DA LI JE SRBIJI POTREBAN TUTOR?

Da li se slažete sa tvrdnjom da Srbiji nema spasa bez tutora?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

oprem dobro

Zainteresovan član
Poruka
447
Na pokretanje ove teme me je inspirisao komentar forumaša pod imenom Stroncijum, koji predviđa da će posle Tadića i "žutih" doći "još gori" i kaže: "Ovde nema spasa bez tutora"


Po definiciji tutor je "lice zvanično određeno da štiti prava i imovinu maloletnika", dakle onih lica koja još nisu kadra da se sama staraju o sebi i svojim interesima.Skraćeno rečeno: tutor je staratelj.
E sad, pitanje je: ko će odrediti tutora nekadrima da se sami staraju o sebi. Koji organ? Ovdašnji svakako ne. Ne mogu nekadri odrediti ko će se starati o njima, odnosno biti im "tutor".Kad god to (na izborima, petooktobarskim revolucijama itd.) određuju, ispada da greše. Uvek dobiju nekadre, čija vladavina samo produbljuje potrebu za "tutorom".
Onda neki neovdašnji organ.Koji? OUN, EU, Rusija, SAD...? Pošteno govoreći, svi pobrojani su se slabo pokazali da su kadri za starateljstvo nad Srbijom, a i šire.Jedva se, pa i to prilično loše staraju i o sebi i svojima. Onda ostaje još samo jedan neovdašnji "organ", čije troslovno ime počinje slovom B, a završava se slovom G.
Ali, hm, ko će verovati da je baš on odredio "tutora", premda sve crkve zvanično tvrde da vlast dolazi baš od njega? Doduše, ponekad puštaju i mogućnost da je glas naroda njegov glas.:think:
 
Nazalost, mi od oslobodjenja od turaka ne umemo sami sobom da vladamo.
I danas kao i pre sto godina imamo iste probleme, iste podele, iste dileme, iste politicare....
Nismo uspeli da definisemo ni nacionalne ni druge bitne interese, niti imamo kontinuitet u bilo cemu.
Kod nas je sve od danas do sutra, niko ne pravi kvalitetan sistem, oduvek vlada negativna selekcija, nepotizam i javasluk. Drzava se shvata kao precica za bogacenje, kao idealni okvir za ostvarivanje maksimuma licnih i NULA interesa naroda

Ne umemo da se okupimo oko deset ideja, deset principa, interesa koje ce sprovoditi svaka vlast, oko bar deset vitalnih interesa koje necemo dovoditi u pitanje ko god da vlada.
Ne mozemo se dogovoriti o sistemu i pravilima iza kojih cemo stati svi, a ostalo moze da se menja kako se menja vlast.

Prema tome, nama treba tutor. Neko ko ce ovde raspustiti vlast i opoziciju, napraviti ekipu svojih saradnika i u roku od pet godina rasparati ovaj truli sistem, napraviti nov, zameniti sve trule goozice ogrezle u korupciji i shemama koje traju zadnjih pedeset ili dvadeset godina i nauciti narod koja prava ima ako placa porez i sta ima pravo da trazi od svake vlasti.

Kad to zavrsi, i kad sistem pocne da funkcionise, on vise nece izbacivati u prvi plan shljam, nego nesto bar malo kvalitetnije, a ljudi ce biti mnogo svesniji da ipak nisu ovce i da drzavu i njene sluzbenike oni biraju i sto je jos vaznije, placaju
 
Na pokretanje ove teme me je inspirisao komentar forumaša pod imenom Stroncijum, koji predviđa da će posle Tadića i "žutih" doći "još gori" i kaže: "Ovde nema spasa bez tutora"


Po definiciji tutor je "lice zvanično određeno da štiti prava i imovinu maloletnika", dakle onih lica koja još nisu kadra da se sama staraju o sebi i svojim interesima.Skraćeno rečeno: tutor je staratelj.
E sad, pitanje je: ko će odrediti tutora nekadrima da se sami staraju o sebi. Koji organ? Ovdašnji svakako ne. Ne mogu nekadri odrediti ko će se starati o njima, odnosno biti im "tutor".Kad god to (na izborima, petooktobarskim revolucijama itd.) određuju, ispada da greše. Uvek dobiju nekadre, čija vladavina samo produbljuje potrebu za "tutorom".
Onda neki neovdašnji organ.Koji? OUN, EU, Rusija, SAD...? Pošteno govoreći, svi pobrojani su se slabo pokazali da su kadri za starateljstvo nad Srbijom, a i šire.Jedva se, pa i to prilično loše staraju i o sebi i svojima. Onda ostaje još samo jedan neovdašnji "organ", čije troslovno ime počinje slovom B, a završava se slovom G.
Ali, hm, ko će verovati da je baš on odredio "tutora", premda sve crkve zvanično tvrde da vlast dolazi baš od njega? Doduše, ponekad puštaju i mogućnost da je glas naroda njegov glas.:think:

Problem je sto Srbija ima tutora ciju volju izvrsava Vlada i Predsednik.
Vise bi odgovaralo da ga zovemo guverner.
 
пошто их заболе да се бакћу с нама
треба учинити овако:
1. изабрати тутора (немце или турке)
2. објавити им рат
3. после 15 минута потписати капитулацију
 
Nazalost, mi od oslobodjenja od turaka ne umemo sami sobom da vladamo.
I danas kao i pre sto godina imamo iste probleme, iste podele, iste dileme, iste politicare....

Nismo uspeli da definisemo ni nacionalne ni druge bitne interese, niti imamo kontinuitet u bilo cemu.
Kod nas je sve od danas do sutra, niko ne pravi kvalitetan sistem, oduvek vlada negativna selekcija, nepotizam i javasluk. Drzava se shvata kao precica za bogacenje, kao idealni okvir za ostvarivanje maksimuma licnih i NULA interesa naroda

Ne umemo da se okupimo oko deset ideja, deset principa, interesa koje ce sprovoditi svaka vlast, oko bar deset vitalnih interesa koje necemo dovoditi u pitanje ko god da vlada.
Ne mozemo se dogovoriti o sistemu i pravilima iza kojih cemo stati svi, a ostalo moze da se menja kako se menja vlast.

Prema tome, nama treba tutor. Neko ko ce ovde raspustiti vlast i opoziciju, napraviti ekipu svojih saradnika i u roku od pet godina rasparati ovaj truli sistem, napraviti nov, zameniti sve trule goozice ogrezle u korupciji i shemama koje traju zadnjih pedeset ili dvadeset godina i nauciti narod koja prava ima ako placa porez i sta ima pravo da trazi od svake vlasti.

Kad to zavrsi, i kad sistem pocne da funkcionise, on vise nece izbacivati u prvi plan shljam, nego nesto bar malo kvalitetnije, a ljudi ce biti mnogo svesniji da ipak nisu ovce i da drzavu i njene sluzbenike oni biraju i sto je jos vaznije, placaju

Baš tako, sve tačno i jasno ko beli dan.
Po mom sudu, ko bi bio protivu tutora nad Srbijom, odma slati u Sibir da topi led duvajući u njega dahom, pa kad otopi jedan kilometar kvadratni, može da se vrati u Srbiju.

Uzmite Nušića da čitate danas, videćete što reče gore kolega, mi smo iste ljude, karaktere, probleme imali i tada i sada, a izgleda da tome nema kraja i oporavka do sudnjeg dana.
B
 
Nazalost, mi od oslobodjenja od turaka ne umemo sami sobom da vladamo.
I danas kao i pre sto godina imamo iste probleme, iste podele, iste dileme, iste politicare....
Nismo uspeli da definisemo ni nacionalne ni druge bitne interese, niti imamo kontinuitet u bilo cemu.
Kod nas je sve od danas do sutra, niko ne pravi kvalitetan sistem, oduvek vlada negativna selekcija, nepotizam i javasluk. Drzava se shvata kao precica za bogacenje, kao idealni okvir za ostvarivanje maksimuma licnih i NULA interesa naroda

Ne umemo da se okupimo oko deset ideja, deset principa, interesa koje ce sprovoditi svaka vlast, oko bar deset vitalnih interesa koje necemo dovoditi u pitanje ko god da vlada.
Ne mozemo se dogovoriti o sistemu i pravilima iza kojih cemo stati svi, a ostalo moze da se menja kako se menja vlast.

