Djevojka koju su unakazili talibani bit će operisana u SAD-u
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Djevojka koju su unakazili talibani bit će operisana u SAD-u

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Djevojka koju su unakazili talibani bit će operisana u SAD-u

Besplatno
    Djevojka koju su unakazili talibani bit će operisana u SAD-u
    Osamnaestogodišnja Aisha, kojoj su talibani odsjekli nos i uši jer je "osramotila porodicu svog supruga", bit će operisana u Sjedinjenim Američkim Državama, javio je danas AFP.
    Aisha

Unakažena djevojka, koja se pojavila na naslovnici magazina "Time", susrest će se sa hirurzima koji će potom odlučiti na koji način da joj zamijene nos.

Ova tinejdžerka je postala predmet rasprava mnogih o prirodi američke misije u Afganistanu, a "Time" piše da Aishin slučaj pokazuje zašto talibanima nikad ne treba dozvoliti da vrate moć koju su imali.

"Aisha je pozirala za fotografiju želeći da svijet vidi šta Afganistankama rade talibani", napisao je urednik "Timea" Richard Stengel.

Djevojka je, nakon što je unakažena, ostavljena da umre u provinciji Uruzgan, ali su je pronašli aktivisti nevladine organizacije "Žene za Afganistanke".

Operaciju će platiti neprofitna bolnica Grossman Burn Fondation u Kaliforniji. Nije poznato kad će zahvat biti izveden.
    (Sarajevo-x.com)

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Djevojka koju su unakazili talibani bit će operisana u SAD-u

Ovo sto se desilo Aishi je strasno i to dokazuje koliko terorizma u sebi imaju Talibani.Ne smije se dozvoliti Talibanima da dodju na vlast, ponovo jer oni ce ciniti jos gnusnije stvari od onoga sto sada vidimo.Talibani do sada su pokazali da su spremni da zrtvuju nevine zrtve za rad svoga cilja i zato su oni odbaceni od muslimanskog naroda jer oni ne predstvaljaju nikoga sem teroriste koji cine zlocine.Nije u svemu kriva Amerika.Ima tu pomalo stavri koje se trebaju popraviti kod muslimana i da se nakraju Americke trupe povuku iz Afganistana.Ja sam reci mu za Islamsku drzavu Afganistan ali to znaci da sam za slobodni Afganistan u kome ce posteni gradjani imati slobodu na zivot i da imaju prava koja su im dostojna.

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Citat Original postavio Bucko22 Pogledaj poruku
    Ovo sto se desilo Aishi je strasno i to dokazuje koliko terorizma u sebi imaju Talibani.Ne smije se dozvoliti Talibanima da dodju na vlast
    добро.

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Sećam se ovog slučaja, ali kako je ona to beše osramotila porodicu svog supruga? Pokazala trepavice u javnosti?

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

jel sad treba da talebani operisu one iz amerike koje su ameri unakazili? ili su im osiguranja odbila da plate operacije? nema toliko talebana
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto , sta je Amerika...........keva , bre

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Aisha je pozirala za fotografiju želeći da svijet vidi šta Afganistankama rade talibani", napisao je urednik "Timea" Richard Stengel.
    Она је толико свесна Авганистанка да је дозволила себи да јој одсеку нос и сада ће о њој онај писац Хиљаду чудесних **раца да напише књигу. Ма ајте молим вас..

Domaćin RSmusliman (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Ovo sto se desilo Aishi je strasno i to dokazuje koliko terorizma u sebi imaju Talibani.Ne smije se dozvoliti Talibanima da dodju na vlast, ponovo jer oni ce ciniti jos gnusnije stvari od onoga sto sada vidimo.Talibani do sada su pokazali da su spremni da zrtvuju nevine zrtve za rad svoga cilja i zato su oni odbaceni od muslimanskog naroda jer oni ne predstvaljaju nikoga sem teroriste koji cine zlocine.Nije u svemu kriva Amerika.Ima tu pomalo stavri koje se trebaju popraviti kod muslimana i da se nakraju Americke trupe povuku iz Afganistana.Ja sam reci mu za Islamsku drzavu Afganistan ali to znaci da sam za slobodni Afganistan u kome ce posteni gradjani imati slobodu na zivot i da imaju prava koja su im dostojna.
    Americka glupava propaganda
    Krajina je srce Srbije

