Бензин у Македонији

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Треба ми помоћ.
Ускоро идем у Грчку колима и занима ме да ли у Македонији бензин може да се купи за еуре или се морају имати денари?
Уколико су обавезни денари, где могу да заменим еуре и уколико се то обавља на пумпама, какав је курс? Има ли нека пумпа на путу у близини грчке границе?
Која је цена безоловног бензина?
И како се плаћају путарине (еури или денари + цена)

Захвалан сам на било каквој информацији.


Хвала унапред
 
Mozes da zamenis eure na samoj granici sa Makedonijom ali nemas potrebe jer na svim pumpama ih primaju.
Zadnja pumpa ti je na izlazu iz Makedonije tj na samoj granici ali je tu gorivo provereno najskuplje. Bolje sipaj na nekoj pumpi malo ranije a tu ako hoces dopuni.
Bezolovni nemam pojma koliko je - vozim eurodizel
Putarinu mozes da platis i denarima i u eurima i ona iznosi 50+60+50 denara tj 1+1+1 euro ako ides na granicni prelaz Evzoni.Ako ides na Niki [Bitola} tu je neznatno skuplje.
Drumarinu mozes platiti i denarima i u sitnim eurima a oni ce ti vratiti po tvojoj zelji. Bolje uzmi eure jer njih mozes da trosis u Grckoj.

Pozdrav
 
Треба ми помоћ.
Ускоро идем у Грчку колима и занима ме да ли у Македонији бензин може да се купи за еуре или се морају имати денари?
Уколико су обавезни денари, где могу да заменим еуре и уколико се то обавља на пумпама, какав је курс? Има ли нека пумпа на путу у близини грчке границе?
Која је цена безоловног бензина?
И како се плаћају путарине (еури или денари + цена)

Захвалан сам на било каквој информацији.


Хвала унапред

Ситуација је следећа, може и за евре, али склони су превари! Мене је хтео да уради на курсу рекао ми да је курс 55 денара за 1 евро, било ми сумњиво па сам онда "паметњаковић" пазарио у Грчкој за 1,5 евро литар :dash:! Лепо чим пређеш грану замениш евре за денаре и све што треба да платиш и путарину и гориво платиш у денарима и нема да те раде као мајмуна. Курс денара је 20.07. (кад сам се ја враћао) био око 61.2 денара за евро, а литар чорбе:

ЕУРОСУПЕР-95 БС: 68.50 ден/л. ЕУРОСУПЕР-98 БС: 70.00 ден/л. ЕУРОДИЗЕЛ ( Д-Е V): 56.50 ден/л. БИОДИЗЕЛ Б8 БС: 57.50 ден/л. ЕЛ-1 - екстра лесно 1: 45.50 ден/л. АВТОПЛИН: 34.00 ден/л.

Леп провод, где се иде?
 
Mozes da zamenis eure na samoj granici sa Makedonijom ali nemas potrebe jer na svim pumpama ih primaju.
Zadnja pumpa ti je na izlazu iz Makedonije tj na samoj granici ali je tu gorivo provereno najskuplje. Bolje sipaj na nekoj pumpi malo ranije a tu ako hoces dopuni.
Bezolovni nemam pojma koliko je - vozim eurodizel
Putarinu mozes da platis i denarima i u eurima i ona iznosi 50+60+50 denara tj 1+1+1 euro ako ides na granicni prelaz Evzoni.Ako ides na Niki [Bitola} tu je neznatno skuplje.
Drumarinu mozes platiti i denarima i u sitnim eurima a oni ce ti vratiti po tvojoj zelji. Bolje uzmi eure jer njih mozes da trosis u Grckoj.

Pozdrav

Извињавам се али на свакој од набројаних ставки су те покрали, а на гориву је тек пљачка!
 
Треба ми помоћ.
Ускоро идем у Грчку колима и занима ме да ли у Македонији бензин може да се купи за еуре или се морају имати денари?
Уколико су обавезни денари, где могу да заменим еуре и уколико се то обавља на пумпама, какав је курс? Има ли нека пумпа на путу у близини грчке границе?
Која је цена безоловног бензина?
И како се плаћају путарине (еури или денари + цена)

Захвалан сам на било каквој информацији.


Хвала унапред

Moze da se kupi za eure. Ja koristim dizel, pa nisam zapamtio cenu bezolovnog.
Kupuj na MAK petrolovim pumpama ili eventualno na Lukoilu
Ima pumpi dosta. Odi na sajt makpetrola i skini kartu sa lokacijama pumpi. Ima blizu granice
Putarine se placaju u eur, a vrate ti kusur u denarima
Imas tri putarine od po 1 eur.
Ako imas sitne eur, ok, ako nemas daj 5 ili 10 vratice ti kusur u denarima, pa posle mozes da placas i njima
 
САМО ДЕНАРИ, у сваком другом случају те краду. То сам и ја ево после три године напокон схватио (баш ми је мало требало):dash::dash::dash:!
Лепо направиш отприлике рачуницу још у Бгд, а денаре увек можеш потрошити на излазу из Македоније на пумпи у Куманову!
 
Ситуација је следећа, може и за евре, али склони су превари! Мене је хтео да уради на курсу рекао ми да је курс 55 денара за 1 евро, било ми сумњиво па сам онда "паметњаковић" пазарио у Грчкој за 1,5 евро литар :dash:! Лепо чим пређеш грану замениш евре за денаре и све што треба да платиш и путарину и гориво платиш у денарима и нема да те раде као мајмуна. Курс денара је 20.07. (кад сам се ја враћао) био око 61.2 денара за евро, а литар чорбе:

ЕУРОСУПЕР-95 БС: 68.50 ден/л. ЕУРОСУПЕР-98 БС: 70.00 ден/л. ЕУРОДИЗЕЛ ( Д-Е V): 56.50 ден/л. БИОДИЗЕЛ Б8 БС: 57.50 ден/л. ЕЛ-1 - екстра лесно 1: 45.50 ден/л. АВТОПЛИН: 34.00 ден/л.

