misteriozna pisma i paketi

N

nina333

Gost
pre neke tri nedelje sam postirala sledeci post:

--- ima negde oko mesec dana od kako je pocelo, jednog jutra postar mi urucuje paket na kojem stoji moje ime. inace vrlo retko dobijam pisma, a kamoli pakete. otvaram paket velicine kutije za cipele, kad u njoj narandzasti papir isecen na rezance i crvena ruza odozgo. na dnu kutije ispod ruze i papira nasla sam kartoncic na kojem su ispisani neciji inicijali.
nekoliko dana kasnije dobijem to sve isto, samo sto umesto inicijala na kartonu pise puno ime i prezime muske osobe, koje se poklapa sa inicijalima iz prvog paketa.
zatim su usledila pisma, na svaka dva do tri dana, dobijem po jednu kovertu koja je prekrasno dekorisana, rucno i svaka se do sada razlikuje. u svakoj koverti se na parcetu neke folije nalazi odstampan broj. do sada sam dobila osam takvih pisama, kada ih poredjam po hronoloskom redu prispeca prva tri broja mi govore da je u pitanju neki 064 mobilni telefon, ocekujem barem jos dve koverte da bi dobila ceo broj. koliko sam uspela da shvatim, izvesna osoba pokusava da u meni pokrene radoznalost (donekle je i uspeo)i tako me navede da okrenem broj. osecam se vrlo cudno u vezi sa ovim. trazim vas savet i volela bih da znam kako bi vi reagovali na ovakvu situaciju.---


u medjuvremenu je doslo do nekih novih pisama, koji bi da podelim sa vama i pitam za vase misljenje. u medjuvremenu mi je stigao predposlednji broj, ali poslednji koji sam dobila je bio malo drugaciji. sledece sto se desilo je (kopirano sa jednog drugog foruma, mrzelo me sve ponovo da kucam):


---koverat je istih dimeznija kao i ostali, malo ne standardan i cini mi se da ih sam pravi. na prednjoj strani moje ime i adresa, a na zadnjoj pise "samo jedna pali". kada sam otvorila kovertu u njoj je jedna kutija sibica i A4 papir koji je popunjen odstampanim brojevima. kada sam otvorila kutiju sibica, sve su vec bile paljene sem jedne. a na svakoj sibici je bio ispisan po neki broj. mislim da je poslednji broj taj koji se nalazi na ne upaljenoj sibici. a onaj papir koji sam dobila je malo cudan, ceo je istampan brojevima samo se u sredini papira nalazi prazna kockica, kao da treba da upisem taj poslednji broj. a sa leve, desne, gornje i donje stranice te kockice ispisani su brojevi koje sam do sada dobila u pravom redosledu. sada imam kompletan broj, ali jos uvek nisam poslala poruku.---

posle nekoliko dana:


