prijateljstvo (i to je ljubav, zar ne)

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Ako ikada budeš daleko od mene,
toliko daleko da ti više ne mogu stegnuti ruku i
pričati šta mi se dogodilo prošle večeri,
Ako se budeš smejala sa nekim drugim ljudima
i ako svi telefoni odjednom ogluve
Molim te;
jednom velikom suzom
i jednim strasnim bolom
Pamti...
Čuvaj u svojoj lepoj glavici
i u svom velikom srcu
sve teške trenutke kroz koje smo zajedno prošle
i sve boli koje su pokušale da nas slome,
ali NISU...
Sve lepe stvari kojima smo se radovale
sve iluzije o životu kao o bajci
i prinčeve na belom konju,
koje uzalud i sada čekamo;
sva pijanstva i lude provode.
Pamti...
Sve ludosti naše,
i snove,i suze,i smeh,
sve zablude i nepromišljenosti
i lutanja kojima smo našle cilj
i jedno veliko prijateljstvo;
I pamti sve naše ljubavi
zbog kojih smo ubijale tugu u alkoholu
i imale nemiran san
i patile,i plakale.
Sećaj ih se sa osmehom na licu
jer to je život.
I znaj,
Moja ruka je uvek tu kada ti zatreba oslonac,
moje rame je tvoje kad ti se plače,
i ženska ćud je tu da ogovara i psuje
onda kada je potrebno.
U svako doba,na svakom mestu,
bilo kada,bilo gde,
ja sam uvek tu negde,
makar samo kao dobri duh koji te prati i podseća
da nikada nećeš biti sama.
Ja sam uvek tu za tebe...
 
kojote:
...LJUBAV se pise kao PRIJATELJSTVO.
Zbog NJEga sam spreman da umrem. Uvek.
Ne razmisljam. Znam.
"NJEga" - dakle - ne zbog odredjene osobe muskog ili zenskog pola. Vec zbog - PRINCIPA (ta LJUBAV, to PRIJATELJSTVO). Priznajes da bi umro radi principa. Ali, postoji li u tvom zivotu ijedna STVARNA osoba (osim one jedne 8) ) na ovom svetu koja postaje deo tog principa? Koja je sinonim za LJUBAV? Za PRIJATELJSTVO?
:?
 
Pravo, pravcato PRIJATELJSTVO je najdivniji vid LJUBAVI.
Iza njega ne postoje nikakvi skriveni motivi i koristoljublje.
U njemu nema LAZI.
ISKRENO JE.
Istinski je INTIMNO.
NE OSUDJUJE vec RAZUME.
ODANO je.
Uvek je tu, za nas i mi za njega.
U prijateljstvu za mene vaze viteski kodeksi.
Desavalo mi se da budem vitez i kad neko to nije zasluzio. To je situacija kad si dosledan u principu i u sustini nije bitna osoba za koju nesto radis. Jednostavno dosledan si samom sebi.Koliko god to sa strane izgledalo nekom pogresno.Postoje ljudi koji mogu da da racunaju na moje prijateljstvo iako su bili slucajni prolaznici u mom zivotu. Postoje i oni drugi koje smatras prijateljima, a onda padnu na ispitu iskrenosti i odanosti na najgluplji i najtrivijalniji moguci nacin. Al' sve je to sastavni deo zivota.Ne kaze se zalud, da je PRAVIH PRIJATELJA malo.Za njih cu sve da uradim!
Ali nekad i onim PRAVIM prijateljima treba OPROSTITI.
A u PROVOD mogu sa svakim! :wink:

 
Da, to sam htela da čujem...
Koliko vam se prijatelji i prijateljstvo podrazumeva, dok razmišljate o Ljubavi sa pravim, ili pogrešnim ljudima? Koliku pažnju posvećujete Prijateljima kada ste sami, a zaboravljate ih kada ste u vezi? Ko je uvek tu da vas teši, ili posavetuje, ima li nešto vrednije od PRIJATELJSTVA?
Koliko se trudite oko prijateljstva, koliko pokazujete prijateljima da ste uvek tu za njih, da su jako važan deo vašeg života?
Nije li prijateljstvo važnije od SVEGA? Nije li to viši stepen ljubavi od ovog o kome najčešće pišemo, patimo, razmišljamo?
 
Trenutno sam u fazi patnje jer sam izgubila jako finog dečka(kao prijatelja, da ne bude zabune) jer su se moja i njegova verzija prijateljstva jako razlikovale. ja sam mislila, i još uvek mislim, da su mi prijatelji oni koji me vole onakvu kakva sam, oni koji mi prvi ukažu na moje greške, pre nego se uvalim u veće, i koji mi ono što kod mene ne vole kažu u lice ne bih to popravila. I naravno, ono što se podrazumeva, podržavaju me , vole i pomažu kad mi je loše. A on misli da su mu prijatelji oni koji mu uvek , i samo, govore da je divan (iako ga neviđeno ogovaraju, i kod mene, kad nije tu). Meni je sad jako krivo jer sam mu rekla neke stvari , pa sad neće ni da mi se javi, možda bi bilo bolje da sam ga i ja ogovarala iza leđa, umesto da mu kažem u lice. Kakvi su vaši prijatelji? Vama slični ili različiti od vas? Šta najviše cenite kod prijatelja?
 
For being there when I need you and standing beside me...
For listening without judging, and knowing without asking...
For keeping even the tiniest secrets safe...
For making me laugh, encouraging my dreams and loving me as I am...
And most of all, for being you...
I thank you, my wonderful supportive friend!


36_3_9.gif
 
Хмммм..сви ми нешто звучите сладуњаво...
Да се разумемо, мојих 7-8 најбољих пријатеља ( ПРАВИХ пријатеља! ) су то већ више од 20 година...али не идеализујем ни њих ни наш однос!
 
TOMAX:
Hellen:
Хмммм..сви ми нешто звучите сладуњаво...
Да се разумемо, мојих 7-8 најбољих пријатеља ( ПРАВИХ пријатеља! ) су то већ више од 20 година...али не идеализујем ни њих ни наш однос!
Zato što si ružna... :lol: :lol: :lol:

Хоћемо ли икада од тебе чути ишта смислено? :roll:
 
Ebo te, ne mogu da verujem da neki ne razlikuju ljubav od prijateljstva...muskarca od zene...omg! :roll:

Mislim da razumem Mackicu sta je htela da kaze...ali pogresno si postavila temu.
Prijateljstvo nije vaznije od ljubavi. Ali treba prvo znati sta je ljubav a sta prijateljstvo. To su dve razlicite stvari. Prijateljstvo jeste preduslov za ljubav. A jedina zajednicka tacka je da ih cenimo i postujemo i da su nam bitni. Ali ljubav meni podrazumeva i jake emocije i seksualni nagon, a prijateljstvo ne. Razgranici ljubav i prijateljstvo i onda postavi temu ili o jednom ili o drugom a ne konfuzno o oba dva odjednom spojeno.
 
Bas interesantna tema! Razmisljala sam da ja postavim takvo pitanje ovih dana.
Omo sto me zanima je kako znate da vam je neko dobar prijatelj? Da li mozete puno da ocekujete od nekog ko vas povremeno ispali bez velikog razloga ili vam napravi scenu u drustvu? Ja mislim da ne. Ako neko radi takve stvari, time pokazuje da nema postovanja prema vama. O.K. je cuti istinu o sebi od prijatelja, ali kada to preraste u stalnu kritiku zapitam se da li je to sto slusam od svog "prijatelja" konstruktivna kritika ili nadmetanje. Ja mislim da takve stvari treba oprostiti, ali ne i zaboraviti(bar je meni tesko da zaboravim). I da li ima smisla nekome stalno stavljati da znanja da vam smeta ovo, pa ono? Mislim da je bolje takve ljude drzati malo po strani ako vec rade toliko stvari koje vas zamaraju.
Ovih dana sam prestala da se druzim sa jednom drugaricom. I bilo je slicno kao da raskidam sa deckom. Stavljala sam "u glavi" razloge za i protiv za druzenje sa njom i na kraju odlucila da je bolje da se distanciram od nje. Mozda sam suvise stroga(zato i nemam puno prijatelja), ali stvari koje sam nabrojala mi je tesko da tolerisem.
Sta vi mislite o tome?
 
shar,
tacno je kad kazu da prijatelje mozes da biras za razliku od porodice.zato sebe ne treba obavezivati prema pogresnim ljudima.ali,ako se vec duze vreme druzis sa tom devojkom,razmisli zbog cega je to tako.razmisli i o uzroku zbog kojeg ti sad smetaju neke njene osobine:da li je to zato sto se ona zaista promenila ili zato sto ti imas trenutne "bubice" pa ti sve smeta i ocekujes vise razumevanja od nje.razmisli jako dobro.jer moze ti se dogoditi da za koju godinu drugarice budes mogla da izbrojis na prste jedne ruke budes li tako sklona kritici.sto i nije tako lose ako nisi preterano druzeljubiva i ako zelis da budes okruzena iskljucivo osobama s kojima se bas odistinski uzajamno postujes.ja to,onako,dobronamerno...i iz iskustva :wink: :P
 
@ Pera
Ovo je tema o prijateljstvu, ne znam zašto kažeš da nisam razgraničila :? Zato što kažem da je prijateljstvo - ljubav? Pa, naravno da jeste, ja svoje prijatelje VOLIM!
Uostalom, ne znam sa čime si ti šta povezao i kako si zaključio da sam pogrešno postavila temu, tema je postavljena još u oktobru.

Ti pričaš o ljubavi kao jedino mogućoj između muškarca i žene, i to sa sve još sexualnim nagonom. I ne misliš da postoji još neka vrsta ljubavi? Majke pričaju o ljubavi prema deci, a ja eto u ovoj temi pričam o ljubavi prema prijateljima... Tako da nikako ne mogu da se složim sa tobom da su prijateljstvo i ljubav dve različite stvari.

I, OK, ja nemam prijatelje po 20 godina, iz jednostavnog razloga što imam tek 24, a tek 14 god. živim ovde gde živim.

I verujem da su prijatelji važniji od momka/devojke; oni dolaze i odlaze, a prijatelji ostaju. Verovatno je drugačija priča kad momak ili devojka postanu muž ili žena; onda već pričamo o porodici, za sada, ovako, glasam za prijatelje :P
 
Da slazem se sa tobom da postoje vise vrsta ljubavi. Na primer:

1. Ljubav prema osobi suprotnog pola - prava ljubav
2. Ljubav prema prijatelju
3. Ljubav prema deci
4. Ljubav prema domovini ili zavicaju
...itd

Kako si i ti sama primetila.

Ali to su ipak razlicite stvari. Vrlo razlicite. A babe i zabe se ne mogu porediti.

Mozes porediti prijateljsku ljubav prema dve razlicite osobe. Ali porediti ljubav prema prijatelju i prema detetu je suludo. Zato kazem da si pobrkala pojmove, i da si trebala precizno da kazes o cemu se radi...ok sad vidim da kazes da je rec o prijateljstvu....
 
ja mnogo volim mog najboljeg druga.
zato sto mi je uvek pri ruci,i ako imamo porodice i decu,i muza/zenu.
cesto se posvadjamo,pa ne govorimo par dana,a to nas muci.odrasli smo zajedno,sve tajne znamo.
on mi je drzao strah noc pred vencanje.on mi je pomogao kada sam se selila,on me slusa kada mi je tesko,njega zovem kada nesto treba da se usrafi,jer ako bi muza cekala nacekala bih se.
nemam pojma zasto ali ga volim.i njegovu zenu,mada bi joj siju zavrnula kada ga iznervira,i njegovu blesavu sestru,isto /siju...i njegovu decicu.preslatke klince!
i tako.on zna da ga volim i da samnom moze da pravi gluposti,da mu je oprosteno,djubre jedno.
 
Ako u naslovu teme, koji je - PRIJATELJSTVO nije precizno određeno o čemu se radi :shock:

Samo sam htela da malo pričamo i o toj 'vrsti' ljubavi, jer mi se čini da je nepotrebno i nezasluženo zanemarena...

Evo, ja na primer, baš dugo vremena nisam imala pravih prijatelja. Imala sam najbolje drugarice u školi, naravno, ali tek u poslednjih nekoliko godina mogu za nekoliko osoba da stavim ruku u vatru, jer znam da bi i oni to učinili za mene. I to me čini jako srećnom, mislim da znam da cenim to što imama, valjda baš iz tog razloga što nisam imala uvek.
 

Back
Top