Plan-Program i Saveti za korisnika zeljimir

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Evo konacno i tebi da odgovorim posle 100 godina:mrgreen::mrgreen::rumenko::rumenko::rumenko:

Ok musli je dobar to je ok sto si poceo....Mada postoje razni....Mozes i sam da odes u prodavnice zdrave hrane i kupis ovsene pahuljice razene,crno suvo grozdje belo suvo grozdje i to sve izmesas sa choco muslijem koji je veoma ukusan a o su kao neke zitne pahuljice + suvo grozdje + komadici crne cokolade + neke kakao choko kuglice tako nesto.....Kad pomesas ovsene pahuljice sa ovim bice veoma ukusno i moci ces da jedes svaki dan tako i ja radim i meni su oni Classic muski grozni.......Pa onda malo promenis uzmes plazmu i mleko udrobis i to jedes..To je najkvalitetniji keks koji postoji ili onaj makrobioticki wellness...I on je izuzetno kvalitetan...

Laneno ulje je mozda tesko naci....Ali moze i maslinovo i ono je odlicno.Evo imas u maxiju jeftinije PREMIA maslinovo ulje,ono je ok ja ga koristim,nije mnogo skupo kao ona fensi preskupa ulja a opet je zdravo.....Milslim da je od 200-260 din....

Izmedju obroka je to ok samo gledaj da preovladavaju banane one su nutricionisticki najbogatije i najbolje.....Mozes da ubacis i neprzeni nesoljeni kikiriki badem lesnik i sl......Ima dosta proteina isto i omega dobrih masti.....Ima cak i neki valjda good kikiriki u maxiju koji je diet tako nesto kao jaca srce i izbacuje masnoce...

A ovo za rucak mi je poznata prica....I ja sam kao tinejdzer ratovao sa mojima oko toga....Kao trip ima to sto ima i sad svi moraju to da jedu jer se mucila keva da napravi...A ono kalorijska bomba puta 1000 a malo toga korisno.....To sto ti keva krka meso u jela je dobra stvar ali gledaj da stavlja pilece meso,junece,telece,curece ribu......Gledaj da je nekako ubedis da ne stavlja svinju unutra i da je to na dugorocne staze lse za celu porodicu....Izrazi kulturno svoje misljenje kako cenis njen trud i sve to ali da i oni tebe ispostuju sto se tice tvoje ishrane...Kazi ja samo zelim da zdravo zivim i zdravije se hranim,zelim da budem zdrav....Trebalo bi da joj je drago ako tome tezis....I zamoli je da nekako kuva za caleta i nju posebno a da za tebe u nekoj manjoj serpici zaprzi to jelo sa maslinovim uljem i pilecim mesom....

Jer glupo je sad da se svi tovite i gojite samo zato jer tvoj cale tako to voli....

Sto se tice tunjevine ako to je dobar izbor ali gledaj da ne uzimas te sa povrcem i sl...To je sve povrce sa 1000 emulgatora i hemije...Bolje sveze povrce a tunjevina cista bez ikakvih dodataka....Ja sam samo jednom probao to i hteo sam da povracam....

Hleb ok ali pazi mnogi pekari stavljaju kafu u beli hleba i to je sad kao crni....Nema ni c od crnog.....Mozes da kupis u maxiju one razene i one integralne hlebove i one sto traju po nekoliko dana.....

Cepaj isto jaja na 101 nacin - kuvana,kajgana,na oko i sl ali pazi po obroku najvise smes da pojedes 2 zumanca jer su uzasno masna i imaju nezdrav holesterol...Ostala zumanca bacj...Veca je greota da ih pojedes nego da ih bacis.....Belanca mozes da cepas koliko hoces...

Tu je i onaj nemasni proteinski sir ELA ali ja ne mogu nigde da ga nadjem...Ako nadjes kupi.......

Neko vece nagovoris porodicu da jedete neku sirovu isprzenu ribu i to je odlicno cisto malo da zaboravis tunjevinu i sl....

Na kraju krajeva mozes kupiti i neki jeftiniji prasak GAINER ako nemas problema sa tezinom tj ako nisi sklon brzom gojenju,a ako jesi onda kupis whey protein i pijes ga 1 dnevno cisto da malo rasteretis zeludac hrane......
 
Poslednja izmena:
Procitao sam sve izuzetno koristan je bio ovaj tvoj post, nemoj da citas one pp-ove, sve je isto, nego sam ti prvo na njih odgovorio nisam video da si ovde sve lepo napisao. Probacu ovu kombinaciju za dorucak, za promenu posto je onaj musli dosadio, jeste da ima pahuljice, banane, kajsije, grozdje....Jedno vreme sam mnogo zamrzeo banane, mnogo su mi bile slatke, ali od skoro sam poceo da ih jedem skoro svaki dan. Naravno i plazmu i welness na njega sam zaboravio skroz...E odlicno sto si mi rekao za ovo maslinovo ulje, sutra cu da ga kupim. Mnogo volim indijski orah, ali sam nesto cuo da je dosta jak i treba ga malo jesti, jel to istina ? Volim i pistace mnogo, ali su papreni, ista stvar i sa orasima...A ovo oko rucka cu da joj slozim neku kulturiska pricu :) moram...danas sam jeo pilece belo sa krompirom u rerni peceno oba, i osecao sam se lakse nekako, nego sa onom svinjetinom...jel od piletine moze sve da se jede, mislim da nisu bataci masniji ? Ok, poslusacu te za tunjevinu, a przenu ribu jedemo ponekad, ali uvek ista, filet oslica :))) smorcina...moracu izgleda ja da okrenem kuvar na kraju :) Nisam znao to za tunjevinu poslusacu te, znam i da je najbolje u sopstvenom soku ili mas.ulju... Sa crnim hlebom je stvarno lutrija. Danas sam kupio neki crni ciabatu oni peku (fidelinka) valjda bio je ok, ali opet imam utisak da je bojen samo. E to znaci mogu jaja sa svim kombinacijama ....Videcu za sir takodje negde. Gde bih mogao da pazarim taj whey ? I imam jedno pitanje. Kakvo je stanje sa rostiljem, znam da ne bi trebalo mesano meso, ali vesalica, pilece belo ili file moze, jel tako? Zato sto se to pece na jakoj vatri, nema ulja ?
 
1. Bataci jesu masniji....Zato sto kokoska ima drugacija misicna vlakna na grudima - ona koja moraju brzo da mlataraju krilima pa zato tu nema masti uopste...Bataci su masniji...Ali bolje i to nego svinja...Kozicu nikako ne jedi to je uzas koliko je masno i kaloricno

2. Whey mozes da pazaris u Pansport prodavnicama ili nekoj teretani koja prodaje suplemente....Mozes i da narucis preko poste whey iz Pansporta ako ga nema u tvom gradu
http://www.pansport.rs/

3. Pa moze na rostilju...to se pece na vatri tj na toploti....ali zna se sta - pilece junece telece,curece meso....

4. Za indijski orah ne znam kakvog je nutritivnog sastava ali ja bih se drzao ovog naseg sto ima da se kupi...Probaj po pijacama da kupujes ima puno baka koje jadne po ceo dan se prze po suncu kako bi zaradile neki dinar a cene su im i vise nego sto treba male....
 
Ok, pokusacu da nabavim nekako whey, posto vidim da je skup, ili cu da podelim troskove sa nekim drugom. Preporucujes li nekog odredjenog proizvodjaca, posto vidim da ih postoji vise ?

Edit: pitacu te sutra nesto jos o vezbama, fiz. aktivnosti....pozzz...'noc

Nista posebno.....Gledaj da ti bude sto jeftiniji a da imas sto vise...Podeli sa drugom to je pametno...Vise dobijate nego da kupite ponaosob.....Kupi i dextrozu ona je 1 kg 150-170 din pa je zajedno mesas sa whey-em...To je grozdjani secer koji se brzo apsorbuje...To sve izmuckas u pansport sejker i popijes posle treniranja.........
 
. Mnogo volim indijski orah, ali sam nesto cuo da je dosta jak i treba ga malo jesti, jel to istina ?

Da, kalorican je kao i vecina kostunjavog voca ali je jako zdrava namirnica. Nije lose ako ujutru ili popodne napravis neki sendvic i sitno iseckane ih dodas, cisto da zadovoljis potrebu za vaznim nezasicenim masnim kiselinama.
Moja preporuka su bademi, zbog visokog prisustva vitamina e. ;)

Ok, pokusacu da nabavim nekako whey, posto vidim da je skup, ili cu da podelim troskove sa nekim drugom. Preporucujes li nekog odredjenog proizvodjaca, posto vidim da ih postoji vise ?

Ultimate Nutrition nije los. Mada sve zavisi, uglavnom racunaj da ti kilo whey-a dodje oko nekih 2000-2500 dinara, a da ti to kilo moze trajati maksimum 20-ak dana. Pa se onda ukalkulisi.

1. Bataci jesu masniji....Zato sto kokoska ima drugacija misicna vlakna na grudima - ona koja moraju brzo da mlataraju krilima pa zato tu nema masti uopste...Bataci su masniji...Ali bolje i to nego svinja...Kozicu nikako ne jedi to je uzas koliko je masno i kaloricno

Da, mada u slucaju svinjetine mogu kvalitetnije kategorije mesa, tipa biftek, kare ili sa buta. Sve to naravno na rostilju ili prokuvano, mada ja volim i prodinstano ali na maslinovom ulju.
e080.gif
 
Buya ko te izlaga za "kaviltetnije"delove svinjskog mesa?Jel mesari?

Prvo ja sam Vuja, nik je cirilican.
Drugo da, postoje kategorije mesa koje se razlikuju po kvalitetu i po ceni. http://www.doza-djerdj.rs/index.php/svinje/69
Nisu isto biftek i svinjske nogice.

Pogledaj ga u mesnici onako bledo,groza ga za gledati a kamo li jesti

Pa nemam pojma, mozda je to verski kod tebe tako pa si svinjofob.
Ja sam ateista :mrgreen:

jel whey mogu pazariti samo u pansportu ?

Mozes i u AMG-u, imaju prodavnicu u Cumicevom sokacetu.
 
E sada da te pitam par stvari sto se fizicke aktivnosti tice. Pokusao sam par puta da trcim, ali nisam uopste zadovoljan, ispao sam iz kondicije katastrofa, pre sam koliko toliko trcao, sto basket, sto fizicko u srednjoj...ali sad jedva...
1. Nepravilno disem, ne znam kako to da ispravim i treba mi neki savet povodom toga! Veoma brzo se zamorim posle 5 krugova od 150m...i posle jedva istrcim jos 7-8 krugova, mislim da je vecinom zbog disanja....
2. Kakve vezbe mogu kod kuce da radim i sa bucicama
3. Krenuo bih u teretanu kad se vratim sa mora...ali ne znam da li mi treba trener ili ne...posto bi me on kostao teretana x2 :)
 
Poslednja izmena:
E sada da te pitam par stvari sto se fizicke aktivnosti tice. Pokusao sam par puta da trcim, ali nisam uopste zadovoljan, ispao sam iz kondicije katastrofa, pre sam koliko toliko trcao, sto basket, sto fizicko u gimnaziji...ali sad jedva...
1. Nepravilno disem, ne znam kako to da ispravim i treba mi neki savet povodom toga!
2. Kakve vezbe mogu kod kuce da radim i sa bucicama
3. Krenuo bih u teretanu kad se vratim sa mora...ali ne znam da li mi treba trener ili ne...posto bi me on kostao teretana x2 :)


1. Na nos udisi a na usta izdisi,neka ti udisaji i izdisaji budu u ritmu sa trcanjem.....Trebas da trcis ravnomerno sa nekim ustaljenim pokretima - znas ono kao vojska - 1 2 1 2 1 2 3 4...

I u svakom pokretu zna se polozaj ruku i nogu.....Ja npr slusam neke pesme koje mi daju ovakav ritam dok trcim npr Rammstein - Links 2 3 4 - nema bolje pesme ako hoces da trcis ritmicno

Jel cujes ovaj ritaM???Ovo je idealno za fat burn....Sa svakim ovim hej hej hej na uvodu jedna ruka i noga su ti napred a ove pozadi....Uparujes suprotnu ruku i nogu npr leva ruka i desna noga napred pa onda one idu nazad a dolaze ovde druge dve.....I to tako menjas u skladu sa ovim ritmom 1 2 1 2 1 2 3 4.......Samo nek te ponese muzika..I kad je jedna ruka napred i noga udah a kad je ova druga izdah.....

Pogledj kako ovaj pevac marsira i "trci" u mestu,kako marsira uz ovaj ritam...E isto tako i ti...

2.Vezbe kuci sa bucicama mozes raditi svakojake
Biceps - pregibanje bucicama sa 2 ruke odjednom,jedna pa druga,sedeci ili stojeci....Zatim stavis lakat na koleno pa radis biceps koncentricno

Triceps - Uzmes bucicu iznad glave i dizes je rukom uvis a pokret ide iz zgloba....

Rame - letenje bucicama u stranu i dizanje bucicama pravo - za prednje rame....Drzis bicice u rukama i radis sleganje ramenima....

grudi - legnes na neku klupu ili pod i radis razvlacenje bucicama....

Noge - uzmes bucice u ruke i radis iskorak napred jedna noga pa druga,ili uzmes radis cucanj sa njima u rukama...

Listovi - uzmes bucice u ruke i popnes se na neko uzvisenje i da ti pete vire...Onda dizes stopala gore dole.....