--- posle koverte sa sibicama cekala sam nekoliko dana da vidim oce li jos nesto stici, i posto nicega novog nije bilo odlucila sam da mu posaljem poruku. poslala sam mu ono sto mi je SerbianFighter preporucio da saljem, (iskreno... ovo sto saljes je nesto najdivnije sto sam ja ikad dobijala... ali...da li si ti i najmanje svestan koliko me sve ovo na neki nacin plasi.. Ko si ti?) i ubrzo mi je usledio odgovor koji je glasio "Ja sam Mladen. Ima ih mnogo sa tim imenom. Ja sam samo jedan od njih. Ali opet, i nisam, zato sto sam drugaciji od svih njih. Ne poseban, ali drugaciji". tu sam se nasla u velikom znaku pitanja i posle nekoliko trenutaka stize jos jedna poruka koja glasi "da li zelis jos da se igras?". nisam odmah znala sta da mu odgovorim, ali rekla sam sebi valjda je bezopasno i poslala mu potvrdan odgovor. posle toga nista vise nije pisao, a ni ja nisam pokusavala da ga zovem. par dana kasnije dobijam prvu kovertu posle poruke koju sam mu poslala. sada onaj A4 papir sa odstampanim brojevima dobija znacenje. u toj prvoj koverti sam dobila mali plan grada u kojem je rucno iscrtan, od prilike precnik jednog kvadratnog kilometra prostora, gde je moja ulica u samom centru te mapice. mapa je podeljena na male kockice gde su sa leve i gornje strane ispisani brojevi, a u tacno 22 kockice (ovaj broj je simbolika) se nalazi po jedna tackica koja oznacava neki objekat na toj mapi. sa tom mapom sam dobila parce paus papira koje po dimenzijama i jos nekim strelicama odgovara onim odstampanim brojevima iz prethodnog pisma, na tom pausu su iscrtana dva mala kvadratica, sa desne strane jednog pise "gore" a sa desne strane drugog pise "levo". a na dnu tog parceta papira je pisalo "u kiosku se nalazi kesa sa jednom kutijom, idi tamo, pitaj za nju i dobices je". kada sam stavila to parce pausa na papir sa brojevima dobila sam koordinate tog kioska na mapi tako sto su dva kvadrata opisala dva posebna broja pored kojih je pisalo "gore" i "levo". kada sam videla koji je kiosk u pitanju iznenadila sam se jer je taj nedaleko od mog stana u kojem redovno kupujem cigarete, i znam zene koje rade u njemu. nisam odmah znala sta da radim, da li da idem ili ne, bojala sam se da me ne ispali, da trazim a da ustvari nema nicega. ali posto znam zene iz kioska otisla sam. kada sam dosla pred kiosk vidim da je ova mladja danas u smeni i nekako mi bi lakse da trazim. pitam ja nju da li ima nesto za mene u kesi koju je ostavio neki decko. tu ona meni da kesu i kaze kako je jos juce ostavio, pocela sam sa njom neku pricicu, mrzelo me je da joj pricam celu situaciju u detalje vec samo u kratkim crtama i izmedju ostalog, pitam ja nju da li moze da mi opise kako je izgledao, rekla mi je samo da je bio pristojan, da je crn i da ima kracu bradu. e sad, sta mi je to ostavio u kesi? ono sto me je iznenadilo su dimenzije te kutije u kesi. sirina je 22cm, duzina 12cm i dubina 7.5cm. ovo sam slucajno uzela da izmerim kako bi vam sve detaljnije opisala. te dimenzije simbolisu moj rodjendan, odnosno 22 decembar, ali 7,5 ne znam sta predstavlja. posle toga sam uzela i izmerila koverte, istih su dimenzija kao i kutija (22x12). ne verujem da je ovo slucajnost. kada sam otvorila kutiju iz kioska, na unutrasnjoj strani poklopca je pisalo "treba ti cekic" a u kutiji cetiri oraha koji su bili pricvrsceni kartonskim pregradama. kada sam ih izvadila iz lezista delovali su mnogo laki, pokusala sam rukom da ih otvorim, ali ipak mi je trebao cekic. u prvom orahu koji sam razbila nasla sam lepo savijenu bugarsku novcanicu od "10 Leva", a u drugom orahu je bila isto tako ispresavijana etiketa od soka "7 UP". jos jedna koordinata na mapi, 10 levo - 7 gore. treci orah kada sam razbila dobila sam papiric na kojem je pisalo "opet u kiosk, ceka te kesa sa kutijom", a cetvrti orah je bio obican orah sa sve semenkom unutra. nasla sam na mapi i ovaj drugi kiosk u koji sam trebala da odem, ovaj je bio malo dalje nego prethodni, ali svejedno odmah sam otisla. kada sam stigla razocarah se jer je kiosk bio zatvoren, proslo radno vreme. jedva sam docekala jutro, probudila sam se mnogo ranije nego obicno i odmah otisla. stigla, pitala i covek mi dade kesu ali sada sa malo manjom kutijom, dimenzije kutije su drugacije, i nisam uspela da ih povezem sa necim poznatim (15cm x 12cm x 11cm). skidam poklopac, i opet sa unutrasnje strane poklopca pise "neka svaka strelica nadje para". prvo da kazem da je kutija iz dva nivoa, koju deli parce kartona koji ima dimenzije baze kutije. u tom prvom nivou vidim 4 ping pong loptice, svaka ima po jedan broj ispisan na sebi i po tri strelice ciji se vrh zavrsava tacno na onom spoju dve polovine ping pong loptice. strelice na svakoj loptici su razlicito rasporedjene, na jednoj su skoro jedna pored druge, na drugoj su razmaknute jedna od druge, treca drugacije, kao i cetvrta. kada sam izvadila karton koji deli kutiju na dva nivoa, videla sam 4 rupe (2 gore i 2 dole) koje odgovaraju lopticama. sa desne strane gornje dve rupe pise "gore", a sa desne strane donje dve rupe pise "levo", ovako:

