Oduzeli im decu jer su im dali imena po Trećem rajhu

Poruka
4.285
Sud u SAD odlučio je da roditeljima koji su svojoj deci dali imena inspirisana Trećim rajhom neće vratiti starateljstvo nad decom. Adolf Hitler Kembel (4) i njegove sestre Džojslin Arijan Nejšen (3) i Honzlin Hinler Džin (2) roditeljima su oduzeti 2009. godine u Nju Džerziju

Za ovaj slučaj se saznalo još 2008, kad je poslastičarska radnja odbila da rođendansku tortu za njihovog sina dekoriše njegovim imenom.

Porodični sud je prethodno presudio da nema dovoljno dokaza da su deca zlostavljana.
Međutim, prilikom žalbe sud je odlučio suprotno jer smatra da su socijalni radnici podneli dovoljno dokaza koji jasno ukazuju da je za decu bolje da se nalaze pod zaštitom države i socijalnih službi. Socijalni radnici su zaključi da su roditelji, koji imaju neke psihičke probleme nisu hteli da se leče i da su namerno ugrozili bezbednost dece. Značajan uticaj na sudije imalo je i pismo koje je majka Debora dala komšiji, u kojem je napisala da joj sada već bivši muž preti kako će "naći nekoga da je ubije ili će to učiniti sam". Njihov otac Hit Kembel je rekao da su mu decu uzeli samo zato što su im dali takva imena. On tvrdi da je sud doneo odluku na temelju nepouzdanih optužbi komšija i bivše žene Debore.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ecu+jer+su+im+dali+imena+po+Trećem+rajhu.html
 
Dado Topić je jedan od, čini mi se, jedanaest Adolfa na prostoru bivše Jugoslavije. Verovatno su svi Hrvati.

Dati detetu ime Adolf je... strašno glupa ideja. Ali dati detetu ime Adolf Hitler??? Hahahahahaha!!! Onako, kao, Ana Marija? Hahahaha!!!

Pa time si ga osakatio za ceo život.

Od tih 11 Adolfa na prostoru bivse Jugoslavije licno sam poznavao dva 2. :super:
 
Зашто? Адолф је типично немачко име. Да ли је глупо дати име Србину: Јован, Владан...?

Ne tipično nemačko, nego tipično germansko.

Međutim, jasno je šta danas ljudi pomisle kad čuju da je nekom prvo ime Adolf. I ovaj Topić krije svoje prvo ime kao zmija noge, i to ne slučajno.
 

Back
Top