Pitanje
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Pitanje

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pitanje

da li preporucljivo nama sa zapada npr. njemacke kupiti stene na balkanu!? Zanima me maltezer ili Mops, posto se krecu!?

I jeli se treba paziti od koga kupiti imali tu neka evidencija o osobama koje se bave uzgajanjem rasnih psima?

Da se razumijemo drugarica je kupila na zapadu matezera i stene je platila 1200 eura.

Opet ovamo sam pratila jednu reportazu gde su pokazivali kako se u poljskoj uzgajaju pa sam se zgrozila to je vise produkcija i patnja zivotinja ko je kupio samo je sebi nabavio probleme jer su stenda cesto tesko bolesni i potrebna im je ne rijetko operacije i lecenje i pitanje je hoceli preziveti! Dakle uslovi su grozni!

Da li je pametno sa prostora bivse juge nabaviti stene ili je bolje da kupim u njemackoj!?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Podrazumevano Re: Pitanje

Au covece koja cifra..cudi me da shverc ljubimaca nije uzo maha
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Au covece koja cifra..cudi me da shverc ljubimaca nije uzo maha
    Nije uzeo maha jer je razlika u Ljubavi prema zivotinjama!

evo pogledaj ovde to su ljudi koji imaju svoje websajtove i koje pokazuju princip uzgajanja

http://www.malteser-welpe.de/malteser_welpe/malteser-hobbyzucht.html

dakle tu nema kartonske kutije i neki mracni podrum!

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

bilo ih je sto su kupovali u poljskoj pa su cesto morali veterinari da uspavaju stene jer je bilo bolesno do te mjere da nisu mogli da spase!

Primećen član evocati (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Mozes kupiti i ovde, jesu cene nesto nize ali mora se prvo dobro raspitati. Dolaze ljudi ovde po pse imamo i mi kvalitetnih pasa i odgovornih odgaivaca ali na zalost i mnogo mutnih likova poput Poljaka.
    Meni je konkretno prosle godine dosao covek iz Hanovera po stene, ali ni kod mene nema kartona i podruma .

Poslednji put ažurirao/la evocati : 05.08.2010. u 14:16
    http://evocatiast.tripod.com

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio evocati Pogledaj poruku
    Mozes kupiti i ovde, jesu cene nesto nize ali mora se prvo dobro raspitati. Dolaze ljudi ovde po pse imamo i mi kvalitetnih pasa i odgovornih odgaivaca ali na zalost i mnogo mutnih likova poput Poljaka.
    Meni je konkretno prosle godine dosao covek iz Hanovera po stene, ali ni kod mene nema kartona i podruma .

neces vjerovati kolko mi je drago vidjeti sliku

vidi se da je srecnO

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Na sajtu kinološkog saveza Srbije postoji spisak registrovanih odgajivačnica za sve rase, tu samo treba dati prednost onima koji imaju samo jednu rasu, malo propratiti po domaćim forumima diskusije vlasnika, odgajivača i izlagača, i ne bi trebalo da bude problema. Npr među najboljim tulearskim kotonima su psi iz Hrvatske, to će svaki iole pošten internacionalni sudija da potvrdi, pa verujem da i nije loša opcija, ako već dolaziš u posetu roditeljima/prijateljima/bilo kome, da usput planiraš i da obiđeš par odgajivača "u kraju".

Primećen član evocati (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Vrlo bitno - otici kod odgaivaca, upoznati ljude, i na licu mesta se uveriti u uslove drzanja, videti mamu, leglo... Varijante "donecu vam stene" nikako!
    http://evocatiast.tripod.com

Zainteresovan član O.Igor (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    40

Sa vecinom stavova se slazem,mada moram reci da to sto neko stene kosta 1200 E a neko 300 E ne znaci apriori kvalitet,odnosno skart......nesto drugo je tu u pitanju

Cinjenica je da u Srbiji a i u jos nekim bivsim republikama bivse nam zemlje(Slovenija,Hrvatska)ima puno kvalitetnih pasa i uzornih odgajivaca, i da su stenci kdikamao jeftiniji nego ''napolju''.....

Citam da se cesto pominje bolest,tj raznorazne bolesti stenaca i da se to povezuje sa uzgojem u ''podrumima,supama,buradima,kartonskim kucicama i sl'' cega naravno ima i kod nas a bogami i ''napolju'' jos i te kako,pa zato moarm reci da to ima malo veze ali ne bas toliko i da je vecina bolesti genetskog porekla i ako kao takve postoje prenece se u kakvim god uslovima da se stenad podize.Tu je stvar u odgovornosti i pravilnom pristupu tj selekciji pasa od strane odgajivaca.......no to je sasvin druga tema

Sve u svemu,malo se raspitate,malo ''pronjuskate'' po net-u,malo kontaktirate poznaike,tj poznanikove poznanike...pa se odlucite...jer nije samo cena u pitanju iam tu i troskova prevoza,vakcinacije,titar testa,''papirologije'' itd,itd.......
    Igor V.Obradovic-Papa

Zainteresovan član Golden Leo (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Meni se 1200 eura za štene maltezera ne čini puno. Moja familija se raspitivala nedavno o cijenama i bile su oko 1500 eura.
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=294858

Lud, Zbunjena i Nenormalan

Slične teme

1. blentavo pitanje, ali pitanje...
    Autor Becky Thatcher u forumu Žene
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 04.06.2009., 21:57
  2. Pitanje...
    Autor **case-problem**Nefertiti u forumu Muškarci
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 14.03.2005., 21:32
  3. pitanje za dr