o o gore
o o levo

oko ivica te cetiri rupe, iscrtane su strelice koje pokazuju ka sredini rupe, tri strelice po rupi, svaka razlicito rasporedjena. raspored strelica na jednoj loptici se podudara sa rasporedom strelica na barem jednoj od rupa, kada sam svaku lopticu stavila u odgovarajucu rupu strelice su se poklopile. imala sam jos jednu kombinaciju na mapi. nisam znala da li je opet kiosk jer mi ovog puta nije nista napisao, ali to mesto opet nije bilo daleko. otisla sam, i bio je kiosk. nije mi napisao ni sta da trazim, pretpostavila sam isto kao i pre, to sam i uradila (necu da vam pricam koliko sam se ustezala da pridjem). opet isto samo sto je sada kutija bila mnogo manja. nisam odmah otvorila, pozurila sam kuci da bi to uradila. kada sam stigla i otvorila, u kutiji je bio sam jedan kljuc. nije bilo nikakve poruke, broja, slicice, nista. pregledala sam sve ali nista nisam nasla. prosla su dva dana od njega nema ni pisma ni poruke. posaljem mu ja poruku na mobilni "sta sa kljucem?", opet nije bilo odgovora, nekako se nakanem da ga nazovem medjutim, nedostupan. i eto jos uvek cekam, ali od njega nema glasa i ne znam sta dalje da radim. cekam.---
 
Nina,
jako mi je zanimljivo sve to sto ti se dogadja.
Super je sto si prihvatila tu njegovu igru - i ja bih isto uradila na tvom mestu.
No risk - no fun!
Mladena je inspirisao film "Amelija Pulen" ... to mi je bila prva asocijacija.
Mislim da je taj lik nesto posebno i da trebas da istrajes u igri do kraja.
Kontam da je bezopasan... mada ne mora da znaci.
100% ce ti u najskorije vreme stici uputstvo u vezi sa kljucem ...
Ja ti savetujem da povedes nekog sa sobom, barem da bude u blizini - NIKAD SE NE ZNA!
Budu pazljiva, promisljena ... ako osetis da "nesto smrdi", obrati se nekome za pomoc.

Najiskrenije se nadam da tip nije neki PSIHO i da ce tvoj film imati isti zavrsetak kao i film Amelija Pulen. HAPPY END!

Srecno... i znaj da si posebna cim se lik toliko potrudio.
Svaka mu cast....

I OBAVEZNO JAVI STA SE IZDESAVALO...
MNOGO ME INTERESUJE KAKO CE SE SVE TO RAZVIJATI!

PAMET U GLAVU!
 
Slazem se, mora da si posebna, ali izgleda da je i on poseban...Pitanje je samo da li je poseban lik ili poseban psihopata. Ili posebno zaljubljen u tebe.
Posto sam prilicno sujetna, meni bi verovatno sve to veoma godilo i bila bih radoznala do kraja, ali ne znam da li je to bas pametno. U svakom slucaju, sta god da odlucis, budi vrlo, vrlo oprezna. GOOD LUCK
 
eto, i konacno covek nadje orginalan nacin da sa nekim stupi u kontakt, salje cvece, pisma...
a vi PSIHOPATA.

trebao je da parkira svoj BMW ispred njene zgrade, da okazi zlatan lanac i da je time impresionira.

a posle se zalite kako su to muskarci izgubili smisao za muvanje itd...
(ovo je bilo za ostale)


ti nato (tako li bese) pokusaj da predvidis sledeci korak, poenta je u tome (ne, nemoj ici od kioska do kioska...). iz tvoje price sam ukapirao da se krug lagano suzava. pokusaj da dokucis gde je prostorija koja se otkljucava tim kljucem.
srecno
i obavestavaj nas o razvoju dogadjaja
 
evo mene
necete mi verovati sta se danas desilo.danas je bio dan kao ni jedan do sada. izasla sam jutros iz kuce, i krenula ka fakultetu da prijavim ispit za septembar. stigla do faksa, srela koleginice iz klase, prijavile ispite i na kraju sele u dvoriste fakulteta medju ljude, da popijemo kafu i zapalimo po cigaretu dok se prepricavaju dogodovstine sa letovanja. o pismima njima nisam pricala, jer sam sumljala da je neko iz moje blizine bio raspolozen za zajebanciju, pa cak i one (iako sam znala da one ne bi mogle tako nesto smisliti i sprovesti u delo). pola sata kasnije drustvo se razilazi, a ja ostajem sama sa jednom dobrom drugaricom i naravno nastavljamo sa pricom. u toku naseg razgovora zazvoni mi telefon, pogledam ko je, kad ono on (memorisala sam ga kao psihopata). javim se, on se predstavlja i kaze mi nesto u fazonu "vidim da si uzela kljuc, da li te interesuje sta otvara?", i tako cekam da kaze jos nesto, ja cutim, a scre mi kuca ko ludo. tu se malo uspanicim, nisam ocekivala da ce zvati to da me pita, i kazem mu da mi odmah kaze jer ta njegova igra vec predugo traje. malo glupo, ali sta da radim. a on mi odgovara od prilike ovako "sada cu da ti kazem nesto, znam da nece mnogo da pomogne, ali nemoj da se uplasis kada te za koji trenutak budem nesto pitao, ok?". ja mu potvrdim kazem ok, i pomislih u sebi sta to moze da me pita i da me uplasi. i opet tisina, nekoliko sekundi nista, kazem halo, ali nista, nije prekinuo vezu ali nista se ne cuje. tek oko desetak sekundi kasnije, prekide se veza. i nista, pomislih valjda ce da zove opet, otkud znam. sedam nazad na klupu pored drugarice sva zbunjena. palim cigaretu, i gledam lika odnosno kolegu sa faxa kako izlazi iz zgrade i ide ka meni. dolazi do klupe na kojoj sedimo nas dve i seda pored mene (do ovog trenutka ja jos ne kapiram sta se desava). okrece glavu ka meni, i kaze "nemam nameru da te plasim, ali zivo me interesuje da li su ti se svidele ruze?". ne da sam se u tom trenutku usrala, vec znate onaj osecaj kao da vam srce stane i celo telo vam se oladi iako je napolju 35 stepeni. skamenila sam se, ne mogu ni da zamislim kakvu sam facu napravila. skrecem pogled ka njemu i ne mogu da verujem sta se desava. znaci lika znam samo iz vidjenja, nikada se nismo upoznali niti pricali. i gledam ja njega sva izbezumljena i kaze mi kako me je upozorio da ce me sledece pitanje verovatno uplasiti, nisam nesto mnogo obratila paznju sta govori i prekinem ga sa recenicom "ne seri da si svo to vreme bio ti?", a on samo klimnuo glavom. tu ja pocnem sa pitanjim kako zna moje ime, gde zivim, i zasto je to uopste radio. njegovo objasnjenje je bilo, rekao je da mi je ime znao jos odavno, jednostavno je pitao nekoga, odmah sam ga pitala koga, medjutim nije znao ili nije hteo da mi odovori. adresu mi je saznao tako sto je otisao do sekreterijata fakulteta i uz odgovarajucu pricu su mu dali sve podatke, svasta. u tom trenutku sam pomislila da me je pratio do ovde, to sam ga i pitala, medjutim poricao je, rekao je da je to bila slucajnost ali kada me je video hteo je da iskoristi situaciju. kada sam ga pitala zasto je to radio na ovaj nacin, rekao mi je, kada me je prvi put ugledao nije nista hteo da preduzima jer je znao da sam u to vreme bila sa nekim u vezi. kada je od nekoga saznao (zivo me interesuje ko bi to mogao da bude) da medju nama vise nema nicega, nije me vidjao jer je bio kraj godine, te se na ovo odlucio. zbog toga sto sam ga toliko impresionirala kada me je prvi put video, nije mogao da me izbrise iz secanja odlucio je da se malo poigra, i da ovo sto mi se desilo sigurno nikada necu zaboraviti, i kada god se budem setila ovih nekoliko nedelja, seticu se i njega. izvinio mi se sto je sve to blio malo spooky, da nije imao nameru da me mnogo plasi i da bez straha ne bi postigao zeljeni efekat. ovo sam napisala je sve od prilike po secanju, ali tacno se secam sledecih reci koje je na kraju rekao, "nadam se da neces sve ovo zaboraviti, jer ja tebe sigurno necu". u tom trenutku je pogledao na sat, rekao da mora da ide, izvinio se jos jednom, okrenuo i polako otisao. u to trenutku nisam znala sta da kazem, ali svakako nisam htela da potrcim za njim ili da ga zovem nazad. desetak minuta kasnije setim se da ga u svom tom prepadu nisam pitala cemu sluzi kljuc. dvoumila sam se da li da ga okrenem odmah ili ne. moja znatizelja je prevladala i nekih pola sata kasnije, naravno nazovem ga. nije bio nedostupan, kada se javio odmah sam ga pitala, a on se samo nasmejao i rekao da kljuc otvara katanac jednog ormarica na faxu koji je na vratima imao nacrtan jedan znak koji se ponavljao na prvih deset pisama. posto kljuc u tom trenutku nisam imala kod sebe, danas nisam mogla da odem, a i nisam bila sigurna kako je znak izgledao.
 