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Slusajte, ne mogu podrzati Talibane kad oni ubijaju muslimane i ne haju za to.Oni su prakticno izgubili pravo na svoj povratak na vlast u Afganistanu jer su se pokazali kao gnusni ljudi koji ubijaju sve pred sobom.Mora se donijeti jedna rezolucija u Savjetu Bezbjednosti gdje bi se usvojila klauzula o tome da se Taliban ne moze vratiti na vlast u Afganistanu i ako uspiju u tome da se ne prinza njihova drzava u svijetu i da bude obaveza za medjunarodnu zajednicu da treba sprijeciti dolazak Talibana na vlast.
    Poslednji put ažurirao/la Rechke : 07.08.2010. u 22:38

Domaćin RSmusliman (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Slusajte, ne mogu podrzati Talibane kad oni ubijaju muslimane i ne haju za to.Oni su prakticno izgubili pravo na svoj povratak na vlast u Afganistanu jer su se pokazali kao gnusni ljudi koji ubijaju sve pred sobom.Kao sto je Srbija izgubila pravo na Kosovo isto tako je Taliban izgubio pravo na povratak vlasti u Afganistanu.Mora se donijeti jedna rezolucija u Savjetu Bezbjednosti gdje bi se usvojila klauzula o tome da se Taliban ne moze vratiti na vlast u Afganistanu i ako uspiju u tome da se ne prinza njihova drzava u svijetu i da bude obaveza za medjunarodnu zajednicu da treba sprijeciti dolazak Talibana na vlast.
    jedini koji ubijaju po Avganistanu i ostatku svijeta su Americki zlotvori
    Krajina je srce Srbije

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Talibani do sada su pokazali da su spremni da zrtvuju nevine zrtve za rad svoga cilja i zato su oni odbaceni od muslimanskog naroda jer oni ne predstvaljaju nikoga sem teroriste koji cine zlocine.
    Pa dok smo mi ukazivali na to vi ste dizali Aliju u nebesa.

A sad se gadite ne postupke talibana.

Ubi vas propaganda, a posle mi za to ispastamo.

Terorizam je bolest!!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Slusajte, ne mogu podrzati Talibane kad oni ubijaju muslimane i ne haju za to.Oni su prakticno izgubili pravo na svoj povratak na vlast u Afganistanu jer su se pokazali kao gnusni ljudi koji ubijaju sve pred sobom.Kao sto je Srbija izgubila pravo na Kosovo isto tako je Taliban izgubio pravo na povratak vlasti u Afganistanu.Mora se donijeti jedna rezolucija u Savjetu Bezbjednosti gdje bi se usvojila klauzula o tome da se Taliban ne moze vratiti na vlast u Afganistanu i ako uspiju u tome da se ne prinza njihova drzava u svijetu i da bude obaveza za medjunarodnu zajednicu da treba sprijeciti dolazak Talibana na vlast.
    Dobio si trokutic za poredjenje nase drzave sa muljem muslimanskog sveta, koji takodje nije daleko.

Gde je granica slobode govora i misljenja i kennjannja po ovoj drzavi? I jos ti ovo nije prvi put, a niko i nema nameru da te sankcionise i otera kao...

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio Vesti Online
    Ajša je jedna od hiljade žrtava brutalnosti talibana. Ajši je muž odsekao nos i uši kao kaznu zbog toga što je pokušala da pobegne iz njegove kuće dok se on u planinskoj oblasti borio protiv američke vojske.

Dok ju je muž sakatio oštrim nožem, Ajšu je čvrsto držao njegov rođeni brat. Mučnu sudbinu Ajše u poslednjem broju doneo je magazin „Tajm“, a njena stravična slika je objavljena na naslovnoj strani uz pitanje: „Šta će se dogoditi ako napustimo Avganistan?“.

