Srbija će da gradi avio-bazu i vojnu bolnicu u Iraku

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Tri aviona tipa „lasta” isporučena su danas Iraku. Izuzetno zadovoljan ispunjenjem postojećih ugovora u dogovorenom roku i kvalitetu, Irak je zainteresovan da Srbiju angažuje na rekonstrukciji avio-baze, izgradnji vojne bolnice i za isporuku municije svih kalibara - otkriva za „Blic” Dragan Šutanovac, ministar odbrane.


O novim projektima, povratku građevinskih kompanija iz Srbije u Irak i mogućnosti za nastavak vojno-ekonomske saradnje, tokom njegove današnje posete Iraku, srpski ministar odbrane razgovarao je sa premijerom te zemlje Nurijem al Malikijem, ali i sa ministrom policije i načelnikom Generalštaba. Šutanovac ocenjuje da je perspektiva jako dobra, i najavljuje da se nastavlja proširivanje dalje saradnje, odmah po formiranju nove vlade Iraka. Tada će biti moguće i preciznije nastupanje sa procenom vrednosti ovih poslova. Osim toga, najviši zvaničnici zemlje domaćina izrazili su zainteresovanost da započnu proces školovanja vojnika i policajaca u Srbiji. Naglasili su da su odnosi dveju zemalja na visokom nivou upravo zahvaljujući saradnji u oblasti odbrane.


Odbrambena industrija izvezla je na svetsko tržište tokom 2009. godine robu u vrednosti od oko 300 miliona dolara. Zaključila je nove ugovore vredne više od 500 miliona dolara, pre svega sa Irakom, Alžirom i Egiptom.




Opširnije pročitajte u izdanju za petak, 6. avgust 2010.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/201584/Srbija-ce-da-gradi-aviobazu-i-vojnu-bolnicu-u-Iraku
 
Ko ce da kupi laste kad moze da kupi Eurofighter, Mig, F15, Dracken i ostale.

Ne budite smesni.

Ako bi nasa vojska imala pare ni ona nebi.

Pa baš zato što nema para...

Da kupimo nešto kvalitetno borbeno, para nemamo...

Na ovome što imamo ne letimo, jer je letenje na npr. MIG 29 jako skupo...a mi bez para...

Daj onda makar Laste...jeftine su i čas leta je jeftin...bar neka piloti lete u njima...
 
Vidjecete da ce Irak postati ekonomskom silom u skorijem vremenu i da ce razviti u drzavu punu slobode i stabilnosti.Irak je veoma vazna drzava za muslimane jer se tu nalaze svijeta mjesta kao sto je Karbala i Husejnova Dzamija.Znate li da je Irak ranije primao radnike iz Jugoslavije i da ih je placao veoma dobro i da su se ti radnici gradjevinari vracali sa punim dzepom para.E nadajte se da ce tako biti jer Irak ima nafte na pretek samo treba da se pokrene ekonomija i da se ponovo pocne graditi novi Irak.
 
Pa baš zato što nema para...

Da kupimo nešto kvalitetno borbeno, para nemamo...

Na ovome što imamo ne letimo, jer je letenje na npr. MIG 29 jako skupo...a mi bez para...

Daj onda makar Laste...jeftine su i čas leta je jeftin...bar neka piloti lete u njima...

Odluka da se nesto kupi je vec donesena, trebaju jos da rese koji avion i nacin placanja

Mislim na borbene avione
 
Pa baš zato što nema para...

Da kupimo nešto kvalitetno borbeno, para nemamo...

Na ovome što imamo ne letimo, jer je letenje na npr. MIG 29 jako skupo...a mi bez para...

Daj onda makar Laste...jeftine su i čas leta je jeftin...bar neka piloti lete u njima...

Laste cu da popadnu ko muve u bojnoj akciji.

Onda bolje nista nemati.
 
Pa naravno da nece keshom placati, to niko ne radi

Ne znam šta se uopšte razmišlja...ima 5 MiG 29 - ki koje su skoro remontovane...neka kupe od Rusa ili Indijaca još 9, može i polovnih pa remontovanih i 2 dvoseda...izaći će znatno jeftinije, upotrebljivo je više nego dovoljno...i poslužiće sledećih 10-15 godina...dok se ovi koji se sada razvijaju ne pokažu...a dotle ćemo valjda skupiti pare za 2 eskadrile kvalitetnih aviona...
 
Ne znam šta se uopšte razmišlja...ima 5 MiG 29 - ki koje su skoro remontovane...neka kupe od Rusa ili Indijaca još 9, može i polovnih pa remontovanih i 2 dvoseda...izaći će znatno jeftinije, upotrebljivo je više nego dovoljno...i poslužiće sledećih 10-15 godina...dok se ovi koji se sada razvijaju ne pokažu...a dotle ćemo valjda skupiti pare za 2 eskadrile kvalitetnih aviona...

4 MIG-29, ne 5

U opciji su F18, F16, Rafale, Eurofighter, JAS 39 Gripen, i neki od MIG-ova i Suhoja, najverovatnije je da ce biti ruski avion zbog obuke i cene odrzavanja, pa i cene samog aparata.

U slucaju Eurofightera rec je o polovnim avionima

A razmisljaju tj odlucuju o najpovoljnijoj varijanti, bilo je receno do kraja ove godine, pa videcemo ...
 

Back
Top