Negativna selakcija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Da li bi trebalo dozvoliti da ljudi ispod odredjenog koeficienta inteligencije OSTAVLJAJU POTOMSTVO?

Da li bi trebalo dozvoliti da se kepeci zene i udaju izmedju sebe i ostavljaju potomstvo?

Da li bi trebalo dozvoliti ljudima sa psihickim manama da imaju potomstvo?


Da li je to negativna selekcija koja DEGENERISE CEO SVET?
 
Tih tema nije glupa. Za psihicki bolesne trebalo bi da se podrazumeva da nemaju decu, a sto se tice kepeca.....bila je ona emisija o porodici u kojoj su roditelji patuljci, ali imaju cetvoro dece, od toga dva sina - blizance. Jedna je normalne visine, a drugi je kepec. I ja se nesto pitam da li su oni imali pravo da imaju pravo na decu. Kolika je te njihova sebicnost, da nisu mislili tj. mislili su da bi neko od dece moglo biti kepec, ali im je to bilo nebitno. Taj sin se sigurno bar nekada zapitao zasto je nejmu pala karta da on bude kepec, a njegov brat blizanac normalne visine. Pretpostvaljam da mu nije svejedno sto je on takav.
Realno ja prva vise ne bih volela da se rodim, nego da se rodim kao kepec, u startu uskracena za mnogo sta, u startu obelezena, sa gomilom teskoca sa kojima se svi suocavaju, a u njegovom slucaju su te teskoce visestruke. Dok je bio dete i tako i tako, ali sta u pubertetu, kada njegovi drugari izlaze sa devojkama? Nije sposoban da igra fudbal, koji mu je okupacija, nije ono, nije ovo.......
Moze sada neko da kaze da i zdravi roditelji dobijaju bolesnu decu, ali caka je sto su ovi ljudi u startu znali koliki je rizik za potpomstvo. Ali, potomstvo nije bilo bitno, bitno je bilo samo da zadovolje svoju zelju da imaju decu. Bljak.
 
Blajbi to baš nisu komunističke ideje...Više mi liče na...
hitlerDM_468x422.jpg

newman.jpg

:mrgreen:
 
Tih tema nije glupa. Za psihicki bolesne trebalo bi da se podrazumeva da nemaju decu, a sto se tice kepeca.....bila je ona emisija o porodici u kojoj su roditelji patuljci, ali imaju cetvoro dece, od toga dva sina - blizance. Jedna je normalne visine, a drugi je kepec. I ja se nesto pitam da li su oni imali pravo da imaju pravo na decu. Kolika je te njihova sebicnost, da nisu mislili tj. mislili su da bi neko od dece moglo biti kepec, ali im je to bilo nebitno. Taj sin se sigurno bar nekada zapitao zasto je nejmu pala karta da on bude kepec, a njegov brat blizanac normalne visine. Pretpostvaljam da mu nije svejedno sto je on takav.
Realno ja prva vise ne bih volela da se rodim, nego da se rodim kao kepec, u startu uskracena za mnogo sta, u startu obelezena, sa gomilom teskoca sa kojima se svi suocavaju, a u njegovom slucaju su te teskoce visestruke. Dok je bio dete i tako i tako, ali sta u pubertetu, kada njegovi drugari izlaze sa devojkama? Nije sposoban da igra fudbal, koji mu je okupacija, nije ono, nije ovo.......
Moze sada neko da kaze da i zdravi roditelji dobijaju bolesnu decu, ali caka je sto su ovi ljudi u startu znali koliki je rizik za potpomstvo. Ali, potomstvo nije bilo bitno, bitno je bilo samo da zadovolje svoju zelju da imaju decu. Bljak.

1. Nisu sve psihičke bolesti nasledne, određene se i uspešno leče.
2. Ko si ti da se pitaš da li oni imaju pravo na decu, ako im je neko to pravo već dao (Bog ili evolucija)
3. Zašto su sebični, misliš da je njihov život loš samo zato što moraju kvake da montiraju malo niže? :eek:
4. Deca u školi nose naočare pa ceo život budu obeležena nadimkom Ćorke, jel to nepravda? Da požele da se nikad nisu ni rodili?
 
1. Nisu sve psihičke bolesti nasledne, određene se i uspešno leče.
2. Ko si ti da se pitaš da li oni imaju pravo na decu, ako im je neko to pravo već dao (Bog ili evolucija)
3. Zašto su sebični, misliš da je njihov život loš samo zato što moraju kvake da montiraju malo niže? :eek:
4. Deca u školi nose naočare pa ceo život budu obeležena nadimkom Ćorke, jel to nepravda? Da požele da se nikad nisu ni rodili?

