Stranke u Srbiji ne plaćaju račune za vodu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Stranke u Srbiji ne plaćaju račune za vodu

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Stranke u Srbiji ne plaćaju račune za vodu

Deset parlamentarnih stranaka duguje beogradskom Javnom preduzeću „Vodovod i kanalizacija" skoro 700.000 dinara za utrošenu vodu!

Rekorder je SPS sa dugom od 152.208 dinara, a nisu daleko ni radikali koji duguju 122.067, DSS sa 116.363 i G17 koji duguje 102.568 dinara. Većina stranaka tvrdi da su dugove napravili njihovi opštinski odbori i obećavaju da će izmiriti svoje obaveze!
    Portparol SPS-a Đorđe Milićević kaže da socijalisti nisu bogata stranka!

- Mi jesmo stranka koja čini vladajuću koaliciju, ali nismo bogati! SPS ne beži od svojih dugova, tako da ćemo taj dug sigurno platiti. A kada?! Pa ja se nadam vrlo brzo - kaže Milićević.
    Radikali objašnjavaju da je do duga došlo zato što njihovi opštinski odbori ne dostavljaju na vreme svoje račune centrali stranke.
    - Zbog toga se dešava da dođe do suda, ili nam čak zatvore vodu, pošto dobijamo jedan račun za celu stranku. Međutim, tu ima duga i od ranije. Inače, mi sve naše obaveze izmirujemo na vreme. Centrala stranke u Zemunu nikada nije dugovala - tvrdi zamenik predsednika SRS Dragan Todorović.
    U DSS-u dug za vodu pravdaju ekonomskom krizom.
    - Finansijska situacija u stranci je ista kao i u zemlji. Mislim da nema čoveka koji nešto ne duguje državi jer je ekonomska kriza. Međutim, bez obzira na sve, mi ćemo se truditi da platimo taj dug - rekao nam je portparol Petar Petković.
    U G17 Plusu obećavaju da će svoj dug namiriti u zavisnosti od toga kako stranci bude pristizao novac.
    - Ne možemo sa sigurnošću da tvrdimo da se ova cifra odnosi na centralu stranke, pošto G17 u Beogradu ima još 18 odbora koji plaćanju komunalije. Sve naše obaveze se servisiraju iz tekućih prihoda stranke. U narednom periodu ćemo u skladu sa prilivom sredstava umanjiti visinu dugovanja prema „Vodovodu" - kažu u G17.

U DS misle da se dug verovatno odnosi na njihove opštinske odbore.
    - Što se tiče sedišta stranke u Krunskoj ulici mi nikada ništa nismo dugovali, pa ni sada. Tako da je jedino moguće da se radi o dugovima opštinskih odbora, ali ćemo i to regulisati - izjavila je portparolka Jelena Trivan.
    SPO tvrdi da je u pitanju dug OO te stranke u Zemunu!
    - Centrala SPO nema dugovanja prema „Vodovodu". Trudimo se da izmirimo sve obaveze na vreme. Konkretno, taj dug koji pominjete odnosi se na dug OO SPO Zemun. Ti računi su nerealno visoki zbog verovatnog kvara na vodovodnoj mreži. Mi u toj našoj kancelariji nemamo čak nijednu slavinu, ali se voda potrošena na celom spratu, gde se nalazi još nekoliko korisnika, plaća tako što se račun jednostavno podeli. Mi ćemo, međutim, taj dug izmiriti - objašnjava direktor SPO-a Aleksandar Jugović.

Bez podataka o dugovima za struju
    Press je pokušao da dobije i podatke da li političke stranke redovno plaćaju struju i koliki su im dugovi, ali u Elektrodistribuciji nismo mogli da dobijemo taj odgovor.
    - Stranke su uglavnom zakupile prostor na fizičko ili pravno lice, tako da račun za struju nije adresiran na partiju, nego na lice koje je iznajmilo prostorije - rekla nam je portparolka EDB-a Sanja Alagić.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/128063/Stranke+u+Srbiji+ne+pla%C4%87aju+ni+ra%C4%8Dune+za+vodu.html
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Stranke u Srbiji ne plaćaju račune za vodu

Ma sta ima veze. Treba bre da uvedu harac za kur ve, da im narod placa. Da imaju ljudi koga da kavaju, da malo nas ostave na miru.

Ističe se
    Učlanjen
    25.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Stranke u Srbiji ne plaćaju račune za vodu

Interesantno je sto svi imaju neka glupa opravdanja za koja bi drzava nekog jadnika bacila na robiju.

Slične teme

1. Stranke u Srbiji ne plaćaju ni račune za vodu
    Autor Blues Brothers u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.08.2010., 16:39
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.07.2008., 13:12
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 25.04.2008., 15:41
  4. FAŠISTIČKE STRANKE U SRBIJI
    Autor Lala Vojvođanski u forumu Politika
    Odgovora: 70