dominacija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
steta sto je tema zakljucana jer je imala buducnost po meni...al' dobro ako nema moze i ova pod kljuc.


bzpz..citat

Meni osoba iz priče ne deluje kao dominantna žena.
Dominantna žena je nešto sasvim drugo.
Kad kažem za nekog da je "dominantan", pomislim na izraženu socijalnu adaptibilnost+inteligenciju+harizmu. Dominantni ne ulaze u sukobe; oni vladaju tiho i neprimetno.


-------------------


pod dominantnom zenom svako podrazumeva zenu koja je postigla neki uspeh, pretezno medijski, pretezno javni, pretezno statusni i pretezno da kazem emotivni spram vecine morona suprotnog pola koji je okruzuju i nose je na ramenima kao sveticu iz americkih limunada sredine proslog veka... svi ti faktori koji je cine time sto ona jeste pokazuju toliko ne njenu dominaciju vec samo i iskljucivo strategiju i logistiku u ostvarivanju cilja gde koristi kao prvo svoje zenske atribute a tek pod dva mozak. zena iz gornjeg citata nije po meni dominantna vec socio patoloski tip koji ima bolesnu potrebu da vlada i gde je dominacija o kojoj ovde pricamo svedena iskljucivo na makijavelisticki manir ostvarivanja tog cilja... zene ne dominiraju na taj nacin, barem zene koje ja poznajem i zene koje su ostavile neki trag u istorji, mislim na zene koje su ostvarile stepen kontrole okoline iskljuvo tipicno zenskim sredstvima... jer ako nisu, onda vremenom "dominacija" te druge vrsta takvih zena dovode do toga da u sebi potenciraju i naglasavaju muski primerak sebe pa zato i imamo patogene tipove da kad zamisljamo sado dominu uvek je zamisljamo sa efemernim karakteristikama muskog bildera, kao osobu jakih i snaznih misica, ostrog pogleda, bezosecajnu i beskrajno duhovno praznu ali sa stepenom mentalne okrutnosti spram po pravilu onih morona suprotnog pola koje spomenuh ranije kojima dominira iz razloga ne svoje sado prirode vec iskljucivo njihove primarne podanicke mazohisticke crte. domino zena je susta suprotnost takvom filmskom ili komik kliseu i takva zena ima finese, suptilnost i manire koje najveci broj zena iz njene okoline ne poseduje pa joj po prirodi prava imanja necega sto drugi nemaju i pripada titula estetizovane zene amazonke. takve su zaista retke i jedino se slazem da se kolko tolko trude da budu neprimetne ali ako treba da udju u fajt ulaze u njega gde pokazuju sustinu svoje dominacije onim atributima o kojima sam govorio a ne suvom pozicijom koje su stekle demagoskim laktanjem. takve su retke, i ako upoznate neku za zivota verujem da su u bransama vezanim za profesije jako bliskom zenskom miljeu a to je pre svega umetnost.

aj sad vi dalje .... nes mi se slosilo....
 
Kad kažem za nekog da je "dominantan", pomislim na izraženu socijalnu adaptibilnost+inteligenciju+harizmu. Dominantni ne ulaze u sukobe; oni vladaju tiho i neprimetno.

mislim na zene koje su ostvarile stepen kontrole okoline iskljuvo tipicno zenskim sredstvima...(...)suptilnost i manire koje najveci broj zena iz njene okoline ne poseduje pa joj po prirodi prava imanja necega sto drugi nemaju i pripada titula estetizovane zene amazonke. takve su zaista retke i jedino se slazem da se kolko tolko trude da budu neprimetne ali ako treba da udju u fajt ulaze u njega gde pokazuju sustinu svoje dominacije onim atributima o kojima sam govorio a ne suvom pozicijom koje su stekle demagoskim laktanjem. takve su retke, i ako upoznate neku za zivota verujem da su u bransama vezanim za profesije jako bliskom zenskom miljeu a to je pre svega umetnost.

