belii2
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: belii2

Početnik
    Učlanjen
    05.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano belii2

Poštovani,

Od svoje 15. godine koristim phenobarbiton, a do pre nekoliko godina i hydanphen koji mi je mnogo koristio. Kako se on više ne proizvodi interesuje me da li postoji odgovarajuća zamena za njega (sada koristim ranital,ali...), ili se možda može još negde pronaći.
    Kako se lečim i od reumatskog artritisa i koristim metatreksat, diprofos injekcije, kao i aktasulid protiv bolova, interesuje me eventualno štetno dejstvo pojedinih lekova u interakciji sa gore navedenim!
    Koliko dugotrajnija upotreba hormonskih lekova može biti štetna?
    Kakva su iskustva sa tretmanom Bioptrop lampom reumatidnog artritisa (zglobovi i sl.)?

Beli2

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: belii2

Citat Original postavio beli2 Pogledaj poruku
    Poštovani,

Od svoje 15. godine koristim phenobarbiton, a do pre nekoliko godina i hydanphen koji mi je mnogo koristio. Kako se on više ne proizvodi interesuje me da li postoji odgovarajuća zamena za njega (sada koristim ranital,ali...), ili se možda može još negde pronaći.
    Kako se lečim i od reumatskog artritisa i koristim metatreksat, diprofos injekcije, kao i aktasulid protiv bolova, interesuje me eventualno štetno dejstvo pojedinih lekova u interakciji sa gore navedenim!
    Koliko dugotrajnija upotreba hormonskih lekova može biti štetna?
    Kakva su iskustva sa tretmanom Bioptrop lampom reumatidnog artritisa (zglobovi i sl.)?

Beli2
    1. Hydanphen (fenitoin, difenitoin) nije više registrovan u našoj zemlji i ne možete ga naći, čak ni ispod tezge na crno, ali mozete u inostranstvu, ukoliko vaše zdravstveno stanje to zahteva i ukoliko fenobarbiton ne daje adekvatni efekat. To može da se koriguje, povećanjem ili smanjenjem količine leka koje unosite, ali ne na svoju ruku, već po uputu lekara, nakon određivanja nivoa leka u krvi.
    2. Ranital je lek koji se koristi u tretmanu čira i nije isto, niti može zameniti hydanphen.
    3. Fenobarbiton može povećati aktivnost metotreksata, što morate naglasiti reumatologu, koji vam je prepisao metotreksat.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •