Čaj

VANJA 011

Zainteresovan član
Poruka
252
Interesuju me vasa iskustva sa čajevima. Ja znam za Brojsov čaj koje je (tako kažu) čaj nad čajevima. Ja ga pijem svaki dan. Za koje vi jos znate?
 
Pijem stvarno mnooogo vrsti čajeva.Da, često skuvam i Brojsovu kombinaciju.Odličan je i zeleni čaj, od naših Rtanjski (Čubar), od Hajdučke trave,Nevena,Majčine Dušice,Podbela...dugačka je lista, i svaki je naravno za nešto dobar.
 
od prilike, pijem caj 3x na dan. evo i sad ga pijem ali nisam sigurna kako se zove...mrzi me da odem do kuhinje. inace, ima malo neki minty ukus...
 
Postoji razlika u načinu pripreme čajeva i načinu na koji se piju. Brojs se pije posle jela i tačno se zna koliko se kuva žalfija, a koliko posle toga treba da stoji nana, kantarion i matičnjak. Brojs se pije dva puta na dan, a neki čajevi mogu i više puta.
Ima li još iskustava na ovu temu.
Zar samo nas troje pije čaj?
 
:D evo ja!
mada sam ovih dana malo lenja ali volim čaj i pijem ga rado.Biljni, bez ikakvih dodataka izuzev možda Šveden bitera.
Volim mentu a i dobra je za varenje,pa mešam mentu i koprivu jer je kopriva višestruko korisna.
Takođe pijem čajeve od kamilice,majčine dušice i hajdučke trave.Pravim sama mešavine ili čiste,zavisi....
Planiram da kupim i zeleni čaj jer kažu da je dobar antioksidans...Jednom dnevno umesto kafe,a?
 
gigule:
:D evo ja!
mada sam ovih dana malo lenja ali volim čaj i pijem ga rado.Biljni, bez ikakvih dodataka izuzev možda Šveden bitera.
Volim mentu a i dobra je za varenje,pa mešam mentu i koprivu jer je kopriva višestruko korisna.
Takođe pijem čajeve od kamilice,majčine dušice i hajdučke trave.Pravim sama mešavine ili čiste,zavisi....
Planiram da kupim i zeleni čaj jer kažu da je dobar antioksidans...Jednom dnevno umesto kafe,a?
Obavezno, mada sam naisla na podatak da moze slobodno da se pije i 3x dnevno po solja caja...
 
gde u bg da nadjem pravi zeleni caj? nesto mi se ne svidja kad vidim da je proizvodjac u vojvodini. mozda je to ok caj ali nigde ne pise poreklo a bas sad da se gaji kod nas :roll: ...
 
sanja:
gde u bg da nadjem pravi zeleni caj? nesto mi se ne svidja kad vidim da je proizvodjac u vojvodini. mozda je to ok caj ali nigde ne pise poreklo a bas sad da se gaji kod nas :roll: ...
Bas sam veceras u Maxiju u beogradjanci nasla nemacki uvozni u filter vrecicama, 25 kom, oko 100 din.Skuvala sam ga i dobar je...Inace ima i u C marketu, zacin C je proizvodjac, pise da je I kvaliteta i isto je u filter vrecicama, 20 kom. oko 30 - 40 din.
 
carobnica2004:
A gde naci dobar zeleni caj u Beogradu, a da nije u filter kesicama?
Da...zeleni caj je mnogo bolji ukoliko nije u kesicama... ja ga kupujem u prodavnicama zdrave hrane, imaju ga u pakovanju od 50g i to naravno traje ukoliko znate pravilno kuvanje zelenog caja, a to je da ga ostavite u vodi 5 minuta (prilikom prvog kuvanja), ne vise, i opet te iste listice iskoristite u sledecem spremanju caja s` tim sto ga ostavite u vodi 8-9 minuta...
 
I da li neko oseća neki boljitak kako pije zeleni čaj?


O čaju od koprive mogu reći sve naj naj...
Duža je priča,neću da gnjavim ali verujte mi,kuru čaja od koprive preporučujem svima!
 

Back
Top