Meni ova dva citata uopšte nisu u koliziji, tj govore o istom.:think:
 
Meni ova dva citata uopšte nisu u koliziji, tj govore o istom.:think:

jel... onda mora da je ova aurora borealis uzrok sto sam se pobrkao sam sa sobom :)

da ti mravce dodam... takva zena nije neprimetna.. nikad... barem ne neprimetna u onom zenskom tipicnom po cemu je mukarci zapazaju i upiru prstom u nju i balave pri tome. npr... merilin....
 
Poslednja izmena od moderatora:
da ti mravce dodam... takva zena nije neprimetna.. nikad... barem ne neprimetna u onom zenskom tipicnom po cemu je mukarci zapazaju i upiru prstom u nju i balave pri tome. npr... merilin....

Ja ću dodati da takvoj ženi ne treba zavideti, jer njen put iako upečatljiv i poseban, nikada nije jednostavan i lak.
Ona ga ne bira, i ne može izbeći, i često plaća odgovarajuću cenu, baš kao što svi uvek platimo odgovarajuću cenu za sve što dobijemo.
 
Ja ću dodati da takvoj ženi ne treba zavideti, jer njen put iako upečatljiv i poseban, nikada nije jednostavan i lak.
Ona ga ne bira, i ne može izbeći, i često plaća odgovarajuću cenu, baš kao što svi uvek platimo odgovarajuću cenu za sve što dobijemo.

tacno... nikad nisam ni tvrdio suprotno a cak mislim da placa cenu triput vecu i goru samo zato sto je zena. zato valjda i pleni.
 
Meni ovo što si ti napisao više liči na dobrog manipulatora nego na dominantnu ličnost.;).....jer ako se neko koristi, kako kažeš svojim fizičkim atributima, onda je to čista manipulacija time i ostvarivanje bilo kog cilja samo tim atributima ali ne i dominacija.
 
Meni ovo što si ti napisao više liči na dobrog manipulatora nego na dominantnu ličnost.;).....jer ako se neko koristi, kako kažeš svojim fizičkim atributima, onda je to čista manipulacija time i ostvarivanje bilo kog cilja samo tim atributima ali ne i dominacija.

svako se sluzi sa cim raspolaze. bitan je cilj. domina uvek zeli da na odredjeni nacin manipulise okolinom ali joj to nije primarni motiv postojanja. vlast kao vlast njoj takodje ne cini neki poseban plezir ali ne smeta ako ide uzgred. harizma je opet relativna stvar i ako je neko harizmatican spram nekoog ne mora da znaci da ce ceo socijalni milje da bleji na njenu pojavu... znaci ta zena ne koristi samo svoje zenske atribute ona koristi i mozak i obicno je nedodirljiva, barem se trudi da tako izgelda... ako bi mogao svako da je poseduje onda ne bi bila domina... ne znam ni sam de sam sad otisao sa temom .... :) zato ne volem ni da ih ih postavljam. znaci psiholoski posmatrano mozemo da kazemo npr. pokojna mira trailovic je bila zena domina... pricala je da se sklonila od kise u radio beograd kad je bila mlada i neki urednik je video i shvatio kako je pametna i odmah joj dao posao :lol: znaci prioritetno mora da bude fatalna na neki nacin i da ima nesto u sebi... a ona je fala bogu svojim radom dokazala da je imala vise no sto je potrebno... znaci domina je zena kad se spomene njeno ime mnogi je zele, mnogi joj se dive, ali je postuju i ne retko se plase njenog besa :)

aj sad vi....
 
znaci domina je zena kad se spomene njeno ime mnogi je zele, mnogi joj se dive, ali je postuju i ne retko se plase njenog besa :)

aj sad vi....

