windows 32/windows 64

SlAyEr_KiD 333

Domaćin
Poruka
3.734
Znam da su 64-bitni sistemi jaci, ali i zahtevniji su takodje.
Hteo bih da pitam koji je bolji za igranje igrica?(32 ili 64)
I jos nesto.
Imam trenutno xp, i nigde ne mogu da pogledam da li je 32-bit ili 64-bitni.
Usao sam u system properties, ali ne pise.
 
Znam da su 64-bitni sistemi jaci, ali i zahtevniji su takodje.
Hteo bih da pitam koji je bolji za igranje igrica?(32 ili 64)
I jos nesto.
Imam trenutno xp, i nigde ne mogu da pogledam da li je 32-bit ili 64-bitni.
Usao sam u system properties, ali ne pise.

Ako imas 32-bitni procesor, onda ide 32bitni windows, a ako imas 64bitni onda ide 64bitni windows. Moze da se snimi i 32 na 64, ali onda nije iskoriscen sav potencijal procesora.
 
Ako imas 32-bitni procesor, onda ide 32bitni windows, a ako imas 64bitni onda ide 64bitni windows. Moze da se snimi i 32 na 64, ali onda nije iskoriscen sav potencijal procesora.

Cekaj.
A kako onda postoje operativni sistemi 32 i 64?
Vidis, juce sam gledao cenovnik windows 7.
I postoji windows7 64 home premium
A postoji i zasebno windows 7 32 Home premium.

Razlika je u tome sto je ovaj 64 jaci, ali je i zahtevniji.
I hocu da vidim da li mi je windows 32-bitni, ili 64-bitni.
 
Sasvim sigurno imaš 32bitni XP, on se ugrađuje na 99% mašina. Jedina razlika koju možeš da osetiš ako instaliraš 64bitni XP ili Seven jeste što 64bitni sistem može da prepozna više od 3.5 GB RAM memorije, koliko je maksimum za 32bitne sisteme. Ili da radiš u aplikacijama koje su pisane za 64bitne sisteme, ali takvih je vrlo malo.
 
Cekaj.
A kako onda postoje operativni sistemi 32 i 64?
Vidis, juce sam gledao cenovnik windows 7.
I postoji windows7 64 home premium
A postoji i zasebno windows 7 32 Home premium.

Razlika je u tome sto je ovaj 64 jaci, ali je i zahtevniji.
I hocu da vidim da li mi je windows 32-bitni, ili 64-bitni.


Iz razloga sto postoje dva tipa procesora i postoje dva tipa operatvinog sistema. Ako imas 32bitni procesor, onda mozes da snimis samo 32bitni OS, dok u slucaju ako imas 64bitni procesor, onda mozes da snimis i 32 bitni ili 64bitni. Stim sto ako snimis 64bitni, bice bolje iskoriscen procesor.

Pomocu Everesta mozes da vidis koji sistem imas.

Pa kako da ti kazem zavisi za sta koristis laptop. Ali generalno:

64bit sistem ima brzu prozesnu moc, jer je CPU u mogucnosti da obradjuje 64bitne podatke u jednom koraku, sto 32bitni ne moze, naravno.

dalje 64bitni sistem ima daleko veci adresni prostor, pa moze da koristi daleko vise memorije od 32bitnog koji mze da iskoristi max 3,25GB.

postoje verzije XP, Viste, i Win 7 sa 64bitnim jezgrom.
...

Prema citiranoj poruci, bolje je da snimis 64 bitni sistem (ako ti je procesor 64bitni). Veca brzina obrade podatka, tako da ce i igrice brze da rade. Koji procesor imas? 32bitni ili 64bitni?
 
Poslednja izmena:
A ok.
E ovo sve pitamzato zbogsledeceg.
JHa i moj bratsmo napravili server na call of duty-ju modern warfare i hteli smo da igramo, samo je falilo da se instalira cod i na njuegovom laptopu.
On ima laptop sa slabijim karakteristikama ali ipak bez problema treba tu igru da pokrene
Njeogve karakteristike su:
os:vista 32 bit
procesor:intel dual core 1,8ghz
Ram 1 Gb
Itd...

Zahtevi igrice minimalni:
2,4 ghz
768 Mb rama za vistu
graficka je mnogo,mnogio slabija od graficke koju poseduje laptop.
I call of duty na njegovom laptopu radi, baguje svake pola sekunde, dok na mom cepa.
Moje misljenje je da je to zobg 32-bitnog sistema i zato igrica baguje iako je napisano da je preporucena i za 32-bitnu vistu.
 

Back
Top