Pitanje za razmisljanje

Da li je Tito trebao uvesti kapitalisticki sistem?

  • Da

    glasova: 12 50,0%
  • Ne

    glasova: 9 37,5%
  • Mozda

    glasova: 3 12,5%

  • Ukupno glasova
    24
  • Anketa je zatvorena .
prvo,mi nemamo mentalitet stanovnika svajcarske.
drugo,mi smo tim nekim nasim standardom od pre 30 ili 40 godina bili blizu svajcarske pa nam to nije valjalo pa smo zapoceli ratove i izgubili to sve da bi danas to sve sto smo imali opet dobijali ali ovaj put od drugih-pravo da putujemo bez viza,a to smo nekad imali pre svega jer je jugoslavija pod titom vodila spoljnu politiku saradnje sa svima sa naglaskom na nesvrstane.
ne znam zasto je tito uveo "los sistem",po cemu?narodu u jugoslaviji su imali sva prava,ona koja danas nemaju mozda ni u EU ili se tek tamo sprovode.
recimo svajcarska je referendumom zabranila gradnju minareta,a jugoslavija se optuzuje da je navodno zabranjivala religiju itd.....
sve ono sto je imala jugoslavija danas ima EU.rotirajuce predsednistvo,"multietnicnost",mnostvo jezika,puno prava,dobar standard.....
 
Pa mislim da socijalizam i komunizam nisu bas idealni za ekonomski napredak zemlje.
Taj sistem je upropastio autoindustriju,tekstilnu itd.

видим да мислиш, па те питам зашто тако мислиш. ако можеш да набројиш чињенице онда оно што причаш и разумеш, у супротном не вреди дискутовати.
 
Истина. Погледајмо само како се Немачка после Другог св. рата уздигла из пепела за веома кратко време и постала веома моћна екононска сила.
Nisu kukali na batine i štetu u svetskim ratovima i nisu vikali da su pametniji i lepši od svih. Zato su uspeli. Nisu decenijama proklinjali Ameriku, Francusku, Englesku i Rusiju. Prvo posao, pa lova i tako redom.
Kao Japan i Italija, isto.
 
Nisu kukali na batine i štetu u svetskim ratovima i nisu vikali da su pametniji i lepši od svih. Zato su uspeli. Nisu decenijama proklinjali Ameriku, Francusku, Englesku i Rusiju. Prvo posao, pa lova i tako redom.
Kao Japan i Italija, isto.
Наравно. Можда је глупо поређење, видело се у фудбалу како је немачка репрезентација УПОРНА и ДИСЦИПЛИНОВАНА. А наше млакоње, свраке а не орлови, суштинска супротност. Срби размишљају комунистички: лези хлебу да те намажем.
 
Наравно. Можда је глупо поређење, видело се у фудбалу како је немачка репрезентација УПОРНА и ДИСЦИПЛИНОВАНА. А наше млакоње, свраке а не орлови, суштинска супротност. Срби размишљају комунистички: лези хлебу да те намажем.

da razmisljaju komunisticki nesto bi postigli.pod tim komunizmom je narod izgradio sa svojih 10 prstiju silne puteve,pruge,sela,skole ....itd.
 
Komunizam je pokrenuo privredu ali se ona nije razvijala.
Cak su neke grane izdrzavale druge.

Zaboravi izraz "komunizam".

Razgovaramo o SOCIJALIZMU.

O SAMOUPRAVNOM SOCIJALIZMU.

Privreda se sasvim solidno razvijala sve do sedamdesetih godina, kada je pocela malo da stagnira, ali je i dalje isla uzlaznom linijom..

Jedno vreme je cak bila ispred Japana!

Dolazilo je do prelivanja dohotka i to je bio jedan od vecih problema. Tu je trebalo traziti sistemska resenja.

Da je sistem ostao do danas, Jugoslavija bi bila jedna od sasvim solidnih drzava, verovatno medju prvih 50 u danasnjem svetu.
 

Back
Top