Slažem se.
Medjutim ne znam da li ćeš se ti složiti sa mojim stavom da je ženi priroda sama već
dala dominantniji položaj,koji je socijalizacijom izmenjen.Činjenica da je žena ta koja
radja je prirodni tok stvari kada je dominacija u pitanju.
Sociološki gledano,dominacija žene je ukalupljena po modelu muških želja i potreba,a elementarna potreba muškarca i jeste da poseduje dominantnu ženu.To je svojevrsni psihološki orgazam koji nabija adrenalin u svaku poru,zadovoljena potreba koja može da ga ponese do neslućenih vrhunaca,koje u čistom seksu ne mora da doživi tim intenzitetom nikad.
Dominantna žena nije nikakva muškarača i testosteronom nafilovana*razbijačica*,koja drži bič ili toljagu u rukama.Domina,kako kažeš,je princip suštastvene ženstvenosti,žena koja poseduje sve atribute koje estragen nosi sa sobom u fizičkom smislu,ali on nije presudan,recimo da su to karakteristike koje pokreću u muškarcu iskonski nagon za održanjem vrste,potrebu za seksom,odnosno potčinjavanjem i posedovanjem.Bitnija karakteristika domine je emocionalna i duhovna aura,koja u muškarcu budi potrebu za isticanjem sopstvene vrednosti mužjaka,ukoliko poseduje takvu ženu,pokreće na rivalitet i dokazivanje.Domina nije lutka sa naslovne strane,ne mora da ima dobre silikonske doline i izbočine,ne mora da bude ni lepa čak.ono čime ona pleni je poziv na osvajanje,ali i jasna poruka da neće biti belog barjaka...dakle,u startu je jasno da će onaj koji skupi dovoljno hrabrosti da uopšte krene u avanturu imati jako težak posao.
Dominantna žena je žena koja bira,iako se misli da je izabrana.
 
Poslednja izmena:
Slažem se.
Medjutim ne znam da li ćeš se ti složiti sa mojim stavom da je ženi priroda sama već
dala dominantniji položaj,koji je socijalizacijom izmenjen.Činjenica da je žena ta koja
radja je prirodni tok stvari kada je dominacija u pitanju.
Sociološki gledano,dominacija žene je ukalupljena po modelu muških želja i potreba,a elementarna potreba muškarca i jeste da poseduje dominantnu ženu.To je svojevrsni psihološki orgazam koji nabija adrenalin u svaku poru,zadovoljena potreba koja može da ga ponese do neslućenih vrhunaca,koje u čistom seksu ne mora da doživi tim intenzitetom nikad.
Dominantna žena nije nikakva muškarača i testosteronom nafilovana*razbijačica*,koja drži bič ili toljagu u rukama.Domina,kako kažeš,je princip suštastvene ženstvenosti,žena koja poseduje sve atribute koje estragen nosi sa sobom u fizičkom smislu,ali on nije presudan,recimo da su to karakteristike koje pokreću u muškarcu iskonski nagon za održanjem vrste,potrebu za seksom,odnosno potčinjavanjem i posedovanjem.Bitnija karakteristika domine je emocionalna i duhovna aura,koja u muškarcu budi potrebu za isticanjem sopstvene vrednosti mužjaka,ukoliko poseduje takvu ženu,pokreće na rivalitet i dokazivanje.Domina nije lutka sa naslovne strane,ne mora da ima dobre silikonske doline i izbočine,ne mora da bude ni lepa čak.ono čime ona pleni je poziv na osvajanje,ali i jasna poruka da neće biti belog barjaka...dakle,u startu je jasno da će onaj koji skupi dovoljno hrabrosti da uopšte krene u avanturu imati jako težak posao.
Dominantna žena je žena koja bira,iako se misli da je izabrana.

biso citas me ko otvorenu knjigu :rumenko:
sad posto sam slobodan covek da taku negde nadjem pa da mrem na njoj i da mi spahlom skidaju osmeh s lica :mrgreen:

da te samo dopunim, svaka zena bira, ne samo domina i plete paukovu mrezu oko muskarca koji joj se svidja... muskarci su ti koji su u zabludi da nesto kao biraju.. dobro sad, aj' ne bas svi jer kukolja uvek ima. razlika izmedju domine i one druge je u tome sto domina to radi mnogo suptilnije ako je suptilna, prefinjenije ako je prefinjena, culnije ako je culna ... ako nume nista od nabrojanog ko prava domina sto ume, a vesta je samo u manipulativnom pletenju paucine sitnog veza oko muske bube njene nezasitosti, onda je njen izabranik po pravilu vo a ona zenski opozit tog umnog cetvoronosca. naravno, orgazam je uvek obostran jer kada bilo koja zena pozeli nekoga za koga smatra da je dominantan u onoj muzjackoj varijanti koja pleni, nihilizam te njene zelje se potire sa egzorcizmom koji odabrani sprovodi spram nje jer je il' razrok il' karmicki vidovit. spajanje duha i telesnog mozda kao socioloski fenomen koji ne stima... jok, mozda je lose lucenje telesnih sokova.. jok, obostrani fluid istosmerno polarisan... nikako.

ona brate tj. sestro biso voli njegov shareni unutarnji kolorit, a on zna da je samo crno beli. i tu se prica zavrsava.
 
