Zahladjeni odnosi

Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

uvek gledam u oci
olos pogotovo
lazove posebno
ne prelazim na drugu stranu
ne okrecem glavu
hocu da ga/je nerviram
dovedem do ludila ako treba
da bi se unormalio/la
 
Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

Ovo rade samo idioti.

Ja takve ljude naprosto izbrisem iz svoga zivota,i ne zanimaju me uopste i ne obracam paznju na njih,mogu sa mnom sjediti i za istim stolom,nikada provokacija od mene nece doci.

`S ljudima treba zivjeti u miru cak i kad si s njima na ratnoj nozi`-Ivan Aralica
 
Pazi kako postavljas pitanja.
Ako je nebitan razlog, onda razloga i nema, i opet smo u dobrim odnosima.

Ako je bitan razlog, obavezno nosim martinke.

Ih sad... kao da se nikad nikome u zivotu nije desilo da se iz nekog nesporazuma posvadja sa dobrim prijateljem? Zbog neke bizarne stvari.
Nigde nisam spomenula da je u pitanju neka zustra svadja "nikad se necemo pomiriti, to je to."
 
Ovo rade samo idioti.

Ja takve ljude naprosto izbrisem iz svoga zivota,i ne zanimaju me uopste i ne obracam paznju na njih,mogu sa mnom sjediti i za istim stolom,nikada provokacija od mene nece doci.

`S ljudima treba zivjeti u miru cak i kad si s njima na ratnoj nozi`-Ivan Aralica

Idioti su samo oni koji dozvoljavaju da dobro prijateljstvo zavrsi na ignorisanju zbog kojekakve sitnice.
 
Ja imam situaciju,da sam izgubila najbolju drugaricu koja mi je ujedno i rodjaka,prestale smo da pricamo
i bilo je jako tesko zbog svega,strasan je taj period bio...
proslo je neko vreme,ona se meni prva obratila,ja sam je ignorisala,tj. nisam znala kako da se ponasam,samo sam okrenula glavu,komplikovana je u stvari cela prica.Prosle su i godine,sada kada se vidimo pricamo kao da nista nije bilo,ali obe znamo da je ispd svega toga jedna nepremostiva prepreka
i najvise mi je zao sto nikad nismo stvarno sele i iskreno popricale zasto je do svega toga doslo...
 
Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

Lepo se pozdravim, i pitam za zdravlje...ali najčešće sa određene distance koja nije baš prijatna...jer uvek postoji razlog zbog kojeg se ta distanca stvorila između nas.
 
Ih sad... kao da se nikad nikome u zivotu nije desilo da se iz nekog nesporazuma posvadja sa dobrim prijateljem? Zbog neke bizarne stvari.
Nigde nisam spomenula da je u pitanju neka zustra svadja "nikad se necemo pomiriti, to je to."

Meni se desilo...bez nekog vidljivog konkretnog razloga i bez konkretne svađe ili nesporazuma. Ali postojali su prećutni nesporazumi koji su menjali naš odnos, i meni j eceo taj proces bio toliko bolan da sam radije sve presekla i prekinula kontakt..samo tako sam obezbedila sebi mir...
Bez razjašnjenja, i često poželim da smo razjasnili neke stvari, koje su sada, posle određenog vremena jasne i razni uticaji i emocije su raspletene..
Ali kasno je;) i žao mi je zbog toga...al neke stvari se ne mogu krpiti...
 
Meni se desilo...bez nekog vidljivog konkretnog razloga i bez konkretne svađe ili nesporazuma. Ali postojali su prećutni nesporazumi koji su menjali naš odnos, i meni j eceo taj proces bio toliko bolan da sam radije sve presekla i prekinula kontakt..samo tako sam obezbedila sebi mir...
Bez razjašnjenja, i često poželim da smo razjasnili neke stvari, koje su sada, posle određenog vremena jasne i razni uticaji i emocije su raspletene..
Ali kasno je;) i žao mi je zbog toga...al neke stvari se ne mogu krpiti...

Vidis... i ja imam jednu slicnu situaciju. U pitanju je bila drugarica koja je bila mnogo drugacija od mene, i sto sam je vise upoznavala, to sam shvatala da sve manje vremena sa njom mogu da izdrzim, a da joj nesto ne zamerim. Naravno, to sam radila u sebi, gomilalo se, i onda sam pukla! Ja sam bila ta koja je izazvala svadju, zbog koje vise ne komuniciramo. Zamerila sam joj mali milion stvari, a kasnije kad sam sumirala, nijedno nije bio valjan argument. Ipak, nije mi zao sto nismo vise drugarice.
 
Vidis... i ja imam jednu slicnu situaciju. U pitanju je bila drugarica koja je bila mnogo drugacija od mene, i sto sam je vise upoznavala, to sam shvatala da sve manje vremena sa njom mogu da izdrzim, a da joj nesto ne zamerim. Naravno, to sam radila u sebi, gomilalo se, i onda sam pukla! Ja sam bila ta koja je izazvala svadju, zbog koje vise ne komuniciramo. Zamerila sam joj mali milion stvari, a kasnije kad sam sumirala, nijedno nije bio valjan argument. Ipak, nije mi zao sto nismo vise drugarice.

