Bela Crkva

ja je doduše pamtim od pre više godina
ali fino je
gradsko jezero je sređeno i veliko
ima okolo dosta jezera koja su neurbanizovana (možda sad i jesu) al ima neko sigurno az pecanje ili kampovanje ili soliranje, kupanje malo diskretnije isto
varoš ono, vojvodina, možeš na miru i verovatno povoljno da ručaš, popiješ piće
sad neki provod ne znam....
 
idem u Belu Crkvu,prvi put
ako je neko bio neka mi kaze kako je tamo
i ako neko zna kako je u vili Rafaelo

Posto sam iz Vrsca nisam imao potrebu da ostajem u nekoj vili tako da ti sa te strane ne mogu pomoci.Inace kupanje na belocrkvanskim jezerima je ok.Najpopularnija su glavno i vracevgajsko jezero.Blizu su jedan do drugog.

Glavno jezero ima par restorana i kafica,bazen za vaterpolo i skakaonicu.Takodje,sa preke strane glavnog jezere,postoji i kamp naselje sa turistima koji praktikuju tu vrstu turizma.

Vracevgajsko jezero je poslednjih godina dozivelo ekspanziju i tamo sada ima kafica i restorana.Voda je solidno cista jedino ulaz u samu vodu je malo neprijatan.Ima mulja i malo je "ljigavo".
 
Bio sam u julu u vili Marija sa troje maloletne dece i proveo se ....
Da bi ti bilo tamo lepo :
1.moras imati automobil
2. zbog velikog nivoa podzemnih voda za kupanje je jedino Vracevgajsko jezero bilo lepo za kupanje
3.Ako dolazis iz pravca Bgd. idi putem Pancevo -Kovin-Bela Crkva put je dobar.
4.Izbegavaj vikende jer tad nemozes da zivis od rumuna i vikendasa iz okolnih mesta.
5.Mozes da se kupas i na reci Neri.
....bilo nam je lepo.

Steta sto je i u turizam politika umeshala prste , jer Bela Crkva zaista poseduje veliki potencijal da bude destinacija br.1 u srbij.
 
Poslednja izmena:
Najnovije vesti iz Bele crkve! Prijatelji su nam bili 5 dana u Zrenjaninu ,pa u Deliblatsku peščaru pa su rešili da svrate i do Bele crkve na par dana. Ali ostali su samo 1 dan jer su se razočarali. Oni kažu da nisu bili u Zrenjaninu možda im se ne bi činilo tako loše. Kažu da je voda baš prljava,trska ,žabokrečina i ostalo su učinili svoje.Nema ko da to održava. Ali zato sam gledala njihove fotografije iz Zrenjanina i mogu reći da su se Zrenjaninci dobro pokazali.Imaju veštačko jezero, napravili su peščanu plažu, suncobrani, ležaljke i naravno ulaz se ne naplačuje. Idealno je za porodice sa decom jer je plitka voda i na 10 metara od obale pa tek onda ide postepeno duboka.I voda je ČISTA! Vredi da se proveri.:ok:
 
Izgleda je to nešto novo. Kažu da su ga tek skoro sredili. A inače danas sam dobila informaciju da je i Srebrno jezero izuzetno prljavo i da se ne preporučuje kupanje. Samo prenosim vesti ,nisam videla, ali videla sam slike iz Zrenjanina i čini mi se da vredi pažnje.
 
Izgleda je to nešto novo. Kažu da su ga tek skoro sredili. A inače danas sam dobila informaciju da je i Srebrno jezero izuzetno prljavo i da se ne preporučuje kupanje. Samo prenosim vesti ,nisam videla, ali videla sam slike iz Zrenjanina i čini mi se da vredi pažnje.

Bio sam i na Srebrnom jezeru i u Beloj crkvi. Lepo sam se proveo na oba mesta i da je malo politicke zrelosti srpskih lidera dolazili bi iz CG da se kupaju kod nas ! A za Zrenianin ...ponavljam ..zashto niko osim mestana nezna za to nekakvo kupalishte? :think:
 
Opet kažem zato što je tek od skoro sredjeno. Ja sam bila U Beloj crkvi ali ne ove godine i zaista im je turistička ponuda siromašna.Sad da li je politika kriva ili ne ja ne zalazim u to. Ja znam šta su mi prijatelji rekli i ako oni nisu dali detetu da udje u vodu ni ja ne bih dala mojoj.Uglavnom idem na proverena mesta. Na Srebrno jezero sam bila pre par godina i nisam se dugo zadržala jer je smrdelo. A da nije za kupanje bilo je na TV-u. Uostalom zavisi od ljudi šta smatraju da je prljavo a šta ne. I meni je moj Tamiš prelep ali samo da šetam pored njega ,a ne bi pustila ni psa da se kupa u njemu a kamoli deca.
 
Nazalost je moja majka je lezala u banji Melenci........to nebih pozeleo ni najvecem neprijatelju...i neshvatljivo mi je da su zrenjaninci od one barustine sa zilion komaraca napravili raj na zemlji!
 
Nemoj da vredjaš očigledno je da nepričamo o istoj stvari. Možda nije isto kupalište u pitanju. Druga stvar niko te ne sili da ideš tamo. Kao što ti pričaš lepe stvari o Beloj crkvi ,tako i ja pričam o Zrenjaninu. Ja se u Beloj crkvi ne bi kupala ,nemoj ni ti u Zrenjaninu. I kakve veze ima tvoja majka sa svim ovim. Izvini ali ne razumem :dontunderstand:
 
Nemoj da vredjaš očigledno je da nepričamo o istoj stvari. Možda nije isto kupalište u pitanju. Druga stvar niko te ne sili da ideš tamo. Kao što ti pričaš lepe stvari o Beloj crkvi ,tako i ja pričam o Zrenjaninu. Ja se u Beloj crkvi ne bi kupala ,nemoj ni ti u Zrenjaninu. I kakve veze ima tvoja majka sa svim ovim. Izvini ali ne razumem :dontunderstand:

Spomenuo sam je zbog banje Melenci za koju se moze reci da je ako ne u zrenjaninu onda jako blizu njega.U Beloj crkvi imas 7 jezera i reku Neru sa predivnim plazama ,ko zna gde si odabrala da se kupas.
 
Poslednja izmena:
dodjoh danas iz Bele Crkve
utisci,zavisi ko ssta hoce
nama je sa dva deteta bilo sasvim OK da ne kazem odlicno
vila u kojoj smo bili ima svoj bazen i pored toga nemas potrebu da ides na jezero ali smo bili
voda je na jezerima sasvim prihvatljiva
ja sam se licno kupao na glavnom i mogu reci da je topla i skoro cista
prosle godine smo bili na Srebrnom jezeru i mogu reci da je Bela Crkva za to Las Vegas
kad se setim jos necega pisacu:D
 

Back
Top