Instalacija Win Xp na laptop
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Instalacija Win Xp na laptop

Zainteresovan član red boy (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Instalacija Win Xp na laptop

Kupio sam laptop, i pravio je problem prilikom instalacije win xp ( hocu bas taj os)
    Iskljucio sam AHCI, u BIOS-u, i odradio instalaciju. Cuo sam da posto je iskljucen AHCI, da ce mi sporije raditi komp. Interesuje me koliko sporije, da li trebam da ga ponovo ukljucim... tacnije da li sam dobro uradio sto sam na ovaj nacin instalirao win.. Planiram da stavim i Linux, pa racunam da je tad bolje da je ukljucen AHCI,???

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Re: Instalacija Win Xp na laptop

Citat Original postavio red boy Pogledaj poruku
    Kupio sam laptop, i pravio je problem prilikom instalacije win xp ( hocu bas taj os)
    Iskljucio sam AHCI, u BIOS-u, i odradio instalaciju. Cuo sam da posto je iskljucen AHCI, da ce mi sporije raditi komp. Interesuje me koliko sporije, da li trebam da ga ponovo ukljucim... tacnije da li sam dobro uradio sto sam na ovaj nacin instalirao win.. Planiram da stavim i Linux, pa racunam da je tad bolje da je ukljucen AHCI,???
    Ako ponovo ukljucis kontroler, onda ti nece raditi sistem (bar kod mene nije htelo da radi). Razlika u brzini je skoro zanemarljiva, tako da je bolje da ostavis tako kako jeste. Mislim da nece biti problema da se snimi i linux.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Instalacija Win Xp na laptop

Citat Original postavio red boy Pogledaj poruku
    Ako uključiš ACHI može se desiti da ti poplavi ekran, odnosno da nemožeš dignuti sistem...

Slične teme

1. Instalacija windows xp sp3 na LAPTOP IBM
    Autor waterpolista u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 23.01.2010., 17:52
  2. Instalacija OS sa HD?!
    Autor Lence u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.07.2007., 13:18
  3. Instalacija XP-a
    Autor Uragan83 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 6