Леп провод, где се иде?

Јерисос........па са сином на Хиландар
 
САМО ДЕНАРИ, у сваком другом случају те краду. То сам и ја ево после три године напокон схватио (баш ми је мало требало):dash::dash::dash:!
Лепо направиш отприлике рачуницу још у Бгд, а денаре увек можеш потрошити на излазу из Македоније на пумпи у Куманову!

И колико езжура треба да заменим приликом уласка у Македонију да бих напунио једно 30 литара безоловног и платио путарине (у једном правцу)?


слаб сам са метматиком

П.С.
Где се налази мењачница у близини српско - македонске границе?
 
САМО ДЕНАРИ, у сваком другом случају те краду. То сам и ја ево после три године напокон схватио (баш ми је мало требало):dash::dash::dash:!
Лепо направиш отприлике рачуницу још у Бгд, а денаре увек можеш потрошити на излазу из Македоније на пумпи у Куманову!

dobro hajde da izračunamo koliko nas to "kradu" braća makedonci
dakle, pretpostavka je da za 1 eur dobiješ u menjačnici 61.2 denara a da na pumpama i naplatnim rampama uobičajeno računaju kurs 1:60

dakle putarina je 50+60+50=110 MKD + 110 MKD u povratku = 220 MKD

da pretpostavim da smo sipali 40 litara eurodizela x 56.5 MKD = 2260 MKD

2260 + 220 = 2480 MKD

/ 61.2 = 40.522876 EUR
/ 60.0 = 41.333333 EUR

razlika je 0.8104573 EUR
da li postoji razlika? da
da li je vredna truda i odlaska u menjačnicu? mislim da nije

da li na naplatnim rampama ponekad "zaborave" da vrate kusur od 10 MKD? da
ali je isto tako tačno da ako sačekate vrlo brzo će se "setiti"
moj utisak je da su makedonci po prevarantskim sklonostima i sposobnostima male bebe u odnosu na naše pumpadžije i radnike na rampama.

p.s. Pumpa neposredno pre graničnog prelaza mi ne uliva poverenje, pa gorivo sipam na ulazu u Gevgeliju.
Jerotije i Stronci su uglavnom napisali tačno stanje.
 
vd:

dobro hajde da izračunamo koliko nas to "kradu" braća makedonci
dakle, pretpostavka je da za 1 eur dobiješ u menjačnici 61.2 denara a da na pumpama i naplatnim rampama uobičajeno računaju kurs 1:60

dakle putarina je 50+60+50=110 MKD + 110 MKD u povratku = 220 MKD

da pretpostavim da smo sipali 40 litara eurodizela x 56.5 MKD = 2260 MKD

2260 + 220 = 2480 MKD

/ 61.2 = 40.522876 EUR
/ 60.0 = 41.333333 EUR

razlika je 0.8104573 EUR
da li postoji razlika? da
da li je vredna truda i odlaska u menjačnicu? mislim da nije

da li na naplatnim rampama ponekad "zaborave" da vrate kusur od 10 MKD? da
ali je isto tako tačno da ako sačekate vrlo brzo će se "setiti"
moj utisak je da su makedonci po prevarantskim sklonostima i sposobnostima male bebe u odnosu na naše pumpadžije i radnike na rampama.

p.s. Pumpa neposredno pre graničnog prelaza mi ne uliva poverenje, pa gorivo sipam na ulazu u Gevgeliju.
Jerotije i Stronci su uglavnom napisali tačno stanje.

Човек ми је на пумпи рекао да ће ми обрачунати 1 еур = 55 денара (нисам знао који је курс, ал ми је било сумњиво), то је 10% посто мање него што би добио у мењачници, мрзи ме да проверавам твоју математику и дајем неку моју, и није ми јасно које је то малтретирање направити рачуницу у Бгд и на граничном прелазу заменити евриће, ја знам да ћу ја убудуће тако радити, а други како хоће!

Ко ти гарантује да те знајући за целокупну ситуацију неће уцењивати и обрачунати ти евро мање, ко каже да мора да ти прими евре, код нас је то на пример девизни прекршај, претпостављам да је и код њих слично.

Постоји и варијанта са кредитним картицама, 2000 денара за колико сам сипао у Битољу обрачунали су ми на мастер картици 32,70 евра, што је курс од 61,16 денара за евро што је ок!
 
И колико езжура треба да заменим приликом уласка у Македонију да бих напунио једно 30 литара безоловног и платио путарине (у једном правцу)?


слаб сам са метматиком

П.С.
Где се налази мењачница у близини српско - македонске границе?

...pametnije ti je da ga napunish pre ulaska u Grchku...2 razloga... Makedonci imaju dobar bezolovni ( puni onaj sa 98 oktana, mizerna je ralika po 1L ) i trenutno je mLogo jeftiniji nego u Grchkoj...a drugo, ko zna dokle cce biti problema sa gorivom u Greece...
 
vd:


1. da pretpostavim da smo sipali 40 litara eurodizela x 56.5 MKD = 2260 MKD

2. da li je vredna truda i odlaska u menjačnicu? mislim da nije

1. Евро дизел на свим већим пумпама кошта 58,50 денара.
2. Ако си толико лењ и килав да на граничном прелазу изађеш из кола и замениш евре (по курсу 1 евро: 61 денар) за целих 30 секунди, сагласан сам да је то заиста велики труд и још веће малтретирање...:D
 
DSC02428.jpg


ovo ti je 24.7.2010 denar ti je bio 1 euro 61,4 denara
 

Back
Top