1. Mislila sam na bolesti tipa Daunov sindrom
2. Ne odlucujem ja nikome, ali da sam ja na njihovom mestu ne bih imala dete, jer ne bih bila toliko sebicna da rodim nekoga kome bi u startu bile uskracene mnoge stvari. U njihovom slucaju bila je velika verovatnoca da ce im deca biti kepeci, ispalo je da se prelomilo samo na jednom, na srecu samo na jednom. Plus sto je to jedno imalo par operacija na nogama. Teskih i bolnih. Kroz to isto je prosao i njegov otac. Kakav je to covek koji je znao za verovatnocu sta ce i kako ce biti?
Kako da ga nazovem, nego sebicnim covekom. Ispunio je svoju zelju.....
3. Procitaj pod dva, a inace ne radi se tu samo o kvakama na vratima, karikiras.
4. Ne mozes isto da rangiras kepeca i nekoga ko nosi naocare. Ne mogu se poremecaji i bolesti jednako rangirati.
Uzmi najprostiji primer, decko ce se zaljubiti u neku devojku, da li ce ona biti sa njim? Naravno, nije ni prvi ni poslednji koga ce devojka odbiti, ali njega ce odbiti svaka i on tacno zna zasto. Odbice devojka i nekoga ko nosi naocare, ali vremenom tinejdzeri odrastu, vecini ljudi naocare prestanu da budu bitne, neki ih namaknu i u toku zivota, ali u slucaju kepeca isto ce biti i kada bude imao 15 i 35 godina. Najprostiji, primer, svakodnevnica.
Nego, ovo je forum..... :lol:
5. Nemam nameru da sa tobom ulazim u dalju raspravu, jer je besmislena. Naime, sve sto smo ikada napisali je nestalo, pokriveno morem drugih postova. Moje misljenje je moje, tvoje je tvoje. I tu je kraj.
 
Nemam ja nameru da ulazim sa tobom u raspravu, nego mi je krivo što misliš da bi tako mislila da si kepec. To je potpuno bezveze, jer da si kepec odgajana bi tako da ne treba da se stidiš svog hendikepa (pretpostavljam), jer možeš da se školuješ, družiš, igraš itd. Drugačijim očima bi gledala svet, zato je besmisleno da sa aspekta zdrave osobe govoriš - da sam ja kepec itd.
A zašto misliš da čovek kepec ne bi mogao da ima ženu kepeca? Da se zaljubi u kepeca? Ako ti je već nemoguće da to bude sa osobom normalne visine....
Ne moraš da odgovaraš ako nećeš, samo mislim da me nisi dobro razumela u prethodnom postu....
 
A, da dodam, Daunov sindrom nije nasledna bolest.... Muškarci sa Daunovim sindromom imaju smanjen broj spermatozoida i najčešće ne mogu da imaju decu. Decu sa Daunovim sindromom dobijaju potpuno zdrave osobe.
 
A, da dodam, Daunov sindrom nije nasledna bolest.... Muškarci sa Daunovim sindromom imaju smanjen broj spermatozoida i najčešće ne mogu da imaju decu. Decu sa Daunovim sindromom dobijaju potpuno zdrave osobe.

Da ali sad se radi test plodove vode svakom ko traži u trudnoći i može se utvrditi na vreme da li postoji rizik od Daunovog sindroma pa se može uticati da to dete ne bude rođeno...msm nekome ovo možda zvuči surovo ali bolje je da se to dete ne rodi jer kad odraste neće mu roditelji uvek biti tu da brinu o njemu.
 
Da ali sad se radi test plodove vode svakom ko traži u trudnoći i može se utvrditi na vreme da li postoji rizik od Daunovog sindroma pa se može uticati da to dete ne bude rođeno...msm nekome ovo možda zvuči surovo ali bolje je da se to dete ne rodi jer kad odraste neće mu roditelji uvek biti tu da brinu o njemu.

Naravno. Čak mislim da su dabl i tripl test obavezni. Ali jedno je Daunov sindrom a drugo su psihičke bolesti.
 
Da li bi trebalo dozvoliti da ljudi ispod odredjenog koeficienta inteligencije OSTAVLJAJU POTOMSTVO?

Da li bi trebalo dozvoliti da se kepeci zene i udaju izmedju sebe i ostavljaju potomstvo?

Da li bi trebalo dozvoliti ljudima sa psihickim manama da imaju potomstvo?


Da li je to negativna selekcija koja DEGENERISE CEO SVET?

surovo, ali istinito..
pitanje je samo gde je granica..
hoce li svi ljudi na planeti jednog dana biti plavooki?

ja glasam za raznolikost..
i slobodu da svako odluci u svoje ime.
od svega navedenog znam samo da se ne bih usudila da sa osobom koja ima dijagnostikovane, ocigledne psihicke probleme pravim potomstvo..
a za ostalo - ko sme da kaze da je idealan?
 
Da li bi trebalo dozvoliti da ljudi ispod odredjenog koeficienta inteligencije OSTAVLJAJU POTOMSTVO?

Da li bi trebalo dozvoliti da se kepeci zene i udaju izmedju sebe i ostavljaju potomstvo?

Da li bi trebalo dozvoliti ljudima sa psihickim manama da imaju potomstvo?


Da li je to negativna selekcija koja DEGENERISE CEO SVET?

1) Možda
2) Moguće i da ne treba
3) Vrlo verovatno

A sad pitanje. Koli bi bili kriterijumi? Ko bi ih postavio. U odnosu na šta bi bili postavljeni kritrijumi? DA li bi imali materinsku normu kao u Zamjatinovom romanu "Mi"? Ko može da sebi da da za pravo takvo odlučivanje? Ko je dovoljno superioran intelekt da kaže: "Ja imam pravo da odlučujem ko može da ostavlja potomstvo." Ja ne vidim takvog čoveka na ovoj planeti...
 
Jedno je kada neko odluci da li hoce potomstvo, bez obrzira na bolesti koje ima ili koje moze da ima dete.

A drugo je da mu "odozgo" zabranjuju osnovno pravo kao zivog bica a to je da se razmnozava.

(Da se razumemo, ni suprotno ne bih podorzala, da se individue oznacene kao "idealne" teraju da imaju potomstvo).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top