Dominantna žena - greška u DNK ili devijantna izopačenost?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Banjski_Švaler

Ističe se
Banovan
Poruka
2.885
9_good_day_dominate-1.jpg


Po pridrodi muškarci su dominantni u svom ponašanju jer imaju testosteron koji generiše agresivnost i nadobusnost ako je u blizini žena. Medjutim, ima žena kojima fali neki ****, najblaže rečeno, pa sa kanalisanom histerijom manipulišu drugima i prosto uživaju u tome. Ako se kao muškarac suprotstaviš negativnom ponašanju - njima zasijaju oči uz kez. Uživaju valjda u zadovoljenoj želji ili iluziji da je nešto vrlo važno uspela.

Recimo, u firmi u kojoj sam bio često sam imao konflikt sa ženskom osobom koja je u poslovnoj hijerarhiji iznad moje pozicije a koja je kočila mnogo toga u mojoj realizaciji dok je sama u svom istorijatu imala niz neuspeha. Pokušavao sam lepo, pokušavao sam ružno - ne, ona je jednostavno koristila svoje ženske atribute na vulgaran način tim pre što je imala "jaka ledja".

Kolege su negodovale ali su joj se nisu suprotstavljale i često bih čuo njihove kritike na njen loš istorijat. Govorio bih im da se fokusiraju na svoj rad koji takodje nije besprekoran a da ne gledaju tudje rodjačke veze i vezice. Podsećao bih ih na momenat kada su tražili posao - o čemu su razmišljali: o nekome ili o svojoj plati?

Mesecima sam zapisivao sam sve kardinalne greške, pošto je reč o grupi "jačih igrača" sa političkim pa se tu ne može gerilski sa pojedinačnim sluačjem već frontalno sa teškom artiljerijom. Na kraju, posle mnogo strpljenja koje je isparilo i to trajno prema toj osobi, iznerviran najnovijom poslovnom glupošću odoh do njene kancelarije prekidajući joj sastanak "od velike važnosti" te pokazao da je glupača iz unutrašnjosti i otvoreno rekao da jedva čekam da polupam labrnju onom ko ju je doveo pošto bih njoj rado samo je žensko a da ću sa svojim šefom da razgovaram zašto mi je dao budalu da srozava tim. ŠEf je posle razgovora uvek zahtevao da sa mnom govori njegov zamenik a begao bi u WC kada god bih otišao do direkcije. A i on neko matoro puvalo, ljigica nebitna za priču.

Interesantno, sa strahopoštovanjem mi se kasnije obraćala kao i da bi prekidala svaki razgovor (sem sa direktorom, što uvažavam) kada bih se pojavio u njenoj blizini. Sa ostalim muškarcima i ženama se ponašala isto iako se znalo šta sam uradio. Retko kada bi davala "savet" kojih je pre incidenta bila prepuna a i dobro bi porazmislila pre nego bi mi odgovorila na zahteve. Pošto sam primetio da je promenila ponašanje davao bih joj uvek razuman rok da razmisli o pitanju koje joj je postavljano a u vezi posla.

Molim stručne da mi objasne o čemu je ovde reč.

Razumem da žena treba da preuzme inicijativu ako je muškarac indolentan, ali u čemu se sagledava opisani primer?

Zadržavam pravo na prirodnu grešku gde se nešto rodi retardirano, ali ovde je očigledno da je mala folirla usled svojih neuspeha a igrom slučaja zapala da vodi moj tim koji je radio stabilno.


p.s.
Studente koji se uvlače sujetnim profesorima radi ispita kao i svršene kvazi-psihologe koji su završili psihologiju samo da bi opravdali svoje životne strahove i zamaskirali ih novim saznanjima kao budućim štitom umesto da reše svoj problem, molim da me zaebu svojih ništavnih komentara u najširem luku.

Firma zahvaljuje


Edit by Borac:
i žena može da šefuje.
Izbrisana rečenica je diskriminatorska.
 
Poslednja izmena od moderatora:
tek kad sam videla da si ti postavio temu, bilo mi je jasno.
mislim da nema veze sa dominantnošću, jer njeno je hijerarhijsko pravo da je iznad tebe poslovno i da se tako i ponaša.
to što ima retardiranih ljudi koji su ograničeni da misle kako su nepogrešivi i uvek u pravu je nešto drugo.
ako je i kojim slučajem skapirala šta si hteo da kažeš svojim postupkom, bravo, uspeo si bar nešto.
često takvi ljudi nikad ni ne skapiraju koliko su nesposobni ili ograničeni. svako je sebi najpametniji.
 
Ovo je klizava tema, a nisam ponela klizaljke......

A i on neko matoro puvalo, ljigica nebitna za priču.

Mislim da bi ti hteo da budes kalif umesto kalifa. :lol:
Sa druge strane, potpuno te razumem, ja zenu ne dozivljavam kao autoritet i ne trpim zene koje se namecu kao autoritet meni. Mogu da ucinim, saslusam, bilo sta zbog prijateljstva ili neceg drugog, ali da je prihvatim kao stvarni autoritet - ne, ako sam prinudjena - foliram. Doduse, nije ni svaki muskarac autoritet i za autoritet.
 
Čisto muška agresivna potreba za dominacijom nad ženom koju bi rado pogazio
i izvredjao da bi bila mirna i poslušna jer je to, bože moj, tako prirodno i normalno.....
...još po mogućstvu da nije kažnjivo, postavljačevoj sreći ne bi bilo kraja...

A naslov ne želim da komentarišem..dovoljno govori o samom smislu teme...

Istina.

Lock.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top