Od vezbi bez bucica - sklekovi,za triceps uhvati se za kadu pa radi propadanja,,,,,

3.Trener ti nikako ne treba.....Samo na pocetku radi sa malim tezinama dok ne naucis forme pokreta i za sta je koja vezba a i brzo ces sve provaliti od ljudi u teretani sta je sta i kako kao i svi mi...Ne bacaj pare za trenere nikako.....I slobodno se upisi u najjeftiniju teretanu - ona je sasvim dovoljna....Znaci da imas bendz vratilo lat masinu bucice i to je to...Fensi sprave su za pozere...Drzi se osnovnih vezbi sa slobodnim tezinama
 
Dobar fazon za trcanje...pokusacu...e sad ovo koncentricno...kako mislis? onda za triceps uzmem iznad glave bucicu ali iz kog zgloba: lakta ili sake ? ne mogu da skapiram kako posto mi niko nije pokazivao...isto za grudi...kad bi mogao da mi pronadjes klipove na youtube-u za svaku vezbu...bilo bi mi lakse odma bih skapirao... E kako se nisam setio kade :D odlican fazon...a za whey cu izgleda morati sam da kupim...posto ovi moji mentoli misle da je to nezdravo ?? pa to je bre susena surutka, jos ima ukus da biram, a ne onu obicnu povraca mi se dok je popijem...
 
Dobar fazon za trcanje...pokusacu...e sad ovo koncentricno...kako mislis? onda za triceps uzmem iznad glave bucicu ali iz kog zgloba: lakta ili sake ? ne mogu da skapiram kako posto mi niko nije pokazivao...isto za grudi...kad bi mogao da mi pronadjes klipove na youtube-u za svaku vezbu...bilo bi mi lakse odma bih skapirao... E kako se nisam setio kade :D odlican fazon...a za whey cu izgleda morati sam da kupim...posto ovi moji mentoli misle da je to nezdravo ?? pa to je bre susena surutka, jos ima ukus da biram, a ne onu obicnu povraca mi se dok je popijem...

hahahahahahah:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf: A junk food im je zdrav :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: I vodka+redbul= infarkt :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Nego kad neko nesto ne zna on se plasi je tako ne moze nikada da bud povredjen......

Ajde nacicu klipove na YT pa cu da okacim
 
prestao sam koka-kolu da pijem evo ima vec mesec dana, sada pijem nestea, znamda ni on nije bas nesot zdravo, ali mi je bolje nego koka kola ili pepsi(za litar ti treba godinu dana da je razgradiš i izbaciš iz organizma)...ponekad moram da popijem onu guaranu mojito (svidja mi se), ali samo zbog obaveze, kad sam se smarao oko l.k i pasosa, 3 dana u 4 ujutru :) ponekad popijem neko pivo, ne znam koliko je zdravo, ali to bas retko, cisto onako za promenu, inace ta energetska pica ne pijem skoro nikad. McDonald's sam zaboravio, ponekad pojedem picu kad izadjem uvece, posto nista drugo nema zdravo oko 11-12 uvece :) hvala unapred za klipove
Edit: A neki obicni cajevi za kuvanje? Dolazi li to u obzir...zeleni caj itd... ?
 
Poslednja izmena:
Hahhahah pa to ti kazem a ima hiljadu debila koji slusaju pesmu i sad kad izadju u grad hoce da postanu face i da izigravaju frajere i ribe pa onda uzmu da piju nesto i misle to kad piju onda su kul,in ovo ono....A najgore je to sto na samj guarani i redbulu pise da NE SME VISE OD JEDNE DNEVNO DA SE PIJE da ne smeju da piju mladji od 18,dojilje,trudnice I DA SE NE KONZUMIRA UVECE......HAHAHAHHHA

A ONI UZMU PO 5-10 TAKVIH PICA ZA VECE....

A posebno pise NIKAKO NE MESATI SA ALKOHOLOM ali sta ces pomodari su pomodari kao ovce slusaju sta njihovi idoli pevaju i rade i oponasaju ih a sve na svoju stetu



E mrzim znaci te trend setere seljacine sto im viri praziluka iz du.peta
 
Vidim ja da od ovih bucica kod kuce nema napretka :) pa cu da krenem u teretanu od 1. septembra. Znam da bi najbolje bilo da idem u neku koja mi je najbliza...ali sam zelim da preporucis neku koja ima dosta sprava, koja je nova i u kojoj su ljudi ok, a uz to i da nije preko 2.000 mesecno... Zivim na Vozdovcu



Rekoh ja:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

To pricam svima ali svi zapeli ce se urade ki Svarceneger kuci sa sklekovima....Hahahaha oce to.....Ali malo sutra....Vec posle dana padne entuzijazam i od toga nema nista i prestanu da vezbaju....A ja evo da kucnem u drvo i dalje vezbam jer idem u teretanu a ko zna mozda bi i ja zabatalio da sam se tripovao kuci......

Ja nisam iz Bg-a tako da ti ne mogu dati savet koju tacno ali ti mogu sledece reci..........p.s.E ajde spava mi se napisacu ti ovo sutra lepo.....:mrgreen:
 

Back
Top