Digitalna Kamera - Izbor ?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Digitalna Kamera - Izbor ?

Početnik cowmilk (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Digitalna Kamera - Izbor ?

Pozdrav
    Kupio bih digitalnu kameru , pa me zanima koja je bolja od sledece dve :

Praktica: DVC 5.1 HD ili Toshiba Camileo s20

nzm nista o kamerama , ako sam promasio forum sry

hvala

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Digitalna Kamera - Izbor ?

I ja bi da kupim neku dobru kameru ali da bude oko 25% profesionalna.

Ističe se Vlada80-Nis (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Ne znam u nizem rangu sta da preporucim ali u profesionalnom, sigurno Sony. U nizem bi mogao Canon da dodje u obzir.
    Kupovati HD kamere je jos uvek rano ali ko zeli, zasto da ne. Malo ce pozuriti jer ce na kraju opet sve da ide preko DV AVI ali....za neko vreme ce se isplatiti.
    Practica i toshiba mi nisu poznate ali ih u vecem rangu nema tako da ne verujem ni da su u ovom manjem nesto preterano dobri.
    Opet kazem, Canon sa DV AVI kasetom od nekih 14000 dinara ce biti odlicna opcija....no, odluka je na vama.
    ....DON'T KNOW......

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislis da je SONY bolji od CANON-a ? Moracu to da uzmem u obzir prilikom odlucivanja jer kako razumem SONY je profesijalna camera a meni bas netreba tako nesto. Da je malo profesionalna moze ali ne 100%.
    CANON bi onda mogao da bude resenje jer nije 100% profesionalna i valjda moze da se bira da bude 10, 20, 50, 70... postoprofesionalna kome kako odgovara.
    Moram jos o tome da proguglam da tacno vidim sta je sta, ali je mali problem sve je na engleskom.

Ističe se Vlada80-Nis (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Kamere se obicno dele na amaterske i profesionalne a one se dalje dele na klase. Koliko para, toliko i muzike Zbog cega kupujes kameru? Ako je radi kucne upotrebe, mozda snimanje nekih klipova...onda ti je Canon odlican izbor i kao sto vec napisah, ta kamera bi trebala da kosta nesto preko 14 000 dinara. Ja sam svoju polovnu platio 9 000 dinara i prezadovoljan sam. Imas i neku jacu amatersku klasu (koja mozda odgovara tvom opisu od 25% profesionalne) ali njima se nisam bavio jer mi ne vrse nikakvu funkciju. Ako ti kamera treba zbog nekog ozbiljnog rada, onda ne mozes da prodjes ispod 40 000 dinara i to polovnu da kupis a ako zelis nesto novije, to je onda od 120 000 dinara pa nagore.
    Zavisi koliko para imas i zbog cega je kupujes, sta ces snimati.....
    Poslednji put ažurirao/la Vlada80-Nis : 20.08.2010. u 11:45
    ....DON'T KNOW......

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •