Da li je osmi razred laksi od sedmog.

Sta mislite da li je laksi osmi ili sedmi?

To su dve potpuno različite stvari i ne mogu direktno da se upoređuju.

Sedmi razred počinješ kao malo krupniji šestak, koncentracija za učenje ti je nikakva, i ne umeš da razmišljaš, jer ti mozak pokušava istovremeno da razmišlja kao mozak deteta i mozak tinejdžera i onda se skroz pogubi, imaš suprotne porive i u istoj situaciji istovremeno želiš da uradiš dve suprotne stvari

E to postepeno prolazi kako sedmi razred odmiče i onda dođeš sebi, ali su ti ocene do tada uglavnom sve zbrčkane i onda se mučiš da pokupiš znanje koje ti nije ušlo u glavu kada si bio u zbunjenoj fazi. (sa sedmacima je baš divno raditi na kraju školske godine ali na početku kose čupaš, :dash: suprotno od šestaka koji povilene negde u februaru-martu :sad2:)

A kad dođeš u osmi razred onda uglavnom možeš da se koncentrišeš na ono što te zanima i znaš šta hoćeš/misliš u kojoj situaciji. Isto tako imaš mnogo manje želje da ustaneš i skakućeš po učionici (kao što šestaci rade) jer ti je telo veličine i proporcija kao kod odraslog.

Loše strane osmog razreda su naravno što gradivo postaje odjednom mnogo teže i komplikovanije, ali dobra strana je što ti je mozak sada spreman za njega. :super: Dosta vremena se provede i na spremanju prijemnog za srednju školu. :confused:
 
  • Podržavam
Reactions: tix
Sta mislite da li je laksi osmi ili sedmi?

ma kakvi tezi,tad ti je najveca zajebancija i sprdacina,posebno poslednja 2-3 meseca skole a na kraju bar kod mene u skoli je bilo takvo poklanjanje ocena da je to strasno. secam se da je drug koji je od petog konstantno vukao po 5-6 keceva (koji su na kraju skolske godine vecito nestajali kao da ih nije ni bilo) na kraju bio vrlo dobar:eek:
 
8. razred....najbolji i najlepsi u osnovnoj.Najlaksi,dabome...kad ti poklanjaju ocene i ne pisu neopravdane :lol:
Ceka vas zajebancija i samo zajebancija.Nista se ne uci,sa casova bezis kako i kad stignes :zaljubljena:
I dobro,ko se zaljubi onda mu je jos bolje :D
Svi se druze.Svi sa svima fino,svi sa svima super.Prijemni kao da nisam ni imala.Nastavnici nikad bolji nisu bili prema nama...
 
I mene. :)
Pa ja bas i ne mislim da se nista ne uci, ne znam previse mi je to cudno.
Meni 7. nije bio toliko tezak, ali sam manje ucila u odnosu na 6. i normalno da mi je uspeh bio losiji, ali na kraju sam izgurala sve petice. Mene brine mala matura, a osmi kao svaki razred, uci se pa uci., mislim da je do nas. :)


Zavisi u kom se razredu zaljubiš .

Hahah, daa. :) Mada meni je to donelo poboljsanje u skoli. Hahah. :)
 
nije laksi uopste..
gradivo je isto kao i u 7,nije manje,plus ucis za prijemni..
jedino sto je dobro sto ti gledaju kroz prste (ali tek u 2. polugodistu),poklanjaju ocene,i zadnjih par meseci bukvalno bleja na casovima,stalno pustaju kuci :lol:

ne slazem se..:confused:...zavrsila sam 8.i mogu da kazem da je to bio najlaksi razred....:super::super:.....malo se uci...malo pobegnes.:lol:..profesori te ne upisuju.....:lol:
a za prijemni se spremas tek od januara....a mozes i posle.....sve zavisi od toga koliko ti treba da se spremis.....:D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
ne slazem se..:confused:...zavrsila sam 8.i mogu da kazem da je to bio najlaksi razred....:super::super:.....malo se uci...malo pobegnes.:lol:..profesori te ne upisuju.....:lol:
a za prijemni se spremas tek od januara....a mozes i posle.....sve zavisi od toga koliko ti treba da se spremis.....:D:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

e sad najlaksi...pa od 5. nije bio laksi sigurno...
a to zavisi od skole..vas nisu upisivali..a kod nas za minut zakasnjenja neoprvadani..:confused:
 

Back
Top