fizionomija lica i karakter

SonjaSavic

Zainteresovan član
Poruka
137
Pogledajte i recite

2qwil1t.jpg


Da li na osnovu fizionomije lica mozemo prilično tačno zaključiti kakvi su intelektualni i duhovni kapaciteti osobe. Slika je priložena kao primer, radi se o uhapšenim napadačima na T.Pančića.
Tema je na psihologiji jer sam želela diskusiju o povezanosti lica i karaktera a ne politička prepucavanja.

Za početak reći ću da smatram je lice svakog čoveka drukčije, ono predstavlja i njegov identitet.
Lice često nepogrešivo odaje karakterene osobine ljudi. Takođe sam došla do zaključka da i život, njegova iskušenja, nedaće, posao utiču na izoštravanje ili izobličavanje crta lica i ponašanje ličnosti.

Dakle pitanje u kojoj meri verujete da se vaše karakterne osobine i intelektualni kapaciteti reflektuju na vašem licu?
 
vidis gore na celu,iznad selpoocnica one useke kod levog lika? Svi koji to imaju su ludaci ili su to vec bili. Imaju petlje,popularni su u drustvu,privlacni su zenama,dobro im stoji celava ili jako kratka frizura,imaju takvu lobanju apsolutno svi. toliko sam ja sam zakljucio na osnovi posmatranja.
E i ovaj desni ima polu usek,ali on je bas na slepoocnici i njih tek treba da skapiram. Oni koji imaju kosu na slepoocnicama koja im suzava celo,e oni su mirni,inteligentni,povuceni,dobri ljudi! Odlicna ti je tema.
 
ja često povezujem nečiji izgled lica sa karakterom i duhom i intelektualnim sposobnostima.
kako imam jednu kolegenicu (tatina ćerkica ;) ) koja izgleda da se baš tako izrazim, kao i svi koji je znaju, 'glupa', otkrili smo da je u stvari i stvarno tako.
dosta je ograničena i ne baš intelektualno jaka. nema veze sad ovo sa mržnjom i zavišću, jednostavno je tako. devojka izgleda kao praznoglava a onda progovori i dokaže se.
sve što je interesuje je njena kosa i da li je dovoljno ravna...
tako da ja verujem da ima povezanosti izmedju lica i karaktera.
sigurno neka depresivna ličnost neće da izgleda isto kao i pozitivna ličnost.
 
lice može da bude velika optička varka.

e ne sviraj... Kad onaj moze svima da ubode na osnovu meseca rodjenja kakva si licnost sto ne moze na osnovu lica. Postoje mozda 3-4 tipa rasta kose kod muskaraca ne vidim razlog zasto bi nesto bilo mnogo razlicito kada se ljudi prave na sablone. Posmatraj im lica i naci ces barem 3-4 osobe koje imaju iste crte lica kao kod prolaznika koji si prvi put video! Do sada sam nasao 4 svoja klona i 2 osobe koje imaju iste crte glave kao i ja,a drugoj jednoj osobi sam nasao 3 iste osobe kao ona. Da nemaju razliku u godinama ne bi znao koja je koja,a nisu nikakv rod i zive u razlicitim mestima!
 
Pogledajte i recite

2qwil1t.jpg


Da li na osnovu fizionomije lica mozemo prilično tačno zaključiti kakvi su intelektualni i duhovni kapaciteti osobe. Slika je priložena kao primer, radi se o uhapšenim napadačima na T.Pančića.
Tema je na psihologiji jer sam želela diskusiju o povezanosti lica i karaktera a ne politička prepucavanja.

Za početak reći ću da smatram je lice svakog čoveka drukčije, ono predstavlja i njegov identitet.
Lice često nepogrešivo odaje karakterene osobine ljudi. Takođe sam došla do zaključka da i život, njegova iskušenja, nedaće, posao utiču na izoštravanje ili izobličavanje crta lica i ponašanje ličnosti.

Dakle pitanje u kojoj meri verujete da se vaše karakterne osobine i intelektualni kapaciteti reflektuju na vašem licu?

