To je ta hrabra vojska najdemokratskije drzave bliskog istoka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
video je malo nezgodan za gledanje, ukratko IDF kidnapuje palestinca pred njegovim detetom koje negoduje na vrlo emotivan nacin. razlog za kidnapovanje je to sto je otac "ukrao vodu".


zasto se krade voda?
pa pored ostalog, vode nema u okupiranim teritorijama a i kad je ima desi se ovo:

izraelski naseljenici betoniraju palestinski izvor:


zivim za dan kad ce izrael da gori
 
da objasnim ovaj drugi video, arapi snimaju kamerom koju im je najverovatnije dao betselem (organizacija izraelaca i palestrinaca koja zeli da probije info blokadu). na pocetku arapi govore nesto medju sobom u pozadini, na arapskom, kasnije, kad izraelci pocinju da sipaju cement u izvor dovikuju na jasnom hebrejskom: ne sipaj to tu!

na videu se jasno vidi i izraelski vojnik koji nadgleda cela "operaciju". tu neko pravdanje da su setleri ekstremisti koji nemaju podrsku u vlasti pada u vodu automatski
 
I meni je ovo sumnjivo, jer propaganda je cudo, ali opet necu da kazem da nije tako, jer realno ne znam.

Palestinci ne biraju sredstva da napakoste Izraelu, pa tako ni ovi da to sprece ocigledno, ali detalje oko ovog slucaja ne znamo.

Cudno mi je da dozvoljavaju da kamere beleze ovakve scene, ali ne bi bilo prvi put da preteraju, posle svet protestuje, oni se kao izvine i na kraju pojo vuk kenjca ...
 
video zapis kidnapovanja je vrlo autentican, nemam sta tu da dokazujem, stvari su vrlo jasne tamo.

ostaje da se vidi zasto je covek kidnapovan

tesko je pronaci info za ovaj video, ipak, nek posluzi statistika da je svaki peti stanovnik palestine jednom boravio u izraelskom zatvoru, da svakog meseca u izraelskim zatvorima boravi izmedju 5 i 9000 palestinaca.
od 2000-e do 2009-e 6700 palestinske dece izmedju 12 i 18 je boravilo u izraelskim kazamatima, a sad trenutno tamo chami oko 280 klinaca.

mnogi od zatvorenika su tamo zatvoreni bez optuzbe i bez prava na sudjenje.

izmedju 1967-e i 1988-e 600 000 palestinaca je proslo kroz izraelske zatvore:

http://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_prisoners_in_Israel#Child_prisoners

posle tih podataka, jel je bas chudno sto su ovog coveka kidnapovali zbog razloga koji je naveden?
 
A sta ako je taj covek usao na Izrelsku teritoriju pa su ga mozda zbog toga uhapsili u opisu videa nista ne pise konkretno. Kako niko ne osudjuje palestince kada raketiraju civilne oblasti po Izraelu to je sve po propisima. :dontunderstand:

zasto onda izrael ne demantuje ovo?
mislim vest je osvanula juce, i to na SKY News i nigde reakcije izraelskih zvanicnika.
potparol cuti ko zaliven.

a sho?
 
Poslednja izmena:
I meni je ovo sumnjivo, jer propaganda je cudo, ali opet necu da kazem da nije tako, jer realno ne znam.

трибуне, чак и да је овај снимак пропаганда, изабрани народ је радио много горе ствари, не само палестинцима, већ свуда у свету имају утицаја и плету своју мрежу. зато сада треба да пукну да
се у 21. веку отарасимо мајмунисања са библијом.
 
evo originalnog clanka sa SKY-a:

http://news.sky.com/skynews/Home/Wo...n_TV_In_West_Bank_As_Father_Arrested_In_Bakka

prica ide ovako, izraelci su konfiskovali cevi za irigaciju palestincima a onda dosli i uhapsili ovog coveka da je krao vodu.

dakle, covek nije nista ni ukrao najverovatnije, s obzirom da voda na palestinskim teritorijama ne pripada izraelu vec je izrael krade da bi se snabdevale izraleska nelegitimna naselja na okolnim brdima, na prethodno otetoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Oteli ga zato sto je krao vodu?!:eek::eek::eek:

Pa gde ovaj svet ide majku mu hebem?:dash:

Tamo gde nas zutaci vode ,tamo gde se izvori prodaju stranim firmama kao npr ovo sto se sad radi u nasoj lepoj domovini.
A sto se tice palestinaca netreba ti daleko da ides evo ti kosovo dole narod zivi kao u getu nesmeju da izadju van ,pa nevidim da ima tih dusebriznika koji brinu kao sto brinu za palestince .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top