informacija kao sustina
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: informacija kao sustina

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano informacija kao sustina

Jeli zna neko nesto vise o teoriji da svet nije sastavljen od materije nego od informacija ? Odnosno, da je informacija sustina, najsitnija , da kazem tvar. Mislim da je povezano sa kvantnom fizikom.

just do it
    Guest

Podrazumevano

Pa to ti je kao i zivot.Kad se zaposljavas nije bitno koliko vredis nego je bitno da imas informacije kako da to malo sto znas unovcis.

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

ja sam cuo samo za neki hipoteticki kvantni racunar(ne znam da li je neko to vec napravio) i tu su informacije tesno povezane sa kvantnom fizikom, t.j.umesto digitalnih kola imas kvantna kola koja mogu svojim kombinacijama(hipoteticki) da izgrade logicka kola koja covek moze da programira........

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Pa kvantni racunari su napravljeni zaista ali su za sada samo u laboratorijama, zauzimaju veoma mnogo mesta i dosta ih je tesko odrzavati jer osnova kvantnih racunara su cestice u vezanom stanju koje se remeti bilo kakvom interakcijom. Postoje neki osnovni algoritmi (kapije) koji se primenjuju na ovakvim racunarima, oni za sada mogu da urade neke veoma skromne operacije kao sto su and, or, xor i kombinacije. Postoji algoritam za faktorizaciju brojeva za kvantne racunare (zaboravio sam ime) ali ne znam da li je primenjen u praksi. Inacesto se tice onog o informacijama po meni sve to zavisi kako gledas na stvari, recimo imas cesticu koja ima odredjenu masu(energiju), spin, naelektrisanje tu cesticu ustvari njene osobine mozes da predstavis sebi kao informacije o stanju u tom delu prostora pa eto ti cuda osta sve na informacijama.

Slične teme

1. Ambasada SAD-Sustina danasnje Srbije
    Autor odgovor0 u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.11.2007., 19:37
  2. Sustina prevare?
    Autor elenabg u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 449
    Poslednja poruka: 02.03.2007., 17:23
  3. Suština gravitacije
    Autor fosilvaso u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 13