Ja sam lepa => pametna.
 
e ne sviraj... Kad onaj moze svima da ubode na osnovu meseca rodjenja kakva si licnost sto ne moze na osnovu lica. Postoje mozda 3-4 tipa rasta kose kod muskaraca ne vidim razlog zasto bi nesto bilo mnogo razlicito kada se ljudi prave na sablone. Posmatraj im lica i naci ces barem 3-4 osobe koje imaju iste crte lica kao kod prolaznika koji si prvi put video! Do sada sam nasao 4 svoja klona i 2 osobe koje imaju iste crte glave kao i ja,a drugoj jednoj osobi sam nasao 3 iste osobe kao ona. Da nemaju razliku u godinama ne bi znao koja je koja,a nisu nikakv rod i zive u razlicitim mestima!

može da ubode na osnovu meseca rodjenja, da ne kažem gde. Zaboravio sam: Obzirom na nesrećne okolnosti koje su svojevremeno zamalo zbrisale ljusku rasu sa planete, i svele je na oko 2000 jedinki, danas kompletna populacija ljudi ima manji genetski varijabilitet od jednog čopora šimpanzi.

A šta mislite o ovom liku?

james_joyce.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledajte i recite

2qwil1t.jpg


Da li na osnovu fizionomije lica mozemo prilično tačno zaključiti kakvi su intelektualni i duhovni kapaciteti osobe. Slika je priložena kao primer, radi se o uhapšenim napadačima na T.Pančića.
Tema je na psihologiji jer sam želela diskusiju o povezanosti lica i karaktera a ne politička prepucavanja.

Za početak reći ću da smatram je lice svakog čoveka drukčije, ono predstavlja i njegov identitet.
Lice često nepogrešivo odaje karakterene osobine ljudi. Takođe sam došla do zaključka da i život, njegova iskušenja, nedaće, posao utiču na izoštravanje ili izobličavanje crta lica i ponašanje ličnosti.

Dakle pitanje u kojoj meri verujete da se vaše karakterne osobine i intelektualni kapaciteti reflektuju na vašem licu?

uf ovaj prvi-lijevi djeluje opasno ,ovaj drugi vise malo kao budala....

pa mozes na osnovu face prepoznati kakva je osba u velikom broju slucajeva ,mada to umije i da zavara....
 
Šta bi izvoleli reći o ovom momku? Kakve su njegove crte lica?

d764878923f04fb8969149ba65106c84_ PolPot22676.jpg

moja procena: fizički posao i prosečne intelektualne sposobnosti, ambiciozan.
ali koliko ja umem da procenim čoveka, da ne komentarišem.
to mi je oduvek bilo slabo. ja to radim na osnovu osećaja u nečijem društvu.
tako sam imala utisak za jednog dečka da je kvaran iako su svi okolo mislili suprotno.
i bežala sam non stop od njega.
nije da je izgledao zlo, čak je vrlo naivno izgledao (kad sad razmislim)
ali osećaj mi je bio čudan i morala sam da ga izbegavam
kasnije se ispostavilo da je stvarno premazana i pokvarena osoba.
ne znam kako ali osetila sam to. ovako samo da vidim nekoga-ništa...
 
daj ako ces vec tako daj neke mlade ljude,sta dajes te dedurine kad su oni univerzalni! Lako se naljute,radni su ili imaju neke hobije,zele mir,zele postovanje,vole svoju decu ili unuke ili su nadrndani jer ih nemaju pa su usamljeni i traze paznje! Tpo vazi skoro za svaku stariju osobu od 55 godina,lice tu uopste nije ni bitno.
 
Mislim da je to besmisleno. U najnevinijoj faci vremenom i upoznavanjem otkriješ đavola a u nekoj užasnog, anđela.
Ih što bi to bilo ko poručeno za policiju, carinu i sl. službe.
Samo pogledaš osobu i s njom u zatvor ili pred matičara, zavisi od face. :)

Da, naravno. Ovo je Ted Bundy, jedan od najjezivijih serijskih ubica ikada

F27FB19519084A5E8B468431BFAEBF1E.jpg


Uprkos "margini greške", verujem - možda sasvim naivno - da se osobine ličnosti a naročito intelektualni kapaciteti mogu prilično precizno pročitati s lica. Da ne poznajem Teofila Pančića na prvi pogled bih pomislila - inteligentan, ciničan, mračan. Lica jako starih osoba i kineska lica koja neki korisnici umetali ne mogu komentarisati jer je opšte poznato da je pripadnicima bele rase jako teško "pročitati" lica pripadnika žute rase - da se moje reči pogrešno ne protumače, samo želim da kažem da su oni vrlo specifični, u smislu da je teško pogoditi i kako se osećaju, a naročito kakvog su karaktera i inteligencije.
 
moja procena: fizički posao i prosečne intelektualne sposobnosti, ambiciozan.
ali koliko ja umem da procenim čoveka, da ne komentarišem.
to mi je oduvek bilo slabo. ja to radim na osnovu osećaja u nečijem društvu.
tako sam imala utisak za jednog dečka da je kvaran iako su svi okolo mislili suprotno.
i bežala sam non stop od njega.
nije da je izgledao zlo, čak je vrlo naivno izgledao (kad sad razmislim)
ali osećaj mi je bio čudan i morala sam da ga izbegavam
kasnije se ispostavilo da je stvarno premazana i pokvarena osoba.
ne znam kako ali osetila sam to. ovako samo da vidim nekoga-ništa...

ok.... još neko? ali pazite, nema virenja....
 
može da ubode na osnovu meseca rodjenja, da ne kažem gde. Zaboravio sam: Obzirom na nesrećne okolnosti koje su svojevremeno zamalo zbrisale ljusku rasu sa planete, i svele je na oko 2000 jedinki, danas kompletna populacija ljudi ima manji genetski varijabilitet od jednog čopora šimpanzi.

A šta mislite o ovom liku?

james_joyce.jpg

e pa sad. deluje inteligentno. a ima li neka slika u boji po mogućnosti (nevezano za ovog lika) pa da prepoznajemo :D
 
Fizionomija u funkciji tumačenja karaktera?

Fiziognomika, nekada pseudonauka, kojom se danas koriste mnogi profajleri.

A February 2009 article in the New Scientist reported that: "...the field is undergoing something of a revival. Researchers around the world are re-evaluating what we see in a face, investigating whether it can give us a glimpse of someone's personality or even help to shape their destiny. What is emerging is a "new physiognomy" which is more subtle but no less fascinating than its old incarnation." [11] In a study by Tufts University, published on January 18, 2010, it was discovered that students could classify, with great accuracy, photos of real people according to the subject's political orientation, though the precise causality of the phenomena remains unclear.
http://wapedia.mobi/en/Physiognomy#3.


Fiziognomikom su se naročito bavili Kinezi ("čitači lica").

Postoji neka teorija o tzv. "mesečevom" licu kod najpoznatijih serijskih ubica (Berkovica i još par njih koji pomalo liče), ali nije priznata. Ona je takođe poznata kao "teorija o nasmešenom ubici", a reč je, zapravo, o onom bizarnom osmehu koji karakteriše psihopate nižeg IQ.

serial_killer.jpg


Međutim, ako je fizignomika besmislica, možda treba poslušati Konfučija:
Pogledajte čoveku u zenice, ništa se ne može sakriti.
Ili može? :think:
 
To je Pol Pot, vodja Crvenih Kmera. Cenim da je SonjaSavic u pravu kad kaze da je Kineze i ostale kosooke teko provaliti, samo udjite u bilo koju kinesku radnju i probajte da procenite pa cete videti.

Pol Pot. Veseli momak koji je potamanio oko 2,000,000 ili oko 20% kambodžanske populacije. Po procentima je nadaleko zaobišao sve druge diktatore.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pol_Pot
 
može da ubode na osnovu meseca rodjenja, da ne kažem gde. Zaboravio sam: Obzirom na nesrećne okolnosti koje su svojevremeno zamalo zbrisale ljusku rasu sa planete, i svele je na oko 2000 jedinki, danas kompletna populacija ljudi ima manji genetski varijabilitet od jednog čopora šimpanzi.

A šta mislite o ovom liku?

james_joyce.jpg

Hajd ja da probam: mislim da je ovaj covek veoma inteligentan, zbog jasnog pogleda i visokog cela koje je doduse delimicno skriveno kacketom. Takodje deluje kao depresivac, ili osecajan muskarac, mozda malo preosecajan za moj ukus. Kada je slikan, nesto ga je mucilo, ljutilo, jer su usne cvsto stisnute a pogled deluje zazareno. Mislim da je pripadao srednjem ili srednje-visem stalezu za zivota.

Jesam stogod pogodila?
 

Back
Top