IKONOPIS SVAKODNEVNOG

Machak69

Zainteresovan član
Poruka
419
...Dosao sa posla.
Radio privatno.
Najzad slobodan.
Boli me glava.
Moram biti ovde.
Imam jos posla.

Ali rekla si - 'vracaj se na Romantiku!'

Osetio sam se na tren kao da nekome zaista nedostajem.
Podao sam se trenutnoj opseni, kao da je istina iako nije; jer mi je bila potrebna uteha na tren: uteha od umora i sebe.
Nekad je tesko biti ja. Lovim smrdibubu po sobi. Hvatam je plasticnom casom i nosim na terasu. Otima se i pokusava da izadje, borimo se. Ni ne zna da joj spasavam zivot plemenito jer - mrzim tvrdokrilce.

Ponekad se osecam kao ta buba - uhvaceno u plasticnu casu. Ne znam ni ko me, ni gde nosi - da li da me spasi, ili da me ubije. Pa pokusavam da izadjem. I ne uspevam.

Podajem se trenutnim varkama, da prevarim umor iznad oka. Sa cela mi kaplju godine; moje, i tudje. Stvari nemaju smisla, sem onog smisla koji tka nasa dusa.

Varam, i bivam varan. U gustoj magli naseg zajednickog uma mogu da budem sta hocu....

Cak i pesnik.....
 
... mrzim reci.Razaraju mi um.
I misao.
Puna mi glava pomahnitalih reci.
Opsedaju me.
Ne znam vise ni gde da ih smestim.
I kad ih smestim nekako, nezgrapno, jednu preko druge, nadolaze nove.
Poludecu. Poludecu od reci. Nece vise ni da se slazu u recenice.
Ne razumem vise nijednu recenicu. Ni svoju ni tudju. Citam, uprezem se. Ne ide. Sve sto je recenica gubi smisao. Podivljale reci, razorile recenicu. I misao. Nema vise misli. Samo lude reci.
Odoh da spavam.
 
DIVAN DAN! DIVAN DAN! :D
Ispijam svoju "jutarnju" kafu :lol: , palim trecu cigaretu i pitam se kakvu ludost danas da napravim!??? :P
Slusam Bryan Adamsa i pitam vas muskarce:

" Have you ever really LOVED a woman????" :wink:

ps. reci su se propitomile, vise me ne izludjuju!

 
U je, ala ste se vi raspricali na mojoj temi dok sam ja vredno RADIO celo popodne i vece!!!

Sve o bubama i bundevama, komarcima i veceri, kumovima i kinti - bog te! A ja otvorio kao fora romanticnu temu - zapoceo patetiku, zivot je tezak, svet propada...I eto ti ga nasta zavrsi.

Samo zato sto si mi rekla 'VRATI SE NA ROMANTIKU' il ce biti batina.

I eto ti sad.

Kume kume, izgore ti kesa.

Machak je ispraznio casu. Do dna.
 

Back
Top