Dok vojni analitičari smišljaju strategiju povlačenja iz Avganistana, a pominju se i pregovori s talibanima, nema sumnje da će žene i deca postati najveće žrtve ukoliko se savezničke trupe povuku i talibani ponovo dođu na vlast.

„Kako neko može da razmišlja o pregovorima sa onima koji su mi ovo učinili“, pita se Ajša.

„Kada sam imala 16 godina, otac je dao reč da će me udati za čoveka iz jedne velike porodice u provinciji Oruzgan. Svi muškarci iz te porodice su bili talibani. Dve godine sam živela u muževljevoj kući i bila sam zatvorenik. Kada sam odlučila da pobegnem, dve komšinice su mi obećale da će me odvesti u Kandahar. Ali, one su pokušale da me prodaju i onda sam uhapšena“, iznosi Ajša svoju sudbinu.

Ajša je prvobitno osuđena na tri godine zatvora, ali je pomilovao predsednik Hamid Karzai i smanjio kaznu na pet meseci. Po izlasku iz zatvora, Ajšu je sačekao tast i odveo je na nemilost mužu... Danas Ajša živi u tajnom skloništu za žene u Kabulu, mašta da otputuje u Ameriku, gde će joj biti urađena plastična operacija, zahvaljujući donacijama humanitarnih organizacija.

Ma boles'. Jes da organski ne podnosim Amere, al da se razumemo, Talibane podnosim još manje. I onako su Talibani američko neposlušno čedo, na kraju krajeva.

Jadna devojka, unakaziše je bez razloga. Sreća pa moderna hirurgija može veoma dobro da rekonstruiše nos, uši i slične organe. Svaka čast i ljudima koji su rešili da joj pomognu.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Paganko Pogledaj poruku

Ma boles'. Jes da organski ne podnosim Amere, al da se razumemo, Talibane podnosim još manje. I onako su Talibani američko neposlušno čedo, na kraju krajeva.

Jadna devojka, unakaziše je bez razloga. Sreća pa moderna hirurgija može veoma dobro da rekonstruiše nos, uši i slične organe. Svaka čast i ljudima koji su rešili da joj pomognu.
    Apsolutno se ne slazemsa postupcima talibana. Ali..

Postavicu vam svima jedno pitanje na koje ne ocekujem odgovor:

Koliko je, ovakvih, devojaka poginulo, kao kolateralna steta, u vazdusnim i drugim ne selektivnim napadima Amerikanaca u Avganistanu?

Zao mi je devojke, ali mi je jos zalije sto je koriste za prljavu propagandu. Smradovi...

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio m-i-m-i Pogledaj poruku
    Apsolutno se ne slazemsa postupcima talibana. Ali..

Postavicu vam svima jedno pitanje na koje ne ocekujem odgovor:

[b[Koliko je, ovakvih, devojaka poginulo, kao kolateralna steta, u vazdusnim i drugim neselektivnim napadima Amerikanaca u Avganistanu?[/b]

Zao mi je devojke, ali mi je jos zalije sto je koriste za prljavu propagandu. Smradovi...
    jeste. poginulo je mnogo. i njih mi je jednako žao. u ratu uvek ginu nedužni i civili. nisam podvukao, ali ne pravim ja veliku razliku izmedju Talibana i Amerikanaca. Za podvući, ovakve kazne se sprovode i u Saudijskoj Arabiji, ali oni su američki prijatelji pa se to ne pominje.

Ipak, ne mislim da je ovde na delu čista propaganda. Mislim da je organiacija koja pomaže devojci podstaknuta prvo humanošću.

Aktivan član lzr (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Budale jedni budale drugi...

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

to dok opet ne pobudalis i ne krenes s izlivima...svog unutrasnjeg...bitja...? .

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio ZloTvor Pogledaj poruku
    to dok opet ne pobudalis i ne krenes s izlivima...svog unutrasnjeg...bitja...? .
    e Vragana, Vragana... Djaba se kriješ iza lažnih imena....

