Pitanje!

Slabo sta vredi brez pameti. Ako imas i koristis pamet, bices ziv i zdrav, a srecu ces sam napraviti.

Ne slazem se. Sta ako obolis od neke, ne daj Boze neizlecive bolesti, jel to zato sto nisi bio pametan? Pamet, sto se zdravlja tice nema neku veliku ulogu. Moze samo da utice na sprecavanje nekih ekstremnih situacija koje mogu da budu rizicne po zivot, ali sto se nekih oboljenja tice, nema te pameti koja bi te izlecila.
 
Ne slazem se. Sta ako obolis od neke, ne daj Boze neizlecive bolesti, jel to zato sto nisi bio pametan? Pamet, sto se zdravlja tice nema neku veliku ulogu. Moze samo da utice na sprecavanje nekih ekstremnih situacija koje mogu da budu rizicne po zivot, ali sto se nekih oboljenja tice, nema te pameti koja bi te izlecila.

Ne bih rekla. Postoje citavi setovi preventivnih mera za svakojake bolesti. Pitanje je da li ih koristis (znas) ili ne. Ako ih ne koristis - razbolis se. A onda lupaj glavu sto nisi koristio ranije pamet...
 
Ne bih rekla. Postoje citavi setovi preventivnih mera za svakojake bolesti. Pitanje je da li ih koristis (znas) ili ne. Ako ih ne koristis - razbolis se. A onda lupaj glavu sto nisi koristio ranije pamet...

Naravno da postoje, ali takodje postoje mnoge bolesti koje se jednostavno same pojave. Ti na to ne mozes da utices ni da si najpametniji covek na svetu. Eh, da je tako mnoge bolesti bi bile iskorenjene, a ne bi se mozgalo o tome sta je uzrok njihovog nastajanja.
 
Šta je po vama važnije?Sreća,život ili zdravlje?Po meni sreća jer šta vredi onima na titaniku što su bili živi i zdravi kad nisu imali sreće!
sve ili nista
raspa.gif
 
Naravno da postoje, ali takodje postoje mnoge bolesti koje se jednostavno same pojave. Ti na to ne mozes da utices ni da si najpametniji covek na svetu. Eh, da je tako mnoge bolesti bi bile iskorenjene, a ne bi se mozgalo o tome sta je uzrok njihovog nastajanja.

Najbolji primer je Multiple Skleroza.
Kakve ima veze pamet kod deteta obolelog od leukemije? :(
 
Najbolji primer je Multiple Skleroza.
Kakve ima veze pamet kod deteta obolelog od leukemije? :(

Ili recimo kod daunovog sindroma ili uopste genetskih poremecaja, autoimunih bolesti i sl... (Ali, dodacu i antipod ovome: Stiven Hoking - vrlo ispunjen covek, zahvaljujuci svom aktivnom umu; naravno, bio bi ispunjeniji da je zdrav, ali u uslovima u kojim je - daleko je ispunjeniji nego oni u slicnom zdravstvenom stanju, koji nisu toliko umno aktivni...)

U slucaju zdrave jedinke, nacin da se ocuva zdravlje jeste briga o njemu. To je ujedno i briga o svom zivotu, a u zdravom telu zdrav duh, kazu... Da bi brinuo - moras da imas bar malo pameti (razuma).

Kad se covek nadje u zatvoru, on zeli slobodu, kad se razboli, zeli da je zdrav, kad ne dobije na ruletu, ili ga ostavi ljubav zivota, zeli da ima vise srece u zivotu... Sve sazeto - najgora kletva jeste: da-bog-da imao pa nemao.

A, da bi zdrava jedinka prevenirala najveci deo rizika (zivotnih, ukljucujuci i zdravstvene) mora da se upravlja razumom... Kazu isto i "Ko se sam cuva i Bog ga cuva"...
 
Poslednja izmena:
Covek je takav da sam sebi gradi srecu,a ako si pametan sacuvaces svoje zdravlje,tako da ... Zivot dolazi na prvom mestu. Sta ce tebi sreca ili zdravlje ako nemas zivot? Zdravlje mozes da cuvas lagano,manje pusite,jedite zdraviju hranu,itd... A sto se srece tice,srecu mozemo da definisemo na mnogo nacina,tako da .. stojim iza toga da "covek stvara svoju srecu",sreca nikada nece po meni da bude spontana stvar,vec dejstvo koji sami stvaramo. Odoh na spavanje,laq noc :bye:
 
Sve tri stvari su usko povezane. To je sad čitava filozofija. Kad neko prođe kroz "cunami" što se zdravlja tiče onda je ono na prvom mestu. A i filozofija je jedno a život sasvim nešto drugo. I uredan život, i zdrav način ishrane su važni. Ali najvažniji je unutrašnji mir, psihička stabilnost, osećaj sreće. Oni su temelj svega:)
 

Back
Top