan muski sovinizam. Reci zeni zena, a ne covecica. Zasto za muskarca ne kazes ZENICICA. Za razliku od satanista, to su stavovi hriscanskih glavoseca. :super:

Zato što je čovečić deminutiv od čovek. Da li je muški šovinizam ili je Tvoj nedostatak elementarne gramatike jezika kojim govoriš?

To su dela hriscana, ako nisi znao. Stalno neko mora da ti drzi casove iz istorije, religije i logike. :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

Kako možeš reći za nekoga koji ukrade i ubije da je pošten čovek?
Kako možeš reći za nekoga koji ne sledi Isusov put da je hrišćanin?
 
Nisu hrišćani.

Kao što nije čuvar reda i zakona(policajac) onaj koji krši red i zakon, već je zlikovac i kriminalac, koji se krije iza institucije policije radi prikrivanja svojih zlodela.

Kao što nije pošten i častan onaj koji laže i krade, a koga zemaljski zakon ne dotiče, već je lažov i lopov, koji nije odgovarao zemaljskom sudu.

Kao što nije lekar onaj koji malu decu i veliku decu truje bespotrebnim lekovima, već je zlikovac i zlotvor, koji se krije iza belog mantila i titule lekara, radi izvršenja zlodela, a za koje kao nagradu ima šaku novaca.
 
Зар религија није филозофија сама по себи?

Филозофија се може дефинисати као покушај разумевања мистерија егзистенције и стварности. Такође покушава разумети природу истине и знања али и наћи основне вредности и важности у животу.

Како можете знати да ли ја сатанизам религија или филозофија, ако овде нема ниједног сатанисте да нам каже у шта тачно верује? Да ли верује у библијског Сатану (религија) или Сатану као персонификацију зла (филозофија)?
 
Зар религија није филозофија сама по себи?



Како можете знати да ли ја сатанизам религија или филозофија, ако овде нема ниједног сатанисте да нам каже у шта тачно верује? Да ли верује у библијског Сатану (религија) или Сатану као персонификацију зла (филозофија)?

за лингвисту наивна питања...
 
Како можете знати да ли ја сатанизам религија или филозофија, ако овде нема ниједног сатанисте да нам каже у шта тачно верује? Да ли верује у библијског Сатану (религија) или Сатану као персонификацију зла (филозофија)?

Zar nije i Biblijski satana personifikacija zla?
 
Теби је Бог персонификација добра? Атеиста може да верује у добро и зло, а да не верује у Бога и Сатану, зар не? На то сам мислила...

Naravno da verujem da je Ljubav personifikacija dobrog.

Čemu mistifikacija pojma satana? Moje mišljenje je da je satana zlo, dakle satanizam je činjenje zlih dela. Služenje satani je dakle služenje zlu. To je suština, a forma je zlo delo ovo ili zlo delo ono ili zlo delo ono.
 
Hoćeš iskreno..eto, tu sam danas pa mogu da pratim dešavanja na ovoj kontraverznoj temi...:manikir:
Ali izgleda da nema onih koji znaju da odgovore da li je satanizam religija ili filozofija..
..jer izgleda da odgovor ne leži ni u jednoj od te dve opcije..

не мож да бидне религија. религија је повратак стварању, бар теоретски.
мож бидне, врло лако, филозофија. љубав према знању јест губљење времена.
све зависи од степена заглупљености...
 
Naravno da verujem da je Ljubav personifikacija dobrog.

Čemu mistifikacija pojma satana? Moje mišljenje je da je satana zlo, dakle satanizam je činjenje zlih dela. Služenje satani je dakle služenje zlu. To je suština, a forma je zlo delo ovo ili zlo delo ono ili zlo delo ono.

чак је и сизиф сфатио пример убода комарца. ниси џаба заљубљен...
 
Čemu mistifikacija pojma satana? Moje mišljenje je da je satana zlo, dakle satanizam je činjenje zlih dela. Služenje satani je dakle služenje zlu. To je suština, a forma je zlo delo ovo ili zlo delo ono ili zlo delo ono.

Мистификација? Ти си потпуно сигуран да знаш шта је заправо Бог, а шта Сатана, шта остали анђели? Мислиш да ми то можемо да знамо овако ограничених умова простором и временом?
П.С. Верујем да је Бог добро, а Сатана зло. Тако да се слажем са твојом изјавом, али то је само моје мишљење. Неко може другачије да дефинише појам Сатане и има право на то.
 
не мож да бидне религија. религија је повратак стварању, бар теоретски.
мож бидне, врло лако, филозофија. љубав према знању јест губљење времена.
све зависи од степена заглупљености...

Не волим много да цитирам изворе, али ти си поменуо шта је религија теоретски.

Religiju možemo definisati i kao duhovnu povezanost jedne grupe ljudi sa nekim višim, svetim bićem, odnosno Bogom. Bog (na sanskritskom “gospodar hleba”) je ljudska zamisao o nekoj natprirodnoj, onostranoj sili. I sama reč religija vodi poreklo od latinske reči “religare” što znači ponovo svezati, prepovezati. Dakle, religija je oblik društvene svesti u kome se prirodne i društvene sile prikazuju kao natprirodne, nezavisne od čoveka, prirode i istorije.

По теорији, Сатанистима Сатана може да преставља бога, па могу да се назову верницима...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top