Novi Sad mo0g detinjstva...

zoya-1

Aktivan član
Poruka
1.001
Ovih dana me je kcerka non stop ispitivala- a jel te ovde vodila tvoja mama,a jesi i ti ovde jela sladoled kad si bila mala...i tako sam pocela da se vracam na neke mirise i ukuse Novog Sada iz mog detinjstva...
Secam se da je postajala poslasticarnica Mirjana u Dunavskoj koja je imala najbolje krempite u gradu, burek kod Nesica isto u Dunavskoj(na srecu postoji i danas),5 cevapa u pola lepinje na Ribljoj pijaci, slag krem u poslasticarnici City, najbolji rigo janci kod Nesica u Pasicevoj,sladoled kod Dzafera u Fruskogorskoj....

Imate li ovakvih secanja?Da li Vam nedostaje nesto iz tog perioda?
 
Poslednja izmena:
Burek u Dunavskoj je Djordjevic , a Nesic je bila poslaticarnica u Pasicevoj , mislim da se i dalje tako zove al je drugi vlasnik , ako jos postoji ...
tema -kolaci i kornet u City ,jos postoje
pivo u Staklencu na Spensu , vise nema :(
onda takodje pokojna Oaza u Bazaru sa ispod fabrickim cenama alkohola
burek kod Lukica na Limanu 2 kod skole , takodje nema vise :(
Pomfrit u Grilu na Spensu , sada je tu Frajla
stari Paradizo
cuvena radnja Maksim u Maksima Gorkog i stepenice preko puta za sedenje i pijenje
 
Burek u Dunavskoj je Djordjevic , a Nesic je bila poslaticarnica u Pasicevoj , mislim da se i dalje tako zove al je drugi vlasnik , ako jos postoji ...
tema -kolaci i kornet u City ,jos postoje
pivo u Staklencu na Spensu , vise nema :(
onda takodje pokojna Oaza u Bazaru sa ispod fabrickim cenama alkohola
burek kod Lukica na Limanu 2 kod skole , takodje nema vise :(
Pomfrit u Grilu na Spensu , sada je tu Frajla
stari Paradizo
cuvena radnja Maksim u Maksima Gorkog i stepenice preko puta za sedenje i pijenje

Ups, izvinjavam se zbog Nesica i bureka...mislila sam na Djordjevica ali sam se onda prebacila na Nesiceve kolace i eto...:confused:
 
Рибарац и Шпиц су били много лепши кад сам ја била мала, али не знам како су се звале те кафанице где су нам тете у Боросанама доносиле густи сок.
 

Back
Top