Mislim da je dominantnost jednog od partnera u biti odraz nesigurnosti jer se na slabostima drugog gradi osjećaj prividne moći. najljepše je biti u ravnopravnoj vezi i sve rješavati uz dogovor, nemati potrebu za nametanjem, maltretiranjem itd. naravno za takvu vezu oba partnera trebaju biti dovoljno jaka da odluke ne prepuštaju drugome, ako se nemogu dogovoriti onda naći kompromis naravno.
Ali........

Žene danas možda jesu potpuno emancipovane,samostalne i savršeno sposobne ,donosi sve odluke, ali da li žele non stop donositi sve odluke?? Apsolutno ne. I tu se javlja potreba za samopouzdanim muškarcem koji je u stanju prikazati inicijativu i kreativnu iskru. Sasvim prirodno da žena želi tipa koji je sposoban i voljan preuzeti stvari u svoje ruke, rešiti situaciju ili ako zatreba doneti odluke i povući poteze za oboje.
Uostalom,ženu evolucijski privlači alfa muškarac. A alfa muškarac (mužjak ) je po definiciji dominantan i sposoban. (naravno ne pričamo o zlostavljačkoj dominaciji. To je fakticko stanje u nas.

Dominantana zena je po meni ona koja svoju dominantnost ume tako fino upakovati i koordinirati na svakom poligonu zivota -posao ,porodica,drustvo i koja ume da to nosi zenstveno i pozeljno ,nenametljivo ,sa skrupulom uvazavanja okruzenja i realizaciom sopstvene dominacije.
 
a sta mislite da li i cega se plase dominantne zene?

jer svaki covek gaji ili ima neku formu straha pa sto bi i one bile lisene toga. sta se desava sa takvim zenama ako im neki muskarc ili mozda zena, iz suprotnog smera zadje u podsvest i sazna im tu il' neku slicnu tajnu pa im pomera zivce? kako se one nose onda... da li se predaju, povlace, bore, uzvaracaju istom merom, prave se da ne primecuju.... sta rade?
 
Slažem se.
Medjutim ne znam da li ćeš se ti složiti sa mojim stavom da je ženi priroda sama već
dala dominantniji položaj,koji je socijalizacijom izmenjen.Činjenica da je žena ta koja
radja je prirodni tok stvari kada je dominacija u pitanju.

Sociološki gledano,dominacija žene je ukalupljena po modelu muških želja i potreba,a elementarna potreba muškarca i jeste da poseduje dominantnu ženu.To je svojevrsni psihološki orgazam koji nabija adrenalin u svaku poru,zadovoljena potreba koja može da ga ponese do neslućenih vrhunaca,koje u čistom seksu ne mora da doživi tim intenzitetom nikad.
Dominantna žena nije nikakva muškarača i testosteronom nafilovana*razbijačica*,koja drži bič ili toljagu u rukama.Domina,kako kažeš,je princip suštastvene ženstvenosti,žena koja poseduje sve atribute koje estragen nosi sa sobom u fizičkom smislu,ali on nije presudan,recimo da su to karakteristike koje pokreću u muškarcu iskonski nagon za održanjem vrste,potrebu za seksom,odnosno potčinjavanjem i posedovanjem.Bitnija karakteristika domine je emocionalna i duhovna aura,koja u muškarcu budi potrebu za isticanjem sopstvene vrednosti mužjaka,ukoliko poseduje takvu ženu,pokreće na rivalitet i dokazivanje.Domina nije lutka sa naslovne strane,ne mora da ima dobre silikonske doline i izbočine,ne mora da bude ni lepa čak.ono čime ona pleni je poziv na osvajanje,ali i jasna poruka da neće biti belog barjaka...dakle,u startu je jasno da će onaj koji skupi dovoljno hrabrosti da uopšte krene u avanturu imati jako težak posao.
Dominantna žena je žena koja bira,iako se misli da je izabrana.

Ja se ne bih složila sa podvučenim.
Mislim da priroda nije favorizovala bilo koga, nikome nije dodelila dominantniju ulogu.
Raspodelila je snage tako što je stvorila savršen balans,
na način opisan u ostatku posta (koji mi se sviđa)

Kada je reč o socijalizaciji i društvenim odnosima,
nedavno sam gledala dokumentarac o životu jednog čopora vukova, koji je posmatran nekoliko godina.
Iznenadila sam se koliko njihovi hijerarhijski odnos, odnos mužijaka i ženki podseća na ljudsko društvo.
 
a sta mislite da li i cega se plase dominantne zene?

jer svaki covek gaji ili ima neku formu straha pa sto bi i one bile lisene toga. sta se desava sa takvim zenama ako im neki muskarc ili mozda zena, iz suprotnog smera zadje u podsvest i sazna im tu il' neku slicnu tajnu pa im pomera zivce? kako se one nose onda... da li se predaju, povlace, bore, uzvaracaju istom merom, prave se da ne primecuju.... sta rade?

Dominantne žene doživljavam kao žene sa jakim karakterom usklađenim sa ostalim kvalitetima-poput sposobnosti, inteligencije itc...
Kao i kod svih drugih ljudi, strahovi su im povezani za prioritete u životu,
ciljeve, za sve ono do čega im je stalo...

Misliš kada im neko otkrije neku slabost?
One bi trebalo da se znaju nositi sa svojim slabostima,
i bore se protiv njih, a ne onih koji su ih uvideli...
Možda grešim...:think:
 

You consider me the young apprentice
Caught between the Scylla and Charybdis
Hypnotized by you if I should linger
Staring at the ring around your finger

I have only come here seeking knowledge
Things they would not teach me of in college
I can see the destiny you sold
Turned into a shining band of gold

I'll be wrapped around your finger
I'll be wrapped around your finger

Mephistopheles is not your name
I know what you're up to just the same
I will listen hard to your tuition **
You will see it come to it's fruition

I'll be wrapped around your finger
I'll be wrapped around your finger

Devil and the deep blue sea behind me
Vanish in the air you'll never find me
I will turn your face to alabaster
When you will find your servant is your master


Ohhh, you'll be wrapped around my finger
You'll be wrapped around my finger **
You'll be wrapped around my finger **
( Sting & The Police Wrapped around your finger)
 
a sta mislite da li i cega se plase dominantne zene?

jer svaki covek gaji ili ima neku formu straha pa sto bi i one bile lisene toga. sta se desava sa takvim zenama ako im neki muskarc ili mozda zena, iz suprotnog smera zadje u podsvest i sazna im tu il' neku slicnu tajnu pa im pomera zivce? kako se one nose onda... da li se predaju, povlace, bore, uzvaracaju istom merom, prave se da ne primecuju.... sta rade?


Plase se da ne budu emotivno provaljene. Plase se da im neko ne udje u mozak i dusu, i potpuno ih oduva. Plase se kada im kazu 'znam te' i to kao objektivnu cinjenicu, a ne misljenje. Kada se to desi- e tek onda se moze videti prava jacina te dominantne zene. Inace, dominantna zena ne mora uopste da bude uspesna u drustvu, ili sta ti ja znam.
 
Dominantne žene doživljavam kao žene sa jakim karakterom usklađenim sa ostalim kvalitetima-poput sposobnosti, inteligencije itc...
Kao i kod svih drugih ljudi, strahovi su im povezani za prioritete u životu,
ciljeve, za sve ono do čega im je stalo...

Misliš kada im neko otkrije neku slabost?
One bi trebalo da se znaju nositi sa svojim slabostima,
i bore se protiv njih, a ne onih koji su ih uvideli...
Možda grešim...:think:

pa mozda bi trebale po pravilu snage svog ega ili karaktera, a sta ako ne mogu?
gde ce onda kad dodju u takav corsokak? da li ce kao svake zene da se zavuku u neki cosak svoje usamljenosti jer te domine su usamljenije no druge veruj mi na rec, ili ce mozda raditi nesto drugo?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top