Konac za zube!

fokka

Iskusan
Poruka
6.440
Interesuje me koliko ga koristite i kakvo je mišljenje vaše o njemu.Ja ga koristim svaki dan i smatram da je dobar jer pomaže u odstranjivanju hrane između zuba a time štiti vaše zube od upala desni i karijesa.
 
Da, svaki dan
pozZzZ

colgate.jpg
 
Imam ga, koristim, ali na zalost ne tako cesto, mada bi trebalo jer su mi zubi "gusti", stisnuti jedan uz drugi bas. Meni su cetkica, pasta i voda sa fluorom za ispiranje obavezni, a konac mozda jednom u 10-ak dana, mada znam da treba svakodnevno. :rumenko:
 
kod nas u kraju se koriti cetkica za zube i pasta operes celu vilicu, bas bi voleo da vidim kako uspevate da ocistite zadnje zube sa prednjima je lako, sem ako nije proteza u pitanju
 
Koristim zubni konac, ali ga ne volim jer moram da držim oba kraja što znači da bar 3 prsta moram gurnuti u usta. Ranije sam kupovala neke čudne plastične čačkalice, donji deo je bio zakrivljen kao polumesec i u njemu je bio zategnut zubni konac. Vrlo praktična stvarčica, ali više ne mogu da ih nađem :(.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me koliko ga koristite i kakvo je mišljenje vaše o njemu.Ja ga koristim svaki dan i smatram da je dobar jer pomaže u odstranjivanju hrane između zuba a time štiti vaše zube od upala desni i karijesa.

Svakodnevno korišćenje konca za zube je obavezno.

Samo pazite da ne povredite desni.
 
Svakodnevno naravno.
Zapravo, bez njega je nemoguće očistiti zube, samo čestkicom.
Samo, nisu svi konci ok... Oral B je najbolji, bez voska.. neki italijanski sam par puta kupila i bez veze se, "lista" se.
No u suštini, ni to nije apsolutno savršeno, najbolje je povremeno posetiti stomatologa da očisti kamenac i neke naslage gde konac ne može da dohvati.
(ulztrazvučnom mašinom, onom što "škripi :lol: )
 
Ranije ga nisam koristio uopšte i sećam se da sam imao u proseku jedan veći kvar zuba godišnje (plombe imam toliko da ne mogu da ih prebrojim više :D ). Počeo sam tek pre jedno pola godine da ga koristim uveče pred spavanje. Mnogo smanjuje jutarnji zadah (da li je uopšte i moguće otarasiti se toga skroz?!) i za ovih pola godine nisam imao ni jedan problem sa zubima.

Doduše, ne znam da li mi se to samo čini, ali izgleda da česta upotreba konca može da proširi kanaliće među zubima. Barem mi se tako čini, nisam siguran.
 
Ranije ga nisam koristio uopšte i sećam se da sam imao u proseku jedan veći kvar zuba godišnje (plombe imam toliko da ne mogu da ih prebrojim više :D ). Počeo sam tek pre jedno pola godine da ga koristim uveče pred spavanje. Mnogo smanjuje jutarnji zadah (da li je uopšte i moguće otarasiti se toga skroz?!) i za ovih pola godine nisam imao ni jedan problem sa zubima.

Doduše, ne znam da li mi se to samo čini, ali izgleda da česta upotreba konca može da proširi kanaliće među zubima. Barem mi se tako čini, nisam siguran.

Nije, to ti se samo čini :).
Kad su zubi čistiji, osećaj te "praznine" je veći.
Ja to posebno primetim posle čišćenja kamenca ultrazvukom.
 
mesana su misljenja... neki stomatolozi kazu da zapravo ocistis bolje taj medjuzubni prostor ali zato naguras ostatke hrane izmedju zuba i desni, u neke dzepove. Ja ga ipak koristim svakih 4-5 dana jer imam zbijene zube pa mi treba po 20 minuta da ih ocistim kako treba te mi nije do toga svako vece
 
Meni je baš stomatolog i rekao da počnem koristiti konac, a to nabijanje hrane u desnima, to možeš i četkicom isto da postigneš (pogledaj samo kako ti idu pokreti četkicom kada pereš zube). Samo da se izvežbaju pokreti i čišćenje ide glatko i bez problema.
 
Konac svakodnevno, naročito pre spavanja. Presno mleko(kravlje, kozje, ovčije...) apsolutno mineralizuje zube i odstranjuje svaku mogućnost karijesa. Naravno sad će lekari da graknu:štetno, opasno itd. Naravno da lažu, od čega bi inače živeli? Bitno je da je životinja zdrava, i da se mleko što bolje mehanički profofiltrira. Koristim ga od 1996. kao i jedan broj drugih ljudi i dece i rezultati su izvrsni!:bye:
 

Back
Top