Socijalna fobija
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Socijalna fobija

Obećava
    Učlanjen
    12.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Podrazumevano Socijalna fobija

Kod mene se socijalna fobija ispoljava tako sto kada pricam sa devojkom koja mi se svidja a tek sam je upoznao meni nije dobro. Mnogo se unervozim a ranije sam i povracao...Ranije sam pio u takvim situacijama kad mi je bas bas fizicki bilo lose.. Sad je bolje. Vagine se inace ne bojim) Ali ako ne znam devojku a bas mi se svidja i izgleda prelepo a zelim da uspostavim kontakt to moze da bude mucenje, imam strah.I posle upoznavanja moze da bude zeznuto.. Tako da prilazim devojkama koje mi se bas i ne svidjaju i to je dosadno i glupo. Sta da radim? Jel je imao neko nekad tako nesto a da mu vise nije problem? A ranije mi je bila i frka kada sam u grupi ljudi koje ne znam a ako ima u noj puno lepih devojaka koje ne znam a svidjaju mi se ja ne znam gde se nalazim...hahahahaha Ponekad se smejem sam sebi..Ali sta da se radi.. Molim vas ako znate kako se sigurno resava taj problem recite mi.. Da li stalno treba da vezbam dok se mi se ne smuci ili sta? Da li treba da meditiram?.. To radim. Stvarno me to sprecava da imam ono sto mi treba..Dajte savet ali nemojte da se glupirate ako bas ne morate...i tako...a verovatno necu cuti nista novo od vas citalaca ali svejedno sam postavio temu...
    Asi

Aktivan član Dača R (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Socijalna fobija

Čekaj druže a ko ti je dao dijagnozu socijalne fobije? Pitao si kako se sigurno rešava taj problem...Pa taj problem se sasvim uspešno prevazilazi psihoterapijom...samo treba naći pravog terapeuta i problem nestaje.

Obećava
    Učlanjen
    12.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio Dača R Pogledaj poruku
    Čekaj druže a ko ti je dao dijagnozu socijalne fobije? Pitao si kako se sigurno rešava taj problem...Pa taj problem se sasvim uspešno prevazilazi psihoterapijom...samo treba naći pravog terapeuta i problem nestaje.
    Doktori mi dali a i ja prepoznajem.. To su ustvari simptomi koji su veoma neprijatni..Voleo bih vise nego ista da ih se otarasim....
    Asi

Obećava
    Učlanjen
    12.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio Dača R Pogledaj poruku
    Videcu da nadjem nekoga.. Bio sam kod par njih ali oni nisu strucni za fobije nego za zavisnosti.... Kazu da treba da se suocim sa tim i da prihvatim.. Ja se trudim da to radim ali simptomi su uvek tu kada ne treba.. Trudim se da ne obracam paznju ali nekad je tesko to uspeti...i tako
    Asi

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

meni je to proslo samo od sebe..malo samopouzdanja, vremena i to je to..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio asiom Pogledaj poruku
    Doktori mi dali a i ja prepoznajem.. To su ustvari simptomi koji su veoma neprijatni..Voleo bih vise nego ista da ih se otarasim....
    Simptomi se lece lekovima,a problem ostaje koji ces ti resiti lakse kad ne bude simptoma vise.

Aktivan član Dača R (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Videcu da nadjem nekoga.. Bio sam kod par njih ali oni nisu strucni za fobije nego za zavisnosti.... Kazu da treba da se suocim sa tim i da prihvatim.. Ja se trudim da to radim ali simptomi su uvek tu kada ne treba.. Trudim se da ne obracam paznju ali nekad je tesko to uspeti...i tako
    Ok...Probaj sa terapeutom koji je završio kognitivno-bihevioralnu terapiju, ako je moguće, nekoga ko ima više iskustva sa fobijama. U principu, nemoj da se sekiraš, nije ozbiljno, nekad to prođe i samo od sebe ali ako ti već loše utiče na kvalitet života...naravno da je bolje da potražiš stručnu pomoć. Samo hrabro! Srećno!

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

I ja sam bila nekad takva.
    Priđe mi momak koji mi se dopada, a ja - tuc muc .
    Jedva sklopim rečenicu .

No dobro, to je već davno prošlo...a prevazišla sam jednostavno iskustvom, vremenom.. podizanjem samopouzdanja.. sad sam otišla u drugu krajnost .
    Sve u svemu, to je deo odrastanja tj. mladosti.
    No ako te baš to ometa, tu su i profesionalci, mislim, konstruktivan razgovor sigurno ne može da škodi .
    Ljudi planiraju... A Boginja se i dalje smeje...

Slične teme

1. Socijalna fobija
    Autor [Don Juan DeMarco] u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.05.2010., 17:04
  2. Fobija od otpuštanja
    Autor 27E u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.11.2008., 17:07
  3. Fobija ili sta?
    Autor grad u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12