Ljudi se oduvek sastaju, vole i još uvek rastaju....;)
 
Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

Bas skoro razmisljam s jednim se onako kratko kao pozdravim neobavezno posto znam unapred da ce se hvaliti kako je uspesan u pokusaju da se izdigne iznad mene..a njegovog burazera malo govance ne primecujem..kao kroz toalet papir gledam kroz njega..inace ih znam od malih nogu i mnogo sam im pomagao i vuko na grbaci..ne znam koje pare da mi donesu na gomili ne bi se oprali kolko su sitni
 
Ja imam situaciju,da sam izgubila najbolju drugaricu koja mi je ujedno i rodjaka,prestale smo da pricamo
i bilo je jako tesko zbog svega,strasan je taj period bio...
proslo je neko vreme,ona se meni prva obratila,ja sam je ignorisala,tj. nisam znala kako da se ponasam,samo sam okrenula glavu,komplikovana je u stvari cela prica.Prosle su i godine,sada kada se vidimo pricamo kao da nista nije bilo,ali obe znamo da je ispd svega toga jedna nepremostiva prepreka
i najvise mi je zao sto nikad nismo stvarno sele i iskreno popricale zasto je do svega toga doslo...

Ipak bi trebalo i da popričate na tu temu. Nelagodnost ostaje, postoji negde u vazduhu, čovek oseća da više nije kao što je bilo :(. Ako se o neprijatnosti ćuti, ona će uvek lebdeti tu negde, ako se popriča, možda postoji šansa, ali ni tada nije sto posto sigurno, da bi se stvari mogle vratiti na predjašnje. Sve je jedno veliko znak pitanja :roll:.
 
Ovo rade samo idioti.

Ja takve ljude naprosto izbrisem iz svoga zivota,i ne zanimaju me uopste i ne obracam paznju na njih,mogu sa mnom sjediti i za istim stolom,nikada provokacija od mene nece doci.

`S ljudima treba zivjeti u miru cak i kad si s njima na ratnoj nozi`-Ivan Aralica

Slažem se sa ovim.
Ja takve ljude ignorišem.
Ako baš ne mogu da ih izbegnem, kulturno ih pozdravim i to je sve ...
Ne pada mi na pamet da se trudim da ih nerviram i da se nešto inatim ... neću da se spuštam na taj nivo ... :manikir:
 
Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

Nikad ne bih radila nesto sto ce ga iznervirati,cemu,ne shvatam kakva je svrha toga?
Dalje,ako je u pitanju stari prijatelj,dakle osoba koju dugo znamo,smatram da je steta da ta osoba nestane tek tako zbog neke gluposti.
Par puta sam se samo distancirala od nekih ljudi kada sam bila razocarana njihovim ponasanjem,ali iprijateljstvo ima svoje faze bas kao i ljubav,bas kao i zivot sam...
 
Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

Kako kada...

Jednom sam u prolazu srela i videla reakciju... losu... pa sam samo produzila :lol:

Jednom sam prisla proijateljski al ta osoba nije bila prijateljska prema meni :lol:

Sto bi se plasila, mislim da se mene plase.. :lol:
 
Iskreno, i ja sam trenutno u takvoj situaciji, ali inace znam sta zelim....
stvar je obicno vrlo jednostavna. Ako zelis da to prodje i daopet postanete bliski pridjes toj osobi, a ako ne...samo produzis dalje kao da je ne poznajes...

Trnutno zelim da vratim tog druga al se nekako neceg plasim....kao da to nije vise onaj stari... ali...trenutno ga ibegavam i ignorisem koliko god je to moguce... al sta znam...mozda se vrati na ono staro pa opet postanemo najbolji prijatelji :)
 
Ipak bi trebalo i da popričate na tu temu. Nelagodnost ostaje, postoji negde u vazduhu, čovek oseća da više nije kao što je bilo :(. Ako se o neprijatnosti ćuti, ona će uvek lebdeti tu negde, ako se popriča, možda postoji šansa, ali ni tada nije sto posto sigurno, da bi se stvari mogle vratiti na predjašnje. Sve je jedno veliko znak pitanja :roll:.

Svesna sam toga.I razmisljala kada i kako da zapocnem taj razgovor,ali prolazilo je vreme.A i tesko mi je da zapocnem prva.Ali dogodice se kad-tad.Stvarno mi je bio uzasan taj period i bilo mi je tesko zbog svega sto se izdesavalo.
 
Zanima me kakav je vas odnos prema starom prijatelju, sa kojim, iz nekog nebitnog razloga, u trenutku niste u dobrim odnosima?
Kako se ponasate kad ga sretnete na ulici?

Da li radite nesto sto znate da ce ga iznervirati, ili se uopste plasite da ga pogledate u oci?

Pogledam u oči i tu mi sve bude rečeno, da li da ignorišem ili ima šansi za dalje razumevanje:).
 
Imam slucaj od skoro. Godinama smo visili neprestano. Prezasicenje. Promena stavova.
Srecem ga cesto ali samo hladno.
Ne pricam ne prica.
Sve je jasno i nista nije jasno.
Ili strah od vec izrecenog ili neceg sto se moze tek reci. ne vidim drugi razlog.
Stari jeste ali je i dalje pravi.
Kad sam bio potreban bio sam tu.
Kad je bio potreban dosao je.
Ljudi se udaljavaju. Ne treba osudjivati
 

Back
Top