Ističe se svr (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Djevojka koju su unakazili talibani biće operisana u SAD-u

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

u avganistanu ima previse ratnih invalida

ali ameri biraju one od kojih mogu da imaju korist
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    u avganistanu ima previse ratnih invalida

ali ameri biraju one od kojih mogu da imaju korist
    ova nije ratni invalid, već žrtva mučenja.

Aktivan član
    Učlanjen
    18.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Paganko Pogledaj poruku
    ova nije ratni invalid, već žrtva mučenja.
    Ja bih rekao da je ZRTVA ratnog INVALIDA!!!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Molim vas nemojte uporedjivati Saudijsku Arabiju sa ovim nedjelom koji je ucinio muz ove nesretne Aise.kao prvo u Islamskom zakonu je zabranjeno preuzimati zakon u svoje ruke i sam ciniti zlodjela.Tacno se zna u Islamu ko je kriv a ko ne i zato Aisa je zrtva njenog muza koji je na zlotvorski nacin preuzeo zakon u svoje ruke.Nije tacno da amerikanci ovo upotrijebljavaju u svoje medijske svrhe jer zaista talibani su skrenuli sa puta i oni ne trebaju se vracati na vlast.Oni se trebaju definitivno eliminirati i razbiti kao organizacija.na primjer u Iranu i saudijskoj Arabiji ne smije nijedan covjek a kamoli muz ili brat preuzeti ulogu zakona jer sve ono sto je mimo Islamskog zakona je grijeh i zabranjeno je u islamu.zato taj muz Aise zasluzuje vjesala jer je unakazio neduznu osobu.U islamskim zemljama za optuzbu preljube treba imati cetiri svjedoka i da se to ocigledno dokaze.Nista se ne radi slucajno u islamskoj drzavi i mogu slobodno reci da islamske drzave imaju najbolje zakone.

Primećen član kiraze (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Problem nije u koncepciji zakona, vec u tumacenju i sprovodjenju.
    Ko ovog kamenja ponese- kajace se, a ko ne ponese- kajace se

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Molim vas nemojte uporedjivati Saudijsku Arabiju sa ovim nedjelom koji je ucinio muz ove nesretne Aise.kao prvo u Islamskom zakonu je zabranjeno preuzimati zakon u svoje ruke i sam ciniti zlodjela.Tacno se zna u Islamu ko je kriv a ko ne i zato Aisa je zrtva njenog muza koji je na zlotvorski nacin preuzeo zakon u svoje ruke.Nije tacno da amerikanci ovo upotrijebljavaju u svoje medijske svrhe jer zaista talibani su skrenuli sa puta i oni ne trebaju se vracati na vlast.Oni se trebaju definitivno eliminirati i razbiti kao organizacija.na primjer u Iranu i saudijskoj Arabiji ne smije nijedan covjek a kamoli muz ili brat preuzeti ulogu zakona jer sve ono sto je mimo Islamskog zakona je grijeh i zabranjeno je u islamu.zato taj muz Aise zasluzuje vjesala jer je unakazio neduznu osobu.U islamskim zemljama za optuzbu preljube treba imati cetiri svjedoka i da se to ocigledno dokaze.Nista se ne radi slucajno u islamskoj drzavi i mogu slobodno reci da islamske drzave imaju najbolje zakone.
    pa kad nadješ četiri svedoka, ide kamenovanje ili neka druga brutalna smrt...

Slične teme

1. Djevojka me ostavila...
    Autor Гоца u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 26.06.2009., 21:32
  2. Unakazili spens...
    Autor TheBoss u forumu Srbija
    Odgovora: 93
    Poslednja poruka: 17.08.2005., 09:54
  3. BLAM-DJEVOJKA?
    Autor akica77 u forumu Muškarci
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.05.2005., 20:16
  4. djevojka koju sam smatrao "zenom mog zivota"...
    Autor Chan Shaolin Si u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 09.10.2003., 17:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •