Alu ili PVC prozori

stankovic82

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima.Nova sam na forumu i citao sam ovakve teme ali ipak nisam posle citanja istih skinuo dilemu sta da radim.Znaci hteo bih da zamenim stolariju pa me zanima sta je bolje:alu ili pvc i zasto.Zivim u kuci,ne u stanu,ako to ima ikakve veze
 
Svašta.Kako se ne vidi razlika?PVC je zalepljen u uglovima,a aluminijum spojen šarafima.I kad se pipne,pvc je topao,a alu hladan.
Ja bih ti preporučila pvc prozore od nekog ko radi sa Veka ili Rehau profilima,a ulazna vrata od aluminijuma,Elvial ili Alumil.To što je aluminijum skuplji,ne znači da je bolji za kuću.
 
Mi smo se dvoumili između ALU i PVC pa smo pričali sa nekoliko majstora i rekoše nam, onako iskreno, bolje PVC, nema potrebe za aluminijumom, zato što su nam 3 prozora u stvari zaštićena terasom pa na njih nikad i ne pada niti kiša, niti sneg itd.
 
Drveni. :)
Tako je mene posavetovao clan porodice koji je gradjevinski preduzetnik i razume se u svoj posao. Ja sam se dvoumila za PVC, a on je rekao: niposto na objekat u kome se zivi.
Za aluminijum ne znam, nisam se interesovala.
 
Mi imamo PVC , doduse nismo imali izbora tako nam je u ugovoru dato cak i da smo hteli nesto trece remetili bi smo izgled zgrade hm.Inace ja sam najiskrenije za drvo , jeste da se treba odrzavati tj. lakirati ali prirodno je prirodno.PVC-om si hermeticki zatvoren jos ako ti udje negde vazduh izmedju prozora , uzas, kao nama pa koliko god brisala staklo ono se ne vid jer je zamagljeno, a majstora nesto neeema.:roll:
 
Mi imamo PVC , doduse nismo imali izbora tako nam je u ugovoru dato cak i da smo hteli nesto trece remetili bi smo izgled zgrade hm.Inace ja sam najiskrenije za drvo , jeste da se treba odrzavati tj. lakirati ali prirodno je prirodno.PVC-om si hermeticki zatvoren jos ako ti udje negde vazduh izmedju prozora , uzas, kao nama pa koliko god brisala staklo ono se ne vid jer je zamagljeno, a majstora nesto neeema.:roll:
U pravu si. Uvek treba izabrati prirodan materijal, ukoliko imamo mogucnosti.
 
Svašta.Kako se ne vidi razlika?PVC je zalepljen u uglovima,a aluminijum spojen šarafima.I kad se pipne,pvc je topao,a alu hladan.
Ja bih ti preporučila pvc prozore od nekog ko radi sa Veka ili Rehau profilima,a ulazna vrata od aluminijuma,Elvial ili Alumil.To što je aluminijum skuplji,ne znači da je bolji za kuću.

Moj burazer je radio a zena se baktala s majstorima koja nema iskustva..mislim ni ja nemam dok ne vidim jedno pored drugog..oni su verovali ovom koji im ugradjivao..razlika oko 1000e
 
...aluminijum-drvo...Skupi ko đavo ali vrede...
...ili, ako se nema para, onda samo aluminijum.PVC se u zapadnim zemljama izbacivali pre više godina zbog kancerogenosti...

...Bila tema...

Bas cudno, ja evo zivim u zapadnoj zemlji, pa nigdje nisam cuo da se PVC izbacuje. Doduse ovde se koristi UPVC, sto je mozda malo drugacije, ali je ipak plastika.

Inace, sto je meni veoma bitno, UPVC prozori imaju mnogo bolju zvucnu izolaciju od aluminijskih i imaju manje problema sa kondenzacijom.:)
 
Bas cudno, ja evo zivim u zapadnoj zemlji, pa nigdje nisam cuo da se PVC izbacuje. Doduse ovde se koristi UPVC, sto je mozda malo drugacije, ali je ipak plastika.

Inace, sto je meni veoma bitno, UPVC prozori imaju mnogo bolju zvucnu izolaciju od aluminijskih i imaju manje problema sa kondenzacijom.:)
Za PVC prozore se uvek i svuda koristio samo UPVC tj unplasticized PVC iliti u prevodu PVC bez omekšivača. Onaj sa omekšivačima se primenjuje za baštenska creva. linoleume, folije, papuče i slične stvari.
Uzgred najveći svetski proizvođači PVC prozorskih profila se nalaze na zapadu.
 
Svašta.Kako se ne vidi razlika?PVC je zalepljen u uglovima,a aluminijum spojen šarafima.I kad se pipne,pvc je topao,a alu hladan.
Ja bih ti preporučila pvc prozore od nekog ko radi sa Veka ili Rehau profilima,a ulazna vrata od aluminijuma,Elvial ili Alumil.To što je aluminijum skuplji,ne znači da je bolji za kuću.

PVC VEKA, ja sam njih ugradio u celu kucu pre godinu dana i sve je odradjeno profi i bez greske..
a i vidjao sam vekinu pvc stolariju staru 30 goina koja izgleda da je ugradjena pre 5..
malo su skuplji ali ne razmisljas posle..
 
...aluminijum-drvo...Skupi ko đavo ali vrede...
...ili, ako se nema para, onda samo aluminijum.PVC se u zapadnim zemljama izbacivali pre više godina zbog kancerogenosti...

...Bila tema...
Neko te je debelo slagao, 70% prozora na zapadu su PVC. U medjuvremenu su sa tri sajbe punjene kriptonom ili argonom i imaju prolaznu vrednost 1.0 Uw (sajbe 0,6-0,7).

Bas cudno, ja evo zivim u zapadnoj zemlji, pa nigdje nisam cuo da se PVC izbacuje. Doduse ovde se koristi UPVC, sto je mozda malo drugacije, ali je ipak plastika.

Inace, sto je meni veoma bitno, UPVC prozori imaju mnogo bolju zvucnu izolaciju od aluminijskih i imaju manje problema sa kondenzacijom.:)

Najveci problem za zvucnu izolaciju su stakla, za dobru, treba deblja jedna sajba, na prm. 10/4/4, gubi se na toplotnoj oko 0,2-0.4 kw/m2.
Inace, najbolji su alu-drvo, ako su uradjeni kako treba.
 
Neko te je debelo slagao, 70% prozora na zapadu su PVC. U medjuvremenu su sa tri sajbe punjene kriptonom ili argonom i imaju prolaznu vrednost 1.0 Uw (sajbe 0,6-0,7).



Najveci problem za zvucnu izolaciju su stakla, za dobru, treba deblja jedna sajba, na prm. 10/4/4, gubi se na toplotnoj oko 0,2-0.4 kw/m2.
Inace, najbolji su alu-drvo, ako su uradjeni kako treba.

gresis staklo je jako dobar izolator zvuka..duplo staklo sa gasom izmedju jako dobar izolator..
 

Back
Top