zaboravih da napisem da sam se u toku dana setila kako sam Mladena vidjala kako prica sa jednim deckom kojeg znam iz srednje skole,
cak mislim da je sa njim na istoj godini i u istoj klasi. kasnije kontaktiram sa drugaricom iz srednje koja ima broj telefona tog decka,
ona mi da telefon okrenem ga medjutim nije bio kuci. ostavila sam mu poruku, i sada cekam da mi se javi.
 
Idi sutra OBAVEZNO do faxa i pogledaj sta se nalazi u ormaricu !!!
Ujutro, cim ustanes!
I javi sta si pronasla... :)

Znala sam da lik nije psihopata i bila ubedjena da ce sve super na kraju ispasti.
Sta ces ti sada sa njim?
Sve je na tebi ...

Ja bih ga zaprosila, bez razmisljanja! :)

Obavezno ga kontaktiraj, druzi se sa njim... ako ne i nesto vise!
Ja glasam da se skontate! Navijam za to...
Sve je tako divno pocelo. On je tako divan i originalan.
Skroz mi je povratio veru u muskarce...

NINA, ne ispustaj ga !!!!

I DA! Obavezno obavestavaj...

UZIVAAAAAAJ!
 
E ]ebiga, ja tek sad mislim da je psihopata. Sto bi neko nekom drugom pravio crteze po mozgu koji ce trajati ceo zivot :?: A da njega lepo uhvati jedno 6 riba i da ga iztetovira po licu sta se najmanje nada. Cisto kao izraz ljubavi :twisted: .
Ja bi ga malo posmatrao, cisto da se uverim da nema neke do bola tikove :evil: :twisted: :evil:
 
sta studiras????

ne znam... ja bih ga se ipak uplasila... mislim, imala sam isqstvo da je jedan tip na kvarno dobio moj telefon, setao pored gybe, zvao 988. kad sam skapirala da nije dobio moj telefon ni na jedan NORMALAN nacin, izbacila sam ga iz svog zivota...

mislim, mogao je i sa manje savrsenih forica da ti pridje... ako je vec zeleo da se igra, mogao je sa malo manje perfekcionizma da pristupi problemu...

opet sve zavisi od tvoje profesije... mislim, ako ti je cim za fax, pomisli na to da mi ni ne znamo tvoju lokaciju... ni da li studiras u svom gradu ni...

mislim, gledaj i na ovaj nacin: vas dvoje se spetljate i opet se baci u neku takvu akciju /ne muvanja neke ribe, nego se 100% posveti tim proracunima i maketama/ zar ti ne bi bio cim?
 
e danas sam skroz zaboravila da je subota, isla sam do skolice i bezveze izgubila vreme. bila zakljucana kapija i nisam nista uradila.

da ga zaprosim? pa cekaj ne znam bas da li je to toliko pametno u ovom trenutku :). ne bi ja jos da ga zovem, barem dok ne saznam nesto o njemu. onda cu i da razmislim, da vidim sta on hoce i sta mu je cilj. da ga istetoviramo po licu. :)nije lose.
studiram na primenjenoj, kao i on. izgleda prilicno simpaticno, smedja kosa, smedje prilicno simpaticne oci, ima bradu (ne stoji mu lose, ali bolje bi bilo bez nje), i malo je visi od mene.
 
Divna inspiracija Amelijom i Sofijinim svetom, na svoj, orginalan i kreativan nacin... i dovoljno hrabrosti da se sprovede u delo...
"Mirisalo" mi je od pocetka na primenjene ili arhitekturu, sva ta kolicina detalja, posvecenosti, rucne izrade...i, kad se sagleda u tom kontekstu, uopste ne mislim da je decko psihopata, samo je romantican, inventivan i istrajan... dobro i za njega, i za njegovu profesiju, a sto da ne - i za tebe...
Nas je problem sto smo toliko nepoverljivi, sto odmah mislimo na najgore...Ovo zaista vraca veru da se lepe stvari desavaju tu, oko nas...
Jos ako mozes da ga ispratis u igri, onda je to zaista sjajno...
 

Back
Top