Prema tome, nama treba tutor. Neko ko ce ovde raspustiti vlast i opoziciju, napraviti ekipu svojih saradnika i u roku od pet godina rasparati ovaj truli sistem, napraviti nov, zameniti sve trule goozice ogrezle u korupciji i shemama koje traju zadnjih pedeset ili dvadeset godina i nauciti narod koja prava ima ako placa porez i sta ima pravo da trazi od svake vlasti.

Kad to zavrsi, i kad sistem pocne da funkcionise, on vise nece izbacivati u prvi plan shljam, nego nesto bar malo kvalitetnije, a ljudi ce biti mnogo svesniji da ipak nisu ovce i da drzavu i njene sluzbenike oni biraju i sto je jos vaznije, placaju

Генерално, да, тако је. :ok:

Али, често су ти тутори недобронамерни.
Фигуративно, али и реално речено.
:think:
 
Искрено бих желео и тврдим да би Јапанци средили ситуацију за 2 године. Али, уз њихове услове. Израчунају се нечије могућности, поштено му се плати и ако подбаци....

seppuku2.jpg
 
Nema srbija tutora.
Ima samo nalogodavce za one na vlasti, kao sto je imala oduvek.
Velikima je tako najlakse. Njima i odgovara da ova drzava bude sto haoticnija.

A nama je bolje da potrazimo tutora cija ce obaveza biti da od nas napravi normalnu drzavu

Pa kad si neuračunljiv, neodlučan, ne umeš da vodiš državu od 7 miliona ljudi, koji je na nivou omanje mesne zajednice u Kini, o čemu mi da pričamo.
Obzirom, ka su nas naši političari, privrednici i svi direktori doveli na nivou prvobitne zajednice, ja u to ime imam predlog:

Lepo, skupi se kritična masa pred parlament, ne više od 100 hiljada ljudi, da im se ultimatum svim političkim strukturama sledeće sadržine: gospodo-drugovi, molimo da sami raspišete javni konkus za 100 ljudi koji će voditi Srbiju u narednih 10 godina, uslovi konkursa bi bili sledeći:

-da kadar koji konkuriše može da dolazi isključivo iz ovih država:

- 10 ljudi iz Švajcarske
-10 ljudi iz Šveske
-10 ljudi iz Danske
-10 ljudi iz Luxemburga
-10 ljudi iz Norveške
-10 ljudi iz Japana
-10 ljudi iz Austrije
-10 ljudi iz Belgije
-10 ljudi iz Amerike
-10 ljudi iz Velike Britanije.

P.S. Svima dati godišnju platu od milion evra, ako za deset godina naprave od Srbije bar upola ono šta su njihove zemlje, svi bi imali bonus na kraju tog mandata pojedinačno od 10 miliona evra.
Ukoliko se ovo ne uradi, Srbija će za 10 godina imati 5 miliona stanovnika, za 20 oko 4 miliona, a za 50 godina milion zlatni garant.
 
Poslednja izmena:
Pa kad si neuračunljiv, neodlučan, ne umeš da vodiš državu od 7 miliona ljudi, koji je na nivou omanje mesne zajednice u Kini, o čemu mi da pričamo.
Obzirom, ka su nas naši političari, privrednici i svi direktori doveli na nivou prvobitne zajednice, ja u to ime imam predlog:

Lepo, skupi se kritična masa pred parlament, ne više od 100 hiljada ljudi, da im se ultimatum svim političkim strukturama sledeće sadržine: gospodo-drugovi, molimo da sami raspišete javni konkus za 100 ljudi koji će voditi Srbiju u narednih 10 godina, uslovi konkursa bi bili sledeći:

-da kadar koji konkuriše može da dolazi isključivo iz ovih država:

- 10 ljudi iz Švajcarske
-10 ljudi iz Šveske
-10 ljudi iz Danske
-10 ljudi iz Luxemburga
-10 ljudi iz Norveške
-10 ljudi iz Japana
-10 ljudi iz Austrije
-10 ljudi iz Belgije
-10 ljudi iz Amerike
-10 ljudi iz Velike Britanije.

P.S. Svima dati godišnju platu od milion evra, ako za deset godina naprave od Srbije bar upola ono šta su njihove zemlje, svi bi imali bonus na kraju tog mandata pojedinačno od 10 miliona evra.
Ukoliko se ovo ne uradi, Srbija će za 10 godina imati 5 miliona stanovnika, za 20 4 miliona, a za 50 godina milion zlatni garant.


Ma koliko suludo delovao, to je u sustini dobar predlog koji bi sigurno dao rezultate
 
:rotf::rotf: upravo tako

Tvrdim da niko nema mooda da ovakvu ideju iznese javno jer bi verovatno doslo do krvoprolitija :rotf: u najboljoj tradiciji nase istorije

Neka mi daju medij, ja bi to izneo gore i mnogo žešće na sred televizije.
Taman me ubili minut posle te emisije, bar bi svet i svi mi znali ono što znaju svi, da su naši najveći zlotvori oni isti koji nam se predstavljaju ko spasioci.
 
Nema srbija tutora.
Ima samo nalogodavce za one na vlasti, kao sto je imala oduvek.
Velikima je tako najlakse. Njima i odgovara da ova drzava bude sto haoticnija.

A nama je bolje da potrazimo tutora cija ce obaveza biti da od nas napravi normalnu drzavu

Kao što rekoh u "uvodnom slovu" postoji opasnost da oni kojima je potreban tutor, ukoliko sami određuju, "traže" ko će to biti, naprave grešku.To se već događalo. Tutor se ne može birati, nego je već "izabran", tj. određen svojim sposobnostima da bude tutor. Slažem se sa "obavezom da od Srbije napravi normalnu državu". Uostalom ta "obaveza" je njegov poziv. Na "konkursu" za tutora ne može učestvovati niko od onih koji su se dosad pokazali, čak ni od onih koji su u opoziciji.
 
Nazalost, mi od oslobodjenja od turaka ne umemo sami sobom da vladamo.
I danas kao i pre sto godina imamo iste probleme, iste podele, iste dileme, iste politicare....
Nismo uspeli da definisemo ni nacionalne ni druge bitne interese, niti imamo kontinuitet u bilo cemu.
Kod nas je sve od danas do sutra, niko ne pravi kvalitetan sistem, oduvek vlada negativna selekcija, nepotizam i javasluk. Drzava se shvata kao precica za bogacenje, kao idealni okvir za ostvarivanje maksimuma licnih i NULA interesa naroda

Ne umemo da se okupimo oko deset ideja, deset principa, interesa koje ce sprovoditi svaka vlast, oko bar deset vitalnih interesa koje necemo dovoditi u pitanje ko god da vlada.
Ne mozemo se dogovoriti o sistemu i pravilima iza kojih cemo stati svi, a ostalo moze da se menja kako se menja vlast.

Prema tome, nama treba tutor. Neko ko ce ovde raspustiti vlast i opoziciju, napraviti ekipu svojih saradnika i u roku od pet godina rasparati ovaj truli sistem, napraviti nov, zameniti sve trule goozice ogrezle u korupciji i shemama koje traju zadnjih pedeset ili dvadeset godina i nauciti narod koja prava ima ako placa porez i sta ima pravo da trazi od svake vlasti.

Kad to zavrsi, i kad sistem pocne da funkcionise, on vise nece izbacivati u prvi plan shljam, nego nesto bar malo kvalitetnije, a ljudi ce biti mnogo svesniji da ipak nisu ovce i da drzavu i njene sluzbenike oni biraju i sto je jos vaznije, placaju